Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@oturan merhaba,

1- hayır olmaz. zaten onlar bunu görecek..
    2- bunu kimse bilemez ancak; dv'de süre sınırı olduğundan hızlı ilerlediğini biliyoruz ve eski AP'nin sonuçlanmış olması elbette bir artı.
    3- eşiniz ve çocuğunuzun vizesi basılır, zaten eşiniz için eksik evrak bilgisi verilmiş. onun eksik evrağını tamamlayın o ve çocuğunuzun vizesi basılsın.

• @oturan Sagolun. Sizin mevcut vizenizi mulakatta iptal etmediler mi? Genelde mevcut bir nonimmigrant vize varsa bunu iptal ediyorlar.

• @dpdemir mülakat sırasında direkt yurt dışı adli sicil temiz kaydı belgesini eksik evrak olarak istediği için (ve AP’yi o sırada başlatmadığı için sanırım) iptal etmediler o sırada turist vizemi. Eksik evrak ile birlikte şimdi tekrar yolladık pasaportları, bu sefer iptal etmiş olabilirler, henüz bilmiyoruz.

• Merhaba soyadım mahkeme kararıyla uzun zaman önce değişti ama eski soyadımi malesef DS-260 formuna eklemeyi unuttum ve mülakatta belirttiğim halde AP ye kaldım. Bu durumda ben DS-260 formunu açtırmak ve düzeltmek için kime mail atabilirim ve bana gelen AP formunu doldurup mailde durumu anlatıp ilgili mahkeme kararını eklemek mantıklı mi?

• @Biyolog imzanızda eksiklikler görüyorum case number ve mülakat yeriniz belli değil

• @hsn-kartal Vize turu farklı olduğundan 🙂

• @hsn-kartal benimki çeşitlilik vizesi değil akademik vize olarak da bilinen EB2-NİW göçmenlik vizesi yine sadece fikrinizi almak istedim

• ⭐⭐

@Biyolog Mulakata katildiginiz icin DS260 formu ile ilgili bir degisiklik sanirim artik yapamazsiniz size AP ye kaldiginiz icin bir form gonderilecektir orada gerekli aciklamayi yapip formu tekrar gondermeniz gerekecek zaten konsolosluk durumunuzu kendileri icin not almistir yuksek ihtimalle.

• @achillesoag peki AP formunda surname(s) kısmına eski soyadımi da yazsam ve paranez içinde mahkeme kararıyla değişti karar ekte desem ve mail atarken yanlışlıkla DS formuna eski soyadımi yazmayı unuttuğumu eski soyadımi ve ilgili mahkeme kararını ve ingilizce cevirisini eklesem uygun olur mu acaba çünkü bu konuda bir bilgi istememisler

• @datanist anladım yani yanlış baslikta diyorsunuz..

• @Biyolog anladım kusura bakmayın, umarım sürecinin istediğiniz gibi olumlu ilerler

• merhaba arkadaslar sabika kaydindan dolayi kaldigim ap surecinde 3 kez tarih guncellendi ve hala bekliyorum insan inanilmaz geriliyor bu surece giren biri varsa yada bilen varsa ap surecleri issued yada ap olana kadar kac kere tarih guncellendigini hatirlayan varmi acaba

• ⭐⭐

@enesyucel Merhaba, geçmiş olsun. İdari işlem ile ilgili belirli bir dosyaya bakma sayısı veya süre ile ilgili bir limit yoktur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Biyolog AP sürecinde DS260 formunuzda değişikilik yapamazsınız.
    AP formunu doldurup cevaplayın.
    sizden istenemeyen hiçbir bilgiyi / evrağı konsolosluk ile paylaşamayın.

• @lumos anladim tesekkur ediyorum cok sagolun

• @gucarslan çok teşekkür ederim

• Arkadaşlar merhaba. DS5535 formu göndermiştim konsolosluğa. Hergün güncelleniyor tarih. Sizde de öylemi? Veya anlamı nedir bilgisi olan paylaşabilir mi

• Merhabalar, 25 Ocakta Ankara'da mülakata girdim. Bugün 3 hafta oldu hala approved gözüküyor. Mailime spama vs. hiç bir mail gelmedi. Last Case hala mükalata girdim tarih. Fakat söyle bir durum oluşmuştu. Parmak izi almadan önce girdiğim bankoda daha önce kullanılmış soyadımın olduğunu söyledi, ds160 formunu eşim doldurmuştu, boşandığım ve önceki soyadımı eklememiş. Orda eklediler ve düzelttiler diye düşünüyorum, sonra parmak izi alındı sonra uzun beklemeden sonra mulakata girdim ve vizeniz onaylandı dedi pasaportumu aldı. Şİmdi ne yapmam gerekir nasıl ilerleyeceğim yardımcı olur musunuz. Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kutaykc güncelleme almanız çok güzel, bu dosyanızın incelendiği anlamına gelir.
    ne kadar çok güncelleme alıryorsanız o kadar hızlı çözülecek demektir AP süreciniz.
    sabırla mail bekleyin konsoloslukta..

*bu arada lütfen hangi konsoloslukta mülakata girdiğinizi imzanıza yazın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@merzer peki boşanma evrağınızı mülakatta ibraz ettiniz mi?
    normalde bu tür konularda konsolosluk bu bilgiyi sistemde güncellemez.
    sistemde "approved" ise ve mail almadıysanız mülakata girdiğiniz konsolosluk ile mail üzerinden iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

183

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.7k

| | | |