DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @researchescholar cevap icin cok tesekkur ederim ben de adim, kizlik soyadim ve esimin soyadi seklinde doldurucam belgeleri 🙏

• Merhaba arkadaşlar, Uscis internet sisteminden hesap açarak eşim ve ben I-130 ve I-130A formlarını doldurup Receipt belgemizi alarak bundan 3 ay önce I-485 ve diğer belgeleri gönderdik fakat kredi kartımız bu sırada hacklendiği için doldurduğumuz G-1450 formu iptal oldu. Haliyle ödemeyi alma ihtimalleri ortadan kalktı. Aradan geçen 3 aya rağmen ne bir alındı ne de dosyamızın iptali ile ilgili başka bir belge bize ulaştı. Avukata sorduğumuzda bize belgeleri tekrar göndermemizi tavsiye etti. " biz kendimiz doldurup göndermiştik" Söylediği yaptık ve tekrar gönderdik ama bu sefer kişisel çek yazdık ki tekrar hacklenmeyelim, ücretin hesaptan çekildiğini ve işlemlerin başladığını farkedelim! Bu arada size tavsiyem kredi kartı ödemesini kullanmayın!!!

Sorum şu; belgelerle birlikte gönderdiğiniz ödeme evrakı aşağı yukarı ne zaman işleme konuluyor ve yukarıda yazdığım durumla ilgili tecrübesi olup paylaşmak isteyen bir arkadaşım mevcut mudur? Saygılar.

• herkese merhabalar tekrardan ben suan ogrenci vizesiyle bulunuyorum ogrencilik durumum bitti ulkeden cikmak icin 1 ay zamanim kaldi.ama esim amerikali ve green card surecini baslatmak istiyoruz illegal duruma dusersem bir sorun olur mu yoksa ogrenciligimi yenilemem mi lazim yardimci olursaniz cok sevinirim 🙏

• @Aysun-Asuman-Altun Merhaba, eğer evliyseniz bu süre bitmeden işlemleri başlatmanızı tavsiye ederim. Uscis'ten online hesap açarak "eşiniz" I-130 doldurun ve ödemesini yapın, bir hafta içerisinde size bir bilgilendirme formu ve dosyanızın numarasını da içereden bir Receipt gönderecekler "online ve fiziksel posta adresinize". Bu belge ile posta yoluyla vakit kaybetmeden diğer formları da yeni yıla girmeden gönderin ki ücretleri ciddi şekilde arttırmaları bekleniyor. Her şey gönlünüzce olsun.

• @Musician_Turk cevap icin cok tesekkurler 🙏

• @Musician_Turk geçmiş olsun .
    Ofislere göre süre değişkenlik göstermektedir. Sizinle benzer profillerin imzalarından süreleri inceleyebilirsiniz. Bende evrakları gönderdikten yaklaşık 20 gün sonra para hesaptan cekildi. Telefonada SMS geldi Receipt Numberlarınız (NOA) diye.

• merhaba e devletten aldigimiz formul a cok dilli dogum kayit ornegi birth certificate in yerini tutuyor mu yoksa illa konsolosluktan mi almamiz gerekiyor? tesekkurler

• @imrank benim avukatim once kabul etti sonra yeminli tercumandan tercume istedi. Tercume gerekecek her turlu.

• @frida_beau Teşekkür ederim, umarım bu bekleyiş uzun sürmez.

• Merhabalar,

Tum basvurularimdan onay aldim tarihleri imzamda gorebilirsiniz. Oncelikle @crazycells olmak uzere tum emegi gecen uyelere tesekkur ediyorum. J1 Visa waiverdan itibaren tum islemleri bu forum sayesinde rahat bir sekilde guvenle yaptim. AOS icin avukatla calistim ve tum basvurulari posta ile gonderdim saglik raporuyla birlikte. Herkese tez zamanda onaylarinin gelmesi dilegiyle. Forumda aktif olup bildiklerimi aktarmaya devam edecegim cunku bu durumda destek olmanin yardimci olmanin ne kadar onemli oldugunu yasayarak anladim.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   frida_beau frida_beau 

• @EfeNevada

Efe selam sence avukatla calismaya gerek var mi aos icin?
    Bende senin gibi J-1dim waiverimi burdan bakarak kendim aldim.
    Senin calisma iznin onaylandi mi?Butun surec ne kadar suruyor su anda kendinden ornek verebilir misin?

• @gastroNot Bence avukatla calismakta fayda var baska bir gozun bakmasi ve RFE gelme olasiligini azaltiyor ki buda surecin cok daha hizli ilerlemesini sagliyor. Ben de waiverimi kendim aldim ama AOS biraz daha komplike bir basvuru.

Greencardimi aldim ben calisma iznim bir hafta daha oncesinde geldi imzamdaki surec guncel ordan bakabilirsin.

• @EfeNevada gozunuz aydin cok hizli cikmis!

• @researchescholar Tesekkur ederim darisi bekleyen herkesin basina.

• Herkese merhaba sonunda bizimde bütün evraklarimiz onaylandi ve Ankaraya randevu icin donus yapacaklarini bildiren mail geldi.Bu surecte hazirlamamiz gereken bizden isteyecekleri evrakların listesi olan bir baglanti yada bilgisi olup paylasibelecek kimse varmi simdiden cok teşekkürler

• @MyLife-0 Mülakatınızdan yaklasık 1 hafta önce istenen tüm belgeleri içeren bir mail alacaksınız.

• 19/05/2023 tarihinde green carda basvurduk. Calisma iznimi 1.5 ay icersinde aldim. Uscis den sureci takip ediyorum ekim ayinda bana verdikleri tarihi doldu ve beklenenden daha uzun surebilir diye bir yazi girdiler. 3 hafta once tekrar geri saymaya basladi ve tekrar sure doldu.

" Estimated time until your case decision:
    Your case is taking longer than expected to process. You will be notified if you need to take any action." konu hakkinda bilgisi olan var mi acaba ?

• @GokhanSaygin Bu yasadiginiz normal oradaki sureler estimated ve oncesinde veya sonrasinda gelebilir onaylar.

• Herkese merhaba, şu an AOS sürecinde I-130, I-130A yi online doldurduktan sonra, AOS paketi içindeki diğer kalanları posta yoluyla 11 Aralık'ta göndermiştim. 15'inde reciepti göndermişler. 22'sinde RFE gönderilmiş. Bugün 27'sinde ise Biometrics Appointment Was Scheduled bilgisini girmişler. Postalar yeni ulaştığı için USCIS'in sitesinden gelişmeleri yeni görüyorum. RFE için birth certificate yüzünden göndermişler. Birth certificate için Edevlet üzürinden aldığım vukaatlı nüfus kayıt örneğini, Türkiyeden yeminli tercümüna çevirtip, orjinali ile beraber tercümesini göndermiştim. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Türkiye'den yeminli tercüme yerine USCIS in kabul edeceği bir çeviri sitesini mi kullanmalıyım?

• @gkhn21 online olarak certified translate yapan siteler var. Onlar üzerinden nüfus kayıt örneğini tercüme ettirebilirsiniz. Sonrasında orijinal belge de ekli olacak şekilde sisteme yükleyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |