DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gubaz53 Çok önemli bir değişiklik değil ise dosya açtırmanız pek önerilmiyor, yapmak istediğiniz değişikliği, şu değişikliği yapmam gerekiyor gibi açık yazarsanız net bilgi alma ihtimaliniz artacaktır.

• @Emre-Kurtulmuş mulakat maili neredeyse 2 bucuk ay oncesinden geldi,bu mailde insallah erkenden gelir

• Da formunu gonderdigimde gerektigi gibi doldurup gondermistim ama bazi degisiklikler oldugu icin actirip guncellemem mi gerekiyor yoksa mulakat gunu orada aciklama yapmam yeterli olur mu? ( değişikler çalıştığım iş yerini yazmam gerekiyordu ama işten ayrıldım, onay alırsam green cardın gönderileceği ev adresi gibi) Yardimci olursaniz sevinirim.

• Saglik muaynesi ile ilgili kullanicilarin imzalarina bakiyorum herkes genelde mulakata yakin surecte gitmis. 1gun oncesinde muayneye gidenler bile var sanirim. Muayne islemi ve sonucu cok hizli cikiyor mu? Ben Bahreynde hastaneyle gorusunce min. 10 gun oncesine randevu alin diyolar

• @Oguzhanyesildag aşıyla ilgili sorunuzun cevabı; evet gerekiyor.
    Hesap dökümünün Ingilizce çevirisine gerek yok.

• @eray26 merhaba,
    ertesi gün öğlene doğru sonucunuz teslim edilir.
    bir aksilik olmaması için bir hafta önceden almanız şahsi fikrimdir.

• ⭐⭐⭐

@eray26 eray bey her ülkedeki işleyiş farklıdır. Bahreynde gireceğiniz mülakat için size oradaki kurumun verdiği bilgiler doğrultusunda hareket etmelisiniz. Bahreyndeki sağlık kurumu size 10 gün önce gelmelisiniz dediyse ona göre randevu alın demekki adamlar 10 günden önce raporunuzu vermiyor, bu durumda adamlarada Unganlar ertesi gün veriyor ama diyemeyeceğiniz için size iletilen ilgili yönergeleri izleyin

• @GOKAY-0 yani bu sorduğunuz soruların hepsi tamamen size ve sizin çabalarınıza bağlı. Söylenebilecek tek şey elinizi çabuk tutmanız olur. Misal ben gc çıkmadan önce Almanya oturumuna başvurmuştum. Çıktıktan sonra da o süreci iptal etmedim ve devam ettirdim. Oturumumu aldım ve dosyamı taşıdım. Şimdi de mülakatıma gireceğim. Aynı zamanda sürecin başında işlerin kolay olmayacağını anladığım için turist vizesini araştırdım. Ds260 doldurmama rağmen araştırmalarım sayesinde turist vizesi aldım. Her yolu denedim. Belki hiçbiri bir işe yaramayacak ama en azından elimden geleni yaptım diyebileceğim. Önemli olan araştırma ve çaba. Bir an önce seçeneklerinizi değerlendirmenizi ve harekete koyulmanızı tavsiye ederim zira kimse size biber danışmanlık 10 günde oturum alıyormuş. KCC de 26. Mailde dosyayı taşıyormuş demez diyemez. Keşke denebilse. Bol şanslar dilerim. Umarım şansa ihtiyacınız olmaz.

• ⭐⭐⭐

@Aslı-Uslu çekilişi kazandıktan sonra evlendiyseniz bunları sunabilirsiniz ama çok abartıp 100-200 tane fotoğraf götürmenize gerek yok. Biz mesela kazandığımızı öğrenmeden önce nişan yapmıştık bir kaç tane nişan fotoğrafı aldık, düğün salonu anlaşmalarını çekilişi kazanmadan önce ayarlamıştık o anlaşmayı koyduk, bir kaç tanede düğün fotoğrafı ekledik ailelerle ama hiçbirine bakmadılar

• ⭐⭐⭐

@Oguzhanyesildag iş yeriyle alakalı güncelleme yapmanıza gerek yok mülakat anında söyleyebilirsiniz sorarlarsa, adres konusunuda mülakat esnasında sunabilirsiniz açtırmanıza gerek yok

• @gubaz53 Hocam genel pratik, eğer bir ülkede bir yıldan fazla yaşamadıysanız o ülkeden <absence of criminal records and police certificate> istenmediği, ancak “yanlış bilmiyorsam” bu süre her ülke için geçerli değil, bu süre bazı ülkeler için 2 yıl, bazıları için 6 ay olabilir. Resmi sitelerden okuyarak, detaylı araştırmanızı öneririm. Lakin herhangi bir ülkede bir polis kaydınız ya da hükmünüz var ise, ne kadar yaşadığınızın ya da kaldığınızın süresine bakılmaksızın ilgili belgeyi almanız gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirhankarakoc forumda tonlarca sayfa bilgi varken youtube linki paylaşamazsınız.
    forum kurallarına uymak konusunda daha dikkatli olmalısınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gubaz53 sorarlarsa sözlü olarak söylersiniz bunun için formu açtırmayın.

• @Oguzhanyesildag ev adresi için zaten onlar size soracaklar mülakat esnasında bu adres geçerli mi diye? Eğer değişti ise sizden bir kağıda yazıp vermenizi isteyecekler.

• @Emre-Kurtulmuş anladım ama bakmıyorlar getirdiklerinize, ilişkinize dair sorular soruyorlar o zaman değil mi

• @devrim-astan 15 binlerin altının rahat olduğu fikrine tam olarak nereden kapıldınız bilmiyorum ama benim bu düşünceye katılmam mümkün değil. Geçen sene Ankara'da 14 binlerde bulunan arkadaşlara eylül ayı için mülakat verildi ancak 55 bin adet olan vize kotasının dolduğu gerekçesiyle mülakat için konsolosluğa gittiklerinde kapıdan çevrildiler. Bu senenin geçen seneden farklı veya daha iyi olacağını gösteren hiçbir şey de olmadı şimdiye kadar. Hatta kalan aylarda hızlanmaz ve şimdiye kadar gittikleri hızda devam ederlerse bu sene geçen seneden bile kötü geçmiş olacak. Belki bu sene 13 binlere bile sıra gelmeyecek. Umarım bu söylediklerim gerçekleşmez ve Ankara mülakatlarda hızlanır. Dolayısıyla bu ihtimalin gerçekleşmeme ihtimali elbette var. Ancak bu kesinlikle 15bin altının rahat olduğu anlamına gelmiyor. Size şöyle söyleyeyim, Ankara geçtiğimiz eylül ayından beri gittiği hızda gitmeye devam ederse sıra aşağı yukarı 10-11 binlerde bile kapanabilir bu sene. O yüzden 15bin altı rahat diye kimse rehavete kapılmamalı. Dosyasını taşıyabilen taşımalı ve alternatifleri değerlendirmeli diye düşünüyorum.

• Herkese merhaba,
    DS260 formumu bekarken doldurup gönderdim fakat şu an evliyim. Formun açılması için mail atarak mı açılmasını istemeliyim? Yoksa mülakat tarihi geleceğinden de şüpheliyim ama umudu hala yitirmiyoruz bekliyoruz tarih gelince mi bilgi iletmem doğru olur?
    Çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mervc mülakat alınca formu açtırıp eşinizi ekleyin.
    bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@devrim-astan bakmanız 13sn. filan sürmüştür sanırım, hepi topu o kadar mülakat yapıldı zaten ankara'da.

• @asper Geçen sene konsolosluk 2 ay randevu vermedi sanırsam, benzer bir durum yaşanmaz ise geçen sene kadar kötü olacağını düşünmüyorum. Tabikide şahsi fikrim ancak muazzam bir performansta beklemek yanıltıcı olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |