DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• benim bir sorum olacak 19 ocak cuma günü vizem onaylandı. fakat sistemde hala ready olarak görünüyor normal mi?

• @yagmur-vanberg Yağmur Hanım size yardımcı olmaya çalışabilirim. Yeni bitmiş süreci biriyim. Açıkçası cumartesi uçağım olduğu ve ailem de sağlık sorunları olduğu için çok istesemde burada yardımcı olamıyorum herkesin mesajını iletisini okuyarak. Ama acil ihtiyacınız birşey varsa sorabilirsiniz… bende mümkün olan en kısa sürede boşluğumda süreci buraya da.

• @Karamurat58 Evet çok normal benim 9 Ocak sabahı mülakatım oldu. 10 Ocak akşam üstü Issued oldu ve ondan bir saat sonra da ptt pasaportumu teslim aldığı mesajını yolladı.

• @doxa tebrikler.
    Güncel bir şeyi merak ediyorum,Dosya Ankara’ya ulaştığında, ve gerekli evrakların kayıt sitesinin linkini içeren bilgi abd vatandaşına mı geliyor? Vizeyi alan kişiye mi? nişanlım e postasına erişemiyor ve benim e postam da dosyaya eklenmedi.Bu konuda yapmamız gereken bir şey var mı acaba ?

• @Emir-1 Ankara süreci ile (Amerika’dan dosyamın Ankara’ya geldiğini belirtmeleri ile başlayan) bu süreçte hep bana geldi. ABD vatandaşı eşime geldiğini anımsamıyorum..

• @Emir-1 Merhaba, ABD vatandaşı nişanlım NVC sonrası Ankara Büyükelçiliği'ne Ad-Soyad, mail adresim ve case numaramı içeren bir mail atmıştı. Onlar da bana bilgilendirme maili yolladılar.

• @Emir-1 bizim dosyada da vize mülakatına girecek nişanlıma değil, bana gelmişti hem NVC den ANK ile başlayan dosya numarasını içeren email hem de dosya ready olduktan sonra Konsolosluktan gelecek olan email her ikisi de bana gelmişti. Bu konudaki uygulama nasıl bilmiyorum hangi nişanlıya geliyor.

• @doxa cok sagolun. gecmis olsun. iyi yolculuklar. acil bir sey olursa o zaman size sorabilir miyim? gercekten cok iyi olur

• @Emir-1 case ready olduktan bir gun sonra abd vatandasi nisanlima geldi posta. bana hicbir sey gelmedi. orada bir pdf linki var. paylasabilirim. ama gonderdikleri maile yanit verilmesini istiyorlar.
    Applicant’s full name: amerikaliyla evlenecek kisinin adi
    Applicant’s email address: amerikaliyla evlenecek kisinin maili
    Case #: ANK ile baslayan case number
    I-129F receipt #: WAC ile baslayan numara
    Sizden bunlari iletmenizi istiyorlar randevu almadan once. Bizim gectigimiz surec bu sekilde. Bizim adimiza avukatimiz yanitladi maili

• @sltn bişey mi kaçırdım hocam , artık cevap vermemeye karar verdim sorulara alıngan insan çok 🙂

• @ob16222 süreçte alınmalar kızmalar çok normal siz bilgi ve deneyimlerinizi paylaşmaya devam edin bana ve bir çok kişiye yardımcı oluyor 👌

• @sltn bu süreçte resmen Üstad abiyle ilerledim. Avukat gibi yardımcı oldu sağolsun.Ayağına taş değmesin @ob16222 .🙏🙏

• An itibari ile Ank numarası içeren postayı aldık 🎉🎉 noa 2 den 1 ay sonra.

• @Emir-1 Estafurullah ben sadece bildigim ve emin oldugum seyleri soyledim bazen ekstra tavsiye vermis olabilirim ama bilmedigim biseyi hic bir zaman cevaplamadim ya da bilmiyorum dedim ama insanlar gercekler yerine masal duymak istiyor. ANK numaranda hayirli olsun in transit olduktan 1-2 gun sonra hesap olusturup randevu kovalayabilirsin. Basarilar , mulakat sadece formalite.

• @ob16222 hiç takılmayın , çok yardımcı oldunuz insanlara.
    Randevu aldığım zaman hala dosya varmamış olursa sorun yaşar mıyım ?
    Bazı dosyalar 1 ay bile sürüyormuş.

• Arkadaşlar bu randevuların çok uzun aralıklarla açılması olayı pandemiden önce de mi böyleydi?

• @MertHRB Pandemiden öncesini bilmiyorum ama muhtemelen yine aynıdır. Yapmanız gereken haftaiçi 8-5 arası sistemi 3-5 dakikada bir takip etmek maalesef başka yolu yok. Yakında açarlar siz takipte olun. Bence randevu bulmanın zor olmasının bir nedeni de Irak, suriye, İran, ve başka ırklardan insanlarında işlemlerini Ankara’da yürüttüğü için randevular hemen tükeniyor. Dün unganlara muayeneye gittim insanların %90’ı yabancıydı. Böyle olunca da mecburen randevu süreci uzuyor.

• randevu sistemini Turkiye mesai saatleri icinde mi kontrol etmek gerekir sadece, yoksa Amerika mesai saatleri icinde de uygun randevu bulunma durumu var mi ya da bulan var midir daha evvel?

• @Munzurlu-24-62 Türkiye tabi ama gece de bakabilirsiniz bazıları randevularını iptal ediyor. İptal edilen randevu olduğunda alabilirsiniz. Ben şöyle bir şey yaptım. Randevu sistemini 2 tane yeğenimin telefonuna kaydetmiştim onlarda bakıyordu. Öyle bir şey de yapabilirsiniz. Siz bakamadığınız zaman onlar bakabilir. Birde randevu bulduğunuzda hızlı davranmak için önceden ödemeyi yapacağınız kart bilgilerini ve adres bilgilerini bir yere kaydedin kopyala yapıştır hızlı şekilde alabilirsiniz.

• @tncymz çok teşekkür ettim, Amerikadayım 8-9 saatlik bir zaman dilimi var Turkiye ile arada, nişanlımla iş bölümü yaptık burada gece olduğunda kendisi bakıyor,orada gece olduğunda ben buradan sıklıkla takip etmeye çalışıyorum. Kredi kartı ve adres bilgilerini dediğiniz üzere notlara kaydetmiştim kesinlikle zaman kaybetmemek adına hızlı açılıp kapandığını okudum burada deneyimlerini paylaşan sizin gibi arkadaşlardan.

Bir sorum olacaktı; randevu sistemine giriş yaptığımda vize ücretini ödeye tıkladığımda . Şu anda uygun randevu yok. Lütfen birkaç gün sonra tekrar kontrol edin, Konsolosluk Bölümü yeni randevular açmış olacaktır. Uyarısı var ve sayfa altında kapata tıkladığımda beni vize ücreti öde sekmesinin olduğu ana sayfaya geri atıyor, hesapta kalıp yine mi aynı şekilde sayfayı kontrol etmek gerekir yoksa hesaptan çıkış yapıp her seferinde email yazıp şifre yazıp tekrar mı girmek gerekir.çünkü çok sık giriş çıkış yapıldığında bloke olduğunu söyleyen yorumlar okumuştum.

Rast gelsin ✋

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.7k

| | | |