Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @u2rem Bana sen NIW'mişsin dedi. Evet dedim bende. Amerikaya gidince ne yapacaksın dedi. Bende projemin çözüm olabileceği alanları söyledim kısaca. Ama çok yüzeysel söyledim.
    Tamam dedi. Ve vizeni onaylıyorum demiş

• @Hilal-2 Merhaba, unganlarla alakalı tecrübemi paylaşmıştım, isterseniz bakın.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4702/abd-de-bir-i̇ş-teklifi-gerektirmeyen-green-card-başvurusu-eb-2-veya-niw/1725?_=1707990816970

Umarım sizi masraftan ve gereksiz aşı olmaktan kurtarır. Ben randevu günümü bilene kadar hiç aşı yaptırmadım çünkü aşı kurallarının esnemesini bekledim. Muayeneden 4 gün önce kalan aşılarımı olmuştum. Olduğum aşılar canlı aşı değildi.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   B Burak Aslan 

• Unganların sitesinde aşağıdaki ifade yer alıyor :

Gelmeden önce aşılarımı olabilir miyim?

Lütfen buraya gelmeden önceki son 30 gün içerisinde canlı bir aşı yaptırmayınız. Bu testlerinizde sorunlara neden olabilir ve raporunuzun sonuçlanmasında gecikmelere neden olabilir!

• @TOK, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem Bana sen NIW'mişsin dedi. Evet dedim bende. Amerikaya gidince ne yapacaksın dedi. Bende projemin çözüm olabileceği alanları söyledim kısaca. Ama çok yüzeysel söyledim.
    Tamam dedi. Ve vizeni onaylıyorum demiş

Hocam sizlerin deneyimiyle biraz rahatlasam da kendi randevumuza kadar bu stres bitmeyecek sanırım. Dilerim bir ay sonra ben de iyi deneyimlerimi paylaşırım🙏

• @Burak-Aslan Teşekkürler çok. BAkalım.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   B Burak Aslan 

• @Burak-Aslan hayırlı olsun öncelikle. size mülakat sonrası onaylandı ya da onaylanmadı demediler mi? 2 gün sonra mı öğrendiniz?

• @u2rem Canlı aşı başka bir kavram, araştırabilirsiniz. Bütün aşılar canlı aşı değil. Ben bağışıklık testleri yaptırarak ve aşıları e-nabıza kaydettirerek olmam gereken aşıyı ve masrafı en aza indirmeye çalıştım.

• @u2rem hocam, inaktif aşıları olun. Hemşirelere sorarsanız size söylerler.

• @Burak-Aslan 🙂 Doğru, haklısınız ve akıllıca.

• @u2rem Evet ben son gece uyuyamadım 🙂

• Pasaportlarımız ve sarı zarflarımız bugün teslim edildi. Kişi başı 220 Usd immigrant fee'yi de yatırdım. Artık yolculuğu beklemeye geçiyorum.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum. Sadece sabır. Çünkü bizim kategorimiz ayrıcalıklı bir kategori, mülakat sadece formalite..

• @TOK 🙂 tesaduf biz de alirsak green cardlari yuksek ihtimal tx houstona gelicez hocam.

• Merhabalar. I140 onayı sonrası Ds260 formunun doldurulması için welcome letter bekliyoruz anladığım. Welcome letter genelde ne kadar sürede geliyor ? Ben premium processing ile I140 onayını çok çabuk aldım ama welcome letter gelmedikçe ilerleme olmuyor anladığım . Sizlere genelde ne kadar zamanda geldi ? Aydınlatırsanız sevinirim 😞

• Merhaba,
    eb2 niw onayım aralık ayında geldi. şimdi ds260 formunu doldurdum ancak nvc ye gönderilmesi gereken evrak listesini bulamadım. ve hangi adrese göndereceğimiz nerede yazıyor? ds260 formunu doldurduktan sonraki aşama nasıl ilerliyor? bilgi verebilir misiniz

• Mulakattan sonra izlenmesi gereken yol nasil oluyor? NVC’den okuduguma gore pasaportlar bir de acilmamasi gereken zarf/kutu gonderiliyormus ptt ile. Amerika’da havalimanina inince yapilan islemler neler oluyor? @dpdemir hocam siz deneyimlisiniz cevap verirseniz sevinirim

• @meli bana onaydan 40 gün sonra geldi --kasım sonu onay aldım aralık ortası email geldi case number vs olan NVC den email --ama bu forumda 1 yıl bekleyen biri vardı sanırım.. neye göre uzuyor bilmiyorum..

• @meli siz yeni onay almışsınız

bence endişelenmeye hiç gerek yok 1-2 ay alıyor welcome letter ancak uzun bekleyen biri vardı aradım forumlarda ve buldum @u2rem welcome letterı 1 yıla ancak gelmiş (aşağı yapıştırdım) neden o kadar uzamış bilmiyorum .. ama sizin daha 1 ay bile olmamış sizinki normal @meli

EB-2 NIW Category
    Priority Date: 30.08.2021
    I-140 Approved: 04.02.2022
    USCIS to NVC: 07.01.2023(welcome letter)

• @Hildebrandt Merhaba, AP surecim devam ettigi icin henuz ben vizemi alamadim ama esim ve oglum giris yaptilar. Onlarin tecrubesine gore, vizeleri basili pasaportlari ve sari zarflari mulakattan tam iki hafta sonra elimize ulasti. Sari zarflarin ust kosesinde ucgen seklinde kucuk bir aciklik var. Icindeki evraklar gorunuyor. Bu olmasi gereken bir sey. Bir sorun degil. Ayrica, sari zarflarin uzerinde bilgilerinizin ve fotografinizin oldugu bir A4 kagidi zimbalanmis oluyor ve yine zarflarin uzerinde bir damga olmali. Buna dikkat edin. Damgasiz zarflarin geri gonderilip damgalanmasini istemelisiniz. (Bu bilgiyi forumda okumustum). Bu evraklar PTT ile size ulastiktan sonra USCIS’e kisi basi 220 usd’lik green card basim ucretini online olarak oduyorsunuz. (Bunun bilgileri de size pasaportlarla birlikte geliyor). Pasaportunuz ve sari zarfinizla ABD’ye giriste border polisi sizi bir odaya aliyor. Sari zarfi acip, pasaportunuza damga basiyor. Vizenizin 1 yil gecerli oldugunu bildiriyor. Ayrica, green cardinizin postalanmasini istediginiz adresi soruyor. Adres degistirmek isterseniz, burada belirtiyorsunuz. Baska herhangi bir soru sormamislar. Yiyecek, para vs. gibi. Girislerini JFK’den yaptilar. Rahat ve sorunsuz bir sekilde gectiler.

• @navalarc NVC den gelen epostada liste var civil documents ona göre göndereceksiniz. Kişiye göre değişiyor evli bekar vs durumuna göre. Birkaç sayfa gerideki yorumlarda yazanlar oldu bu detayları.. Geri gidip forumu inceleyin derim.

Benzer Başlıklar

• 14
  • 54
  • 929
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |