DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Cumutey Hocam geçen sene de mayıs ayında en son mülakata giren case number 5900 civarı sanırsam. Haziran ayında case number 6900 civarına kadar gelmiş. Temmuz ayında ise 10200 civarına kadar mülakat dağıtmışlar. Amerikan konsolosluğumuzun işleyişi bu şekilde sanırsam. Haziran ayından itibaren süreci hızlandırıyorlar. Ben bu senede haziaran, temmuz ve ağustos aylarında mülakat hızlarını artıracaklarını ve daha fazla kişiye mülakat vereceklerini düşünüyorum. Umarım hızlanırlar ve hepimiz mutlu bir şekilde mülakatlarımızı alırız:)

• Merhaba dostlar, ben de ceac datasina baktim simdi. Soyle bir sey dikkatimi cekti bu sene dv mulkati veren avrupadaki konsolosluklar eu7000 in uzerindeki numaralara çoktan gelmisler hatta cok uzerindeler. Ancak su anda intransit durumunda olan ve eu4000-eu7000 arasi 165 cs var. Bunlar ne olaki, üstadlar yorum yapacaktir şimdiden tesekkur ederim 👍

• Herkese selamlar, bir greencard sezonu daha açılıyor, sanırım 2024 den henüz randevu alan yok, umarım randevu bekleyen herkese bir an önce randevuları gelir. Benim şöyle bir düşüncem var, yıllardır hem forum takipçisi hem de sizler gibi hersene çekilişi heyecanla bekleyen biri olarak, randevu dağıtım süreci özellikle sona yaklaştıkça, çekilişi kazananlar için stresli bir süreç başlıyor, bu aşamada sizlerle şöyle bir bilgi paylasmak istiyorum, benim Endonezya'da faaliyet gösteren bir şirketim var, eğer Jakarta dan vize randevusu almak için, oturum izni ihtiyacınız olur ise, kendi şirketim üzerinden 4 ile 6 hafta arasında (bazen daha da kısa sürede) oturum izni çıkartabilirim, bu konu aslında yeni aklıma geldi, yani üzerinde çok ayrıntılı düşünmedim, eğer iş görecek ise konuyu daha ayrıntılı araştırıp (prosedür vb) buradan size bilgi verebilirim, umarım hepimizin hayalleri bir gün gerçek olur...

• @furkansn Umarım 😕

• @mustafa_27 Keşke toplu mülakat verilse de Aktif olan Cn lerin hepsi mülakat alsa, umarım dediğiniz gibi olur, her senenin dinamiği farklı olduğu için ortalama hızları ilettim, İnşallah sonraki mülakat dağıtımlarında çok daha fazla cn mülakat alır, gitmek isteyen herkes inşallah mülakat ve vize alır.

• @yusufalak @misha90 nöbet başlasın çarşamba akşamı saat 23 14 te yağdır mevlam su

• @salih-atilla Ne diyosunuz olabilir mi? 🙂 Bu ay daha çok mail geleceği yönünde umutluydum. Zayıf ihtimalde olsa hala bekliyorum.

• Çok heyecanlı ve bir o kadarda endişeliyim. Umarım yaza kalmadan bu aylarda da bol bol mülakat dağıtılır ve herkes mülakata çağrılır. Çok heyecanlı stresli ve sabır gerektiren bir süreç. İnşallah tüm bunlara değer ve süreci mutlu bir şekilde sonlandırırız.

• @MuratA-0 mülakatlar tek güne verildi son 3 ay iki güne verilmişti heyecan güzeldir

• @ipekss Ben mart ayını bekleyip verecekleri mülakat sayısına bakacağım, yine az olursa dosyayı taşımayı düşünüyorum. Hayattaki şansımızı burada kullanacaksak bari tam kullanmış olalım...

• @furkansn Sizin dosya numaranız düşük size sıra gelir diye tahmin ediyorum. Dediğiniz gibi mart ayında netleşir durumlar. Dağıtılan mülakatlar tam bir fikir verecektir bize.

• @furkansn ben geleceğinden umutluyum. Her senenin dinamiğinin farklı olduğunun bilincindeyim ama bu sene de geçen seneye benzer rakamları göreceğimizi düşünüyorum. Mart ayında dağıtılacak mailden değil ama Nisanda dağıtılacak mailden %50 ihtimalle, eğer olmaz ise mayıs da dağıtılacak mailden %80-90 ihtimalle umutluyum. Bunlar tabi kişisel görüşüm ve önceki seneleri referans alarak oluşturduğum bir tablo. Belki çok iyimser bir tablo olabilir sizler için. Bu söylediklerim sadece kendi görüşüm. Umarım en kısa zamanda mail bekleyen tüm arkadaşlar maillerini alırlar.

• @furkansn @ibrahimumut da dediği gibi sanki en azından Nisan ayını da bir bekleyip görmek lazım. Bu yıl çok yavaş da ilerliyor farkındayım ama en azından 10K için biraz daha umutluyum:/

• @ibrahimumut onu hiç kimse tahmin edemez, çok farklı bir yol da izleyebilirler. Tabii ki ben de Ankara'da girmek isterim hiç uğraştırmaz çünkü ama dosya taşımayı geç bir tarihe bırakırsak bu sefer yurtdışı kontenjanları da dolabilir. Çok büyük bir ikilem, göreceğiz artık.

• @ipekss ben de senin görüşündeyim Mart ayı önümüzü görmek için erken bir tarih en azından Nisan ayı bizim için daha aydınlatıcı olur gibi geliyor. Ben de 10k için umutluyum.

• @furkansn tabi ki tahmin edemez ben de kendi tahminimi sundum. Herkes Ankara da girmek ister, ben de farkındayım Ankara nın yavaşlığını ama Mart ayı bana erken geliyor en azından Nisan öngörüye sahip olmamız için daha iyi. Tabi gene söylüyorum bu benim kendi görüşüm. Sizi yanıltmak istemem sadece fikrimi söyledim.

• @ibrahimumut Umarım dediğiniz gibi olur.

• @furkansn umarım

• Bu ileti silindi!

• Merhaba, girişimi Boston Logan International (BOS)'tan yapıp arkadaşımın yanına Houston'a geçmeyi planlıyorum. 1 ay kadar arkadaşımın yanında kalıp I-131'e başvurup geri döneceğim.

Giriş yaptığımız havaalanında işlemler ne kadar sürüyor? Aktarma uçuşumu ona göre belirleyeceğim. Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |