DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@madeby detaylı açık adres ve kişi adını da yazabilirsiniz başına c / o koyup..

• @atalardankalanbirben paylaşımınız için çok teşekkürler çok yararlı bir paylaşım olmuş

• @gucarslan bu c/o şeklinde ifade eğer amerikaya gittiğimizde orada greencardın teslim edileceği kişi ve adres anlamını taşıyor değil mi, doğru anladıysam

• @gucarslan evet okuyorum aramadan bulup . Atlas kaydi bir gun once de yapilir yazan var , peck&weg den aliniyormus vs bunlari gordum ama bu bahsi gecen ais kaydi mi bunu anlamadim. Inanin hazira konmak gibi bir saygisizligim yok , belki aradigim cevabi henuz bulamadim bilmiyorum. Okuyorum ve notlar aliyorum cunku 1 ayim var ve hata yapmak istemiyorum

• Öncelikle herkese merhaba iyi haftasonları,
    Dosyasını Viyanaya taşıyan arkadaşlara hayırlı olsun, cn'm yüksek olduğunu ve aktif olmadığım için olumsuz dönüş aldım, sormak istediğim asıl konu ise şudur;
    8 şubatta Avustralya dil kursu ile 6 aylık öğrenci vizesi aldım 3 hafta sonra da Sydneye gideceğim, dün kcc ye oturumumun olduğunu eğitimimi Avustralyada devam edeceğimi belirterek mülakat adresimin değişmesini istediğimi belirttim. Yaklaşık 6 saat sonra şöyle bir cevap aldım;
    'Thank you for your inquiry. KCC has reviewed your request to change your interview location. Based on the circumstances of your case, KCC denies your request to be reassigned. The place of application, i.e., location of interview, for noncitizens seeking an immigrant visa will normally be in the consular district with jurisdiction over their place of residence, with limited exceptions.

Geçtiğimiz yıllarda dil okulu ile dosyasını Sydneye taşıyanları görmüştüm, KCC ye hangi evraklarım eksik, tüm yıl buradayım, ne yapmalıyım diye tekrar mail gönderdim. Sizce ne yapmalıyım Sydney konsolosluğuna da mail atmalı mıyım? Oradan da gelebilecek olumsuz cevapta gitmekten vaz mı geçmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim iyi günler tekrardan.

• ⭐⭐

@aura Atlas Avusturya’nin kullandığı kargo sistemi evet. Mailde de ilgili bilgi var, Viyana Konsolosluğun’nun attığında.

• @lumos cok tesekkur ederim. Ben henuz evrak listesi mailimi veya atlas ibaresi olan bir mail almadim ama bunu bilmek bile ais ve atlas farkli seyler kisminda beni aydinlatti . Bahsettiginiz mail gelince umarim cozerim diye dusunuyorum atlas websitesi her ne ise ogrenince. Cok ama cok tesekkur ederim 🙏🏻❤

• Bu ileti silindi!

• @reaves Öncelikle sıra numaranız türkiye için yüksek gibi geliyor bu yüzden vizesiz ülkelere öncelik verip dosya taşımanızı yapmanızı olumsuz olursa vizeli ülkelere vize başvurusunda bulunmazını tavsiye ederim türkiyede bu sıranın gele bileceğini düşünmüyorum bu benim fikrim tabikide ama geçtiğimiz deneyimlere excell tablolarına baktımızda bu aylarda normalde 6k 7k lar vize mülakatı tarihi aldıklarını görüyoruz bu sene baktığımızda ise daha henüz 5k bile gelmemiş görünüyor adminlerinde dediği gibi ankaraya güvenmeyin schengen ile ilgilide inanın vize alma şansınız mülakatın size gelme şansında daha yüksektir hesaplarında uzun süredir yeterli miktar varsa ve uzun süredir bir iş yerinde çalışıyorsan vizeni red etme olasılığı düşük vizen red olsa ne kaybedersin en fazla umudunu bir miktarda vize sürecinde yatırdığın paranı umut o paradan daha değerli ama denemekten vaz geçersen umudunu kaybdersin geçen seneki deneyimleri okudunuzm mu bilmiyorum şahsen ben bu forumda çok vakit geçiyorum deneyimleri okuyorum süreçlerle ilgili bilgi sahibi oluyorum gidenlerin fikirlerini alıyorum bir kişi son 3 hafta kala barbados adalarından vize almış dünyanın bir ucu kredi çekip gitmiş ve gc almış umudunuzu kaybetmeyin buradaki adminlerin hepsi size zaten yardımcı olacaktır yeterki sizde çaba sarfedin schengen vizesi alma yollarına bakın

• Merhaba bir şeyi merak ettim kcc mülakat tarihlerini dağıtırken konsoloslukların yoğunluğuna göremi dağıtır. Yoksa konsolosluklar mı talep eder bana şunkadar dosyaya ver konsoloslukların rolü ne dir acaba

• Bu ileti silindi!

• @mervey mail içeriği neydi acaba?

• Merhabalar dosyamı viyanaya taşıdım ve 30 nisana mülakat tarihi verdiler hemen vize arayışına girdim ve başvurduğum yerde 5.adımda ' travelMedicallnformation.formLabel.label1 ' şeklinde bi yerde takıldık burayı geçemedim bilen yardım edebilirse çok memnun olurum

• @fahri26 Merhabalar, bu sayfada başka bir vize türüyle alakalı bir sorunun cevaplanmayacağı yöneticiler tarafından söylendi, bu minvaldeki yazılarınız muhtemelen yöneticiler tarafından silinecektir bilginiz olsun. Ayrıca süreciniz ile alakalı değişiklikleri gerek bu sürecin takibini yapan/yapacak olan kişiler için gerekse gelecek dönem talihlileri için excel listesine ekleyebilir misiniz

• @T-C-Kubilay-Dikici değerli kardeşim emek verip uzunca yazmışsın öncelikle bunun için teşekkür ederim bu süreç öyle birşey ki hata yapma lüksüm yok en kısa zamanda Viyana için schengen vize başvurusunda bulunucam ne kaybederim ki en fazla red yerim akabinde yakın vizesiz yerler Dominik cumhuriyetine kadar gidebilirim tek başımayım mücadeleye devam senin içinde umarım önümüzdeki dv sürecinde gitmeye hak kazanırsın ...

• Viyana'dan randevu alan arkadaşlara bir sorum olacak. Geçtiğimiz yıla ait Viyana mülakat deneyimlerinden anladığım kadarıyla gelen mailde "Beş yaş ve üstü çocukların iki doz Covid aşısının olması gerekmektedir" ibaresi bulunuyormuş. Bu yıl da aynı kural devam ediyor mu acaba? Eğer öyleyse her iki doz arası 3 hafta kuralından dolayı ikinci dozu da yaptırabilmek için biraz hızlı hareket etmemiz gerekecek. Bu konuda tecrübeli olan arkadaşların bir önerisi olursa çok sevinirim.

• @Satisfaction, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan forumda arattığımda bir sonuç bulamadığım için eski iletinize cevap yazıyorum. Ankara'da mülakata gireceğim ve bunun için soyadı değişikliği mahkeme kararımı(mühürlü ve imzalı) yeminli tercüme yaptırmam gerekiyor değil mi? Excell listesinde alt kısımdaki gerekli evraklarda yeminli tercümesi ile birlikte yazmasına rağmen, mülakata yurtdışında değil, Ankara'da gireceğim için emin olamadım ve tekrar en net cevabı sizden almak için sizin cevabınızı cevaplamak durumunda kaldım. Eğer tercüme gerekliyse, bunu yeminli tercüme mi yoksa noter onaylı yeminli tercüme mi yaptırmalıyım?

DV2024 Mülakat Deneyimleri konusunun ilk iletisinde yazanlar şu şekilde, ama benim durumum soyadı değişikliği olduğu için yine de sormak istiyorum size.

"Herhangi bir suctan hukum giymisseniz mahkeme ve hapis kayitlari (ve ingilizce tercumeleri) [Ayrica artik suclu bulundugunuz kanun maddesinin ingilizce cevirisi de isteniyor]"

"Eger Ankara'daki ABD Konsoloslugunda mulakata girecekseniz, konsolosluga goturulecek butun belgeler ingilizce veya turkce olmalidir, eger belgelerinizin dili ingilizce ya da turkcenin disinda bir dil ise ingilizceye yeminli tercuman araciligi ile tercume ettirmeniz gerekir (noter onayina gerek yok!)."

bu son yazıdan yola çıkarak vardığım kanıda Türkçe olarak sunabileceğim yönünde, sadece eksik belge götürüp AP'ye kalmak istemediğim için bilginizden faydalanmak istiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

@gucarslan

konsolosluğun sitesinde

"In addition, copies of court records regarding name changes, age amendments, adoption and similar subjects must also be submitted. Originals, copies and English translations of these documents should be submitted at the time of interview."

böyle bir kısım var, mülakatıma 11 gün kaldı. Sizce soyadı değişikliğimin mahkeme kararını yeminli İngilizce tercümana çeviri yaptırmalı mıyım? (Ankara'da mülakata gireceğim)

• @Revolter he öyle mi bilmiyodum ilgili kısmı arama yerine yazdım bişi bulamadım buraya yazmak istedim silmeden yönlendirirlerse sevinirim

• merhaba taşıma maillerine aile bireylerinin de pasaportunu eklememiz gerekir mi ?

• @mamudo Viyana'da sağlık muayenesi yapmaya yetkili Dr. Molnar'ın web sitesinden veya kliniğe e-mail atarak güncel durumu sormanız sizin yararınıza olacaktır.

Web sitesinde aşılar ile ilgili bilgi veriyor, Covid aşısı ile ilgili CDC'nin kurallarının geçerli olduğunu iletiyor web sitesinde. Geçen yılın süreci ile bu yılın süreci birbirinden farklı olabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

208

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.8k

| | | |