Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahuramazda Merhabalar öncelikle, kendi fikrinizi üzerine yapılan başka bir düşünceyi ihtibarsızlaştırmak ile diyip cümleye başlamak biraz acemi ve fevri bir davranış olmuş. ( ve herkes gergin bir bekleyiş içinde bende dahil bunu anlaya biliyorum, sizin düşüncenizi ihtibarsızlaştırmak için yazmadım!!) Hepimizin hayali gitmek, herkesin vize alması, kaldı ki bu platform öncekilerin deneyimlerini insanlar buraya aktarılyor. Bu deneyimlerini dv23 üçler yapmış ve daha fazlasını yapmışlar sonuç alamamışlar,(Eğer önceki dönemlerdeki Ankarayı hızlandırmak için yaptıklarını okursanız beni anlarsanız. özelikle adminler ısrarla önceki deneyimleri okun diyor) Sizin dediğiniz gibi “ green card başvurmadan , green card beklemek” 😊 Bende demek istediğim “Aynı şeyi deneyip yapıp , farklı sonuç beklemek yerine, alternatif başka bir şeyler üretmek “

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metu-mcan, içinde söyledi: Sayılarla DV2024

@ahuramazda bu fi tarihindeki konuyu hortlatmak isterim. son verilere baktığımızda da araya EU8092 karışmış. Ankara derivative bile olsa 8000 lere vize basabiliyor, ki derivative olduğundan da çok emin değilim ceac sayfası biraz kafamı karıştırdı, konu hakkında bilgisi olan ve yorum yapabilen olursa memnun olurum.

403128d5-99aa-4ecc-9c4f-11d3905b8e88-image.png

171f4b21-5f11-411d-a9de-445f472b7207-image.png

bu case şu şekilde işlem görmüş muhtemelen;

DV2 mülakat talebini brüksel'den yapmış.
    belçika konsolosluğu ankara'ya bu adama vize vereceğim ama önce senin vermen lazım şeklinde bir talepte bulunmuş.
    sonra ankara DV1'e (asıl talihliye) mülakat verip vizesini basmış ve brüksel de DV2'nin vizesini basıp işlemi bitirmiş.
    kalan çocukların (DV2-03-04) de vizeleri ankara'da basılacak.

• @ahuramazda Eğer yapılan girişimlerden hiçbir sonuç alınamıyorsa bu Amerikanın Türkiyeden bir farkı olmadığını gösterir. Amerika lobi, kamuoyu baskısı, bireysel girişimler ile demokrasinin işletildiği bir ülke olduğu için gitmek istiyoruz. Eğer haklı gerekçelerle yapılan başvurulardan bir sonuç elde edilemiyorsa Amerikada sistem tıkanmış işlemiyor demektir ki o zaman gitmeye de gerek yok. 180 ülke içinde problemli olan 6 tane elçilik var diğerleri tıkır tıkır işliyor. Ben de sizin gibi bu konuda ne yapılabilir diye düşündüm. Bir iddiaya göre bizim hükümetin nitelikli kişilerin göçmenliğini zorlaştırın vatandaşlarımızı kaçırmayı bırakın gibi bir baskı yaptığını duydum. Bu iddianın doğruluğunu bilemeyiz biz problemin Amerikadan halledilebileceğini varsayarak girişimde bulunabiliriz. Benim bu konuda mail konusuna eklemeyi düşündüğüm haklı gerekçe şu, "Greencard göçmenlik sistemi ülkeye kabul edilen göçmenlerin süreç sonunda vatandaşlığa geçmesini sağlayan bir sistem yani talihlinin Amerikaya sadece yasal olarak değil duygusal olarak da bağlanmasını gerektiriyor. Biz bu şartlarla vize alsak bile Türklere ayrımcılık yapıldığı duygusuyla Amerikaya taşınacağız ve bu mağduriyet duygusu üzerimizden hiç kalkmayacak. Bu greencard göçmenlik sisteminin ruhuna aykırı bir durum mağduriyetin giderilmesi ve sürecin diğer ülkelerle eşit şartlarda ilerletilmesi sadece talihlileri değil göçmenlik sistemini takip eden yüz binlerce Türk vatandaşını da memnun edecektir." Bunu sadece Ankara konsolosluğa değil Amerikadaki senatörlere, greencard sistemini kuran senatöre de göndermeyi düşündüm. Şimdi baktım Afrika bölgesi 25000CN lere mülakat dağıtıyor biz yıl sonunda on binler mülakat alabilecek mi diye düşünüyoruz. Ortada ciddi bir mağduriyet var ve çözülemeyecek bir şey gibi de görünmüyor. Fikirleri toplayıp derleyerek bunu bir girişime dönüştürebiliriz en azından denemiş oluruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GOKAY-0 almayı planladığınız aksiyonların farkındayım.
    ancak tavsiyem bu çabanızı farklı konular için harcamanız.
    abd başkanına dava açmış, bu davadan sonuç almış ve halan vizesi verilmeyen biri olarak söylüyorum bunları.
    elbette yapmak istediğinizi yapın, zararı olmaz bunun. ancak bir yandan da farklı adımları es geçmeyin.

geçmişte neler yaşadığımızın özetini de buraya ekliyorum;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4787/başkanlık-kararnamelerinin-çeşitlilik-vizesi-dv-sürecine-etkileri/2?_=1708942641631

• @gucarslan, içinde söyledi: Sayılarla DV2024

@GOKAY-0 almayı planladığınız aksiyonların farkındayım.
    ancak tavsiyem bu çabanızı farklı konular için harcamanız.
    abd başkanına dava açmış, bu davadan sonuç almış ve halan vizesi verilmeyen biri olarak söylüyorum bunları.
    elbette yapmak istediğinizi yapın, zararı olmaz bunun. ancak bir yandan da farklı adımları es geçmeyin.

geçmişte neler yaşadığımızın özetini de buraya ekliyorum;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4787/başkanlık-kararnamelerinin-çeşitlilik-vizesi-dv-sürecine-etkileri/2?_=1708942641631

Uğur bey sürecinizi okudum gerçekten ilham verici bir yolculuk olmuş umarım emek harcayan herkes vizesine kavuşur. Farklı konulara çaba harcamamız konusunda ki tavsiyenizi biraz daha detaylandırırsanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GOKAY-0 imkanınız varsa aos yapın ya da dosyanızı farklı bir konsolosluğa taşıyın.

• Uğur bey Amerikada evimiz var annem şuan Amerikada ama ben vize alamıyorum 2022 haziran ayında başvurdum göçmen olabilirsin diye reddetmişler ben konsolosa biraz kızdığım için bana verilen evrağı 2 yıl sonra gördüm. Ankara elçiliğe de şikayette bulundum ne davetiye mektubuna baktılar, ne banka dökümlerine 5 dakikalık yalandan bir görüşme ile reddettiler. AOS sürecini deneyebilirim işlem sürelerine baktığımda 32-36 ay gibi süreler görüyorum processing time için şu siteye bak denilmiş https://egov.uscis.gov/processing-times süreler için yanlış yere mi bakıyorum süreç yetişebilir derseniz vize için tekrar şansımı denerim. Vizeyi alma ihtimalimin düşük olduğunu göz önüne alarak dil kursuna yazılmak vize şansını artırır derseniz dil kursuna yazılarak da vize sürecine başvurabilirim.

• @GOKAY-0 Merhabalar, öncelikle ABD turist vize süreçleri için forumda olan Rushvisasnow gibi şirketler aracılığıyla erkene çekme ihtimaliniz var lakin kimse size(Forumda daha önce benzer sorulara verilen cevaplara istinaden) ''bu yolu tercih edin'' diye cevap vermeyecek çünkü bu fikri vermek çok keskin bir karar olacak ayrıca olumsuz bir durumda da sorumluluğu ''ama bana bu yol gösterdi'' deme ihtimaliniz olabileceği gibi eyleme geçtiğiniz süreçte işler tersine gidip süreci tamamlayamama ihtimaliniz de olabilir. Bu süreç içinde çokça risk bulunduruyor ve kesin olan bir yol yok o yüzden kendi riskinizi kendinizin alması gerek. Forumda size alternatif yolların ne olduğu söylenir ve bu alternatif yollarla alakalı deneyimlerin okunması tavsiye edilir, bu deneyimlere istinaden kendi riskinizi alacaksınız ama doğrudan kimse size bunu yapın demez.
    Sayın @gucarslan beyin dediği gayet açıklayıcı, AOS yapma imkanınız varsa AOS yapın ki geçen sene mayıs-haziran aylarında sürecini başlatıp kota sebebiyle greencard alamamış üyelerin de deneyimlerini okumanız faydanıza olacaktır. Onun haricinde konsolosluklarla iletişim kurup hangi şartlar altında dosya taşıyacaklarını öğrebilirsiniz. Konsoloslukların (eğer cevap verirlerse,her konsolosluk cevap verecek diye bir kaide yok) ne tip durumlarda dosya taşıyacakları öğrenip o ülke özelinde eyleme geçebilirsiniz. Eğer dil okulu vasıtasıyla oturum alacaksanız bu sürecin ne kadar süreceğini de düşünmeniz gerekmekte.

• Ocak ayı yayınlandı
    anlamdığım bir yer war ocak ayında 2 tane veri yayınlanıyor

mmigrant Visa Issuances
    by Foreign State of Chargeability
    or Place of Birth
    January 2024 (FY 2024)
    Bu veride 108 kişi dv basılmış görünüyor

Immigrant Visa Issuances by Post
    January 2024 (FY 2024)
    bu veride 175 kiş dv almış gibi görünüyor

ankaranın hızını takip etmek için doğru hangi veriye bakmam lazım

detayları diğer ülkeri görmek isteyenler

• ⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici by post yazan veri Ankaranın bastığı vizeleri gösterir ama bu sayı içinde bütün dünya vatandaşları vardır yani Türk, İranlı vs. hepsi dahildir. Birthplace yazanda ise Turkey kısmına bakarsanız o ay içinde Türk vatandaşlarına verilen vizeyi görürsünüz ama buda dünyadaki bütün konsoloslukları kapsar mesela X ülkesinden vizesini almış bir Türk vatandaşıda bu sayıya dahil olur

• @Emre-Kurtulmuş çok teşekkürler o zaman ankaranın hızını takip edeceğim post by yazan post 175 kişi aslında kötü değil daha önceki aylara baktığımızda ama evet daha eski yıllara baktığımızda çok kötü görünüyor ama yazdığınıza göre dünya genelinde türk vatandaşları 108 ankara sadece 175 işlem yapmış ise ankara sadece türklere bakmadığı için yavaş olması normal

• @T-C-Kubilay-Dikici Merhabalar, ''Foreign State of Chargeability'' tanımını yapmak gerek öncelikle. Kişinin hangi ülke vatandaşları kotasından sürece dahil olduğunu belirtmek için kullanılıyor bu terim. Bu kapsamda kişi kendisinin doğduğu ülke, ebeveynlerinin doğduğu ülke, eşinin doğduğu ülke veya vasisinin doğduğu ülke olarak sürece dahil olabilir. Eğer eksik veya yanlış tanım yaptıysam düzeltilirse sevinirim.

• @Revolter, içinde söyledi: Sayılarla DV2024

@GOKAY-0 Merhabalar, öncelikle ABD turist vize süreçleri için forumda olan Rushvisasnow gibi şirketler aracılığıyla erkene çekme ihtimaliniz var lakin kimse size(Forumda daha önce benzer sorulara verilen cevaplara istinaden) ''bu yolu tercih edin'' diye cevap vermeyecek çünkü bu fikri vermek çok keskin bir karar olacak ayrıca olumsuz bir durumda da sorumluluğu ''ama bana bu yol gösterdi'' deme ihtimaliniz olabileceği gibi eyleme geçtiğiniz süreçte işler tersine gidip süreci tamamlayamama ihtimaliniz de olabilir. Bu süreç içinde çokça risk bulunduruyor ve kesin olan bir yol yok o yüzden kendi riskinizi kendinizin alması gerek. Forumda size alternatif yolların ne olduğu söylenir ve bu alternatif yollarla alakalı deneyimlerin okunması tavsiye edilir, bu deneyimlere istinaden kendi riskinizi alacaksınız ama doğrudan kimse size bunu yapın demez.
    Sayın @gucarslan beyin dediği gayet açıklayıcı, AOS yapma imkanınız varsa AOS yapın ki geçen sene mayıs-haziran aylarında sürecini başlatıp kota sebebiyle greencard alamamış üyelerin de deneyimlerini okumanız faydanıza olacaktır. Onun haricinde konsolosluklarla iletişim kurup hangi şartlar altında dosya taşıyacaklarını öğrebilirsiniz. Konsoloslukların (eğer cevap verirlerse,her konsolosluk cevap verecek diye bir kaide yok) ne tip durumlarda dosya taşıyacakları öğrenip o ülke özelinde eyleme geçebilirsiniz. Eğer dil okulu vasıtasıyla oturum alacaksanız bu sürecin ne kadar süreceğini de düşünmeniz gerekmekte.

Bilgilendirme için teşekkürler. Sadece fikir alışverişi yapıyoruz herhangi bir eylemde kişi kendi sorumluluğunu zaten alacaktır sonuçlarından bir başkası sorumlu tutulamaz. Ancak deneyimli kişilere fikir danışmakta yarar olduğu görüşündeyim geçmiş deneyimlere bakarken sanıyorum Uğur bey dosya taşıma yapılabildiğini söylemese kimse o yola girmeyecekmiş. Belki yüzlerce kişi vizesini bu yolun keşfine borçlu. AOS yapabileceğimi bir kaç kişi daha söyledi ama ben processin time sürecini kontrol ettiğimde yıl içinde vize alımının mümkün olmadığını görüyorum. Ancak bugün Uğur beyden de tavsiye gelince yanlış bir fikre mi kapıldım süreçle ilgili hata mı yapıyorum bilmek istiyorum.

• @GOKAY-0, içinde söyledi: Sayılarla DV2024

AOS yapabileceğimi bir kaç kişi daha söyledi ama ben processin time sürecini kontrol ettiğimde yıl içinde vize alımının mümkün olmadığını görüyorum. Ancak bugün Uğur beyden de tavsiye gelince yanlış bir fikre mi kapıldım süreçle ilgili hata mı yapıyorum bilmek istiyorum.

Merhabalar, merak ettiğiniz konu bu ise önceki mesajımda forumdaki sayfasının bağlantısını paylaştığım kuruluş yada kendi bulacağınız kuruluşlar süreçle alakalı yardımcı olabilir. Bahse konu sayfadaki iletileri okumanızın sorunuza cevap olacağına düşünüyorum.

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• Selamlar yeni bülten açıklandı sadece 500 artışla 18k da kaldı, süreci nasıl okumalıyız?şahsen 23k ile korkmaya başladım current olamayacagim ya da eylüle kalacak kota dolacak diye

• @hsn-kartal endiselenmeyin, bir sonraki bulten yuksek artis olacaktir. Bir dusuk bir yuksek gittiler simdiye kadar

• @eray26, içinde söyledi: Sayılarla DV2024

@hsn-kartal endiselenmeyin, bir sonraki bulten yuksek artis olacaktir. Bir dusuk bir yuksek gittiler simdiye kadar

Yani malesef endişeleniyorum, Amerika da seçim vs var acaba 55k vizenin hepsini dagitmayacaklar mi diye düşünmüyor değilim

• Sayın gucarslan in yarın sabah yapacağı yorumu çok merak ediyorum...

• ⭐⭐⭐

@hsn-kartal limitin altında kalmazlar bütün vizeleri basmış olurlar ama derdiniz bütün vizelerin basılmasından çok sizin vizenizin basılması olsun

Benzer Başlıklar

• 296
  • 73
  • 12402
  • 388
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |