Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @ygmbx Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

• @yenibasladim kafam çok karıştı
    şu ana kadar pasaportumu alamadım.
    CEAC web sitesine baktım
    durumum hâlâ "Reddedildi"

• Herkese merhaba;
    Evliliği 2 yılı doldurmamış ve Green Card’lı kişilerin seyahat ile ilgili şartları konusunda bilgi verebilecek olan forum kullanıcılarından yardım bekliyorum.

• @cufer, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Herkese merhaba;
    Evliliği 2 yılı doldurmamış ve Green Card’lı kişilerin seyahat ile ilgili şartları konusunda bilgi verebilecek olan forum kullanıcılarından yardım bekliyorum.

istedigi gibi girip cikabilir, 6 ayi gecmeyecek, 6 inci ayi gecerse, gocmenlik memuruna soru sorma hakki doguyor, neden o kadar kaldin, sen kalmayi dusunmuyormusun, hatta vizeni iptal etme hakki, 1 yili gecerse zaten gc iptal, onun disinda 6 ayin altindaki gidip gelmelerde sorun olmaz, bu 6 ayin altindaki sureler yurt disina uzun sureli cikti olarak gozukmeyecegi icin vatandas olma suresinide uzatmaz

• @Abdul-0 Maalesef
    Pasaportum vizesiz geldi
    Onunla birlikte 221(g) belgesini gönderdiler
    Vize idari işlem aşamasındadır
    Bu deneyim kimsede var mı?
    Bu süreç ne kadar sürecek?

• Herkese merhabalar bugün Ankara unganlardaki sağlık muanesi tecrübemi sizlerle paylaşmak istedim
    09:20 randevuma 09:00 gibi geldim içeride yapılan kayıt işlemlerinden sonra
    Geçmişe dair hiçbir hiçbir aşı belgemin olmamasına rağmen sadece 1 aşı oldum kan tahlili yaptırdım ve röntgen çektirdim
    Bütün işlemlerim 10:45 gibi bitmiş oldu
    Toplam TL olarak 11.677₺ ödedim
    Sonuçlarımın gün içinde konsolosluğa mail olarak ileteceğini söylediler toplamda 1 buçuk saat sürdü herşey
    Son 1 yıl içerisinde covid aşı belgenizi istiyorlar

• @Can-Uğur-0 Can Bey merhaba, mahsuru yoksa yaşınız kaçtır acaba? Tek aşı yapmaları yaşınızla mı alakalı anlamak istedim. Enteresan geldi.

• Merhaba 27 yaşındayım yaşla alakalı olduğunu sanmıyorum ama sadece tek aşı oldum başka bir aşı için birşey söylemediler @daphne

• @Can-Uğur-0 Anladım evet yaşla ilgisi yokmuş. Hayırlı olsun.

• Pasaport umyola çıkmış sonunda tam 2 hafta sonra umarim kabul edilmiştir sisteme nezaman düşer acaba

• @Nailaysegul Ceac’de Issued gorunmesi gerekiyor. Pasaport vizeli olarak postaya verildiyse “issued” gorunuyor.

• @dpdemir reddeldi olarak görünüyo hala

• @hasanmakinaci, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@cufer, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Herkese merhaba;

istedigi gibi girip cikabilir, 6 ayi gecmeyecek, 6 inci ayi gecerse, gocmenlik memuruna soru sorma hakki doguyor, neden o kadar kaldin, sen kalmayi dusunmuyormusun, hatta vizeni iptal etme hakki, 1 yili gecerse zaten gc iptal, onun disinda 6 ayin altindaki gidip gelmelerde sorun olmaz, bu 6 ayin altindaki sureler yurt disina uzun sureli cikti olarak gozukmeyecegi icin vatandas olma suresinide uzatmaz

Dediklerinize ek olarak kendi tecrubemi yazmak istedim, yoksa dediginiz her sey dogru. Ben 5 hafta Amerika disinda kalmistim, tekrar giriste bana ne kadar suredir ulkede degilsin diye sordu, ben de 5 hafta dedim.. Sonra da, neden 5 hafta gittin diye sordu.. 🙄 Dugun yaptim, ondan demistim ben de. 😂

• Greencard aldıktan sonra giriş çıkışlar da dahil vatandaşlığa geçiş süreci minimum kaç yıl acaba?

• @ikose, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@yenibasladim Merhabalar
    I-864 A dosyası ile ilgili bir sorum olacaktı sizlere. Benim sponsorum eşim oldu. Bu sebeple de böyle bir belge yüklemedik. Belgenin içeriğini de açıkçası anlayamadım. Görüşme günü sorarlarsa ve belgeyi yüklemediğimden sıkıntı olmaması açısından bilgi verebilir misiniz?
    Teşekkür ederim. Hayırlı olsun bu arada

Sponsorunuz esiniz olduysa I-864A belgesine ihtiyaciniz yok. Eger esinizden baska biri de sponsor olduysa ve bu kisi "evli" olarak vergi beyanini yaptiysa, o kisinin esinin de bilgileri gerekiyor. O form da onunla alakali. Benim de sadece esim sponsor oldu ve biz de o belgeyi yuklemedik. Hicbir sorun da cikmadi. Iciniz rahat olsun. 🙂

• Pasaportunuz postaya verildi ve Ceac’de “refused” gorunuyorsa, muhtemelen 221 (g) yani AP kagidiyla birlikte vizesiz olarak gonderiliyordur. Umarim yanilirim.

• @hasanmakinaci Teşekkürler🙏

• @Naerys Teşekkürler 🙏

Benzer Başlıklar

• 2
  • 1
  • 654
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

131

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.5k

| | | |