DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Fatma-Yılmazoğlu evet bende buna değinmek istedim ama sanırsam yanlış anlaşıldım. 🙂 aslında nüfusa oranla bir yüzdelik var ve dikkat edin oranlar o ülkenin yıllık doğumuna göre belirlenebilir.

• @Vildan-0 merhaba. birkaç sayfa geride paylaşılan şu görselden görebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/assets/uploads/files/1708505875970-16c7ee05-88cd-4381-b3e1-22e328e4b7a8-image-resized.png

dvcharts sitesinden en son yüklenen ham veriyi indirip 4900'lerdeki in transit dosyalardan bir CN seçip onu ceac sitesinden kontrol ettiğinizde ANK-Ready dosyalar olduğunu görebilirsiniz. Zaten cumartesi günü dvcharts sitesindeki tablolar güncellenecek, hafta sonu oradan da görülebilir bu zahmete girmeden.

Sonuç olarak arada atlanan dosyalar var ama mülakat verilen benim de görebildiğim en büyük CN 4900'lere ulaştı.

• Thank you for your inquiry.

Your case number is now current for interview processing. If you are scheduled for an interview date, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

For additional information, please refer to the following websites:
    Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html
    Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html
    DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html
    To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://dvprogram.state.gov/

Lacy
    Support Contractor – LDRM/DTSV
    CA/VO/DO/KCC
    Kentucky Consular Center
    3505 N Highway 25W
    Williamsburg, KY 40769
    [email protected]

Mülakat maili gelmemesi durumda KKC ye attığım mail yanıt olarak elime bu mail ulaştı, bu mailden sonra yapmam gereken bir işlem var mı yardımcı olabilirseniz sevinirim .?

• @achillesoag teşekkür ederim

• @asper merhaba yanıt için teşekkürler, bunu ben paylaştım zaten link olarak görülmedi sanırım. Bu SS'in istisna olabileceğini söylüyorum. Dediğiniz gibi DVCharts'tan sağlıklı veri alırız.

• @Vildan-0
    3900'lerden 3 CN
    4000'lerden 4 CN
    4100'lerden 7 CN
    4200'lerden 6 CN
    4300'lerden 6 CN
    4400'lerden 6 CN
    4500'lerden 7 CN
    4600'lerden 5 CN
    4700'lerden 1 CN
    4900'lerden 5 CN mülakat almış gözüküyor son dağıtımda.

Bu tabloya bakarak sıra 4700'lere gelmiş, 4900 istisna demek bana çok mantıklı gelmiyor. Ama siz de haklısınız arada atladıkları (özellikle 4700-4800'lerden) birçok CN olabilir gibi duruyor. Sonraki dağıtımda 4700-4800 bandında atladığı numaralara dağıtmaya başlayıp sonra 5000'den devam edecek gibi duruyor.

• @asper bu verilere nasıl ulaştınız

• @ahmetyorulmaz dvcharts sitesinden en son yüklenen ham veriyi indirip ilgili numaraları tek tek ceac sitesinden kontrol ettim

• @asper Evet bizi atladı fakat unutmayalım ki mülakat dağıtmaya' da bilirdi.

• @KEMALAKKAYA Evet en azından dağıtım yaptı buna da şükür diyorum. Sonraki aylarda dağıttığı mülakat sayılarını da artırır umarım.

• @asper şimdi şöyle bir şey var 4900 numarası olan kişi ankara dan mail aldığıda kesin değil avrupdaki herhangi bir konsolosluk almış olabilir

• @ahmetyorulmaz ceac sitesinden kontrol ettiğimde ankara olduğunu da teyit etmiş oldum. önceki iletimde yazdığım CN sayıları teyitli olarak hepsi ankara. Ankara olmayanları dahil etmedim.

• @asper bu kontrolu bende yaptım hatta forumdaki arkadaşlarda yaptı 4900 5 mülakat doğru forumdaki tablo şu an gerçeği yansıtmıyor mail alan girmemiş olabilir tablonun 2 katından fazlası süreci dışardan takip ediyor

• @salih-atilla evet farkındayım forumda bu sayılarla ilgilenen ve incelemelerinin sonuçlarını paylaşan birçok arkadaşımız var, hatta ben de diğer talihliler de güncel durum hakkında bilgilensin diye bu verilere ilk baktığımda bu bilgiyi paylaşacaktım ama hafta başında zaten 4900'lere gelindiği çoktan yazılmıştı, o yüzden tekrar olmasın diye bir şey yazmamıştım. Fakat şimdi bu konunun tekrar güncel olarak tartışıldığını görünce fikrimi belirtmek istedim. Excel tablosu konusunda da size katılıyorum, tabloya yapılan kayıtlar geçen seneye kıyasla gerçekten düşük.

• @ahmetyorulmaz öyle bir şey yok 4900 5 kişi hepsi ankara

• @salih-atilla yapacak bir şey yok o zaman bir daki ayı beklemekten başka inş dağıtılır

• @asper eyvallah kardeş ben o tabloyu buraya koyardım ama hepsinin cn no belli karalamakla uğraşamam mişha90 paylaştı yeterli bu konu üzerinde durmaya gerek yok mart ayına bakalım

• Tüm arkadaşlara selamlar;

DV-2024 talihlisi olarak, bir soru sormak istiyorum CN düşük olması sebebiyle mülakata Ankara’da gireceğim. Şuan evliyim, bu evliliğimden önce bir evlilik daha geçti başımdan. Mülakata boşanma evraklarımın mahkemece onaylanmış suretini götüreceğim ancak yine de riske atmamak adına yeminli tercümandan da tercüme ettireceğim fakat noter onayına gerek var mı yok mu onu öğrenmek istiyorum? Daha doğrusu noterden tasdik zorunlu mu ? @gucarslan @crazycells @ozpirinc

• @buklet gerek yok

• merhabalar gideceğim adres değiştitiğinden adresimi USCIS üzerinden değiştirdim. sitede usps den değiştirmem gerektiği de yazıyordu fakat hesap açarken amerika numarası istediğinden oradan degisikligi yapamadım. USCIS uzerinden değiştirdiğimiz adres greencardımın gelecegi adres mi olacaktır yoksa gittikten sonra usps den de degisiklik yapmam gerekmekte midir? ya da ülkeye giriş yaparken yeni adresi bildirmem yeterli olur mu? bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

183

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.5k

| | | |