Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, B1/B2 vizesi reddi sonrası 2 yıl (en azından 6 ay kadar) randevu alınamıyor bildiğim kadarıyla. Bu durum sadece B tipi vizeler için mi geçerli yoksa F veya J türü vizeler için de geçerli mi? bilgisi olan var mı? Eğer geçerliyse vize randevum öncesi J veya F vizesi için randevu almam mantıklı mı?

Bunu yapmayı daha önceden de düşündüm ama F veya J tipi randevum olursa ve sistemde görünürse B tipi için sıkıntı çıkabileceğinden almamıştım. Randevu sonrası onlara bir tarih alacağım. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kaan-Özdemir hangi vize türüne ihtiyacınız varsa onu almalısınız.
    yaptığınız bütün başvurular sistemde görünür ve mülakatta karşınıza çıkar, bilginiz olsun.

• @gucarslan sorum anlaşılmadı sanırım. B1/B2 vize türüne ihtiyacım var şu an için. 7 ay sonra için de büyük ihtimalle (kesinleşmedi) F1 yada J1 vize türüne ihtiyacım olacak.

Özetle Martta B1/B2 ile çıkmam gerek, Eylül-Ekim gibi J/F (belirsiz şu an için)

Önümüzdeki hafta B1/B2 için randevum var. Olur da burada red alırsam. J/F için vize başvurusu yapmamı sistem engeller mi? Red aldıktan sonra B vizesi için başvuru yapmamızı engelliyor sanırım sistem en az 6 ay kadar. B'den red yersem J/F için de başvuru yapmamı engeller mi sistem? Bunu sormaya çalışıyordum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kaan-Özdemir haftaya randevunuz olduğunu yazmadığınız için elbette istediğiniz cevabı alamadınız haliyle.
    eğer red alırsanız sonrasında farklı bir vize türüne başvuru yapabilirsiniz, sistem bunu engellemiyor.

• Merhabalar , yakın zamanda turistik vize amaçlı başvuru düşünüyorum. 23 yaşındayım devam eden bir okulum ve yaklaşık 7 aydır sigortalı olarak çalıştığım aile şirketinde bir işim var. Kız arkadaşım wat programıyla 4 aylığına gidecek ben de yazın onu görmek amacıyla başvuruda bulunmayı düşünüyorum fakat pasaportumda sadece Karadağ ülkesine giriş çıkışım var . Sizce direkt turistik vizeye mi başvurmalıyım yoksa iş amacıyla fuar veya kongre tarzı vizeye mi başvuru yapmalıyım . Beni aydınlatırsanız çok müteşekkir olurum . Sevgi ve saygılarımla

• @selamibasaran bu açıklayıcı cevabınız icin teşekkür ederim yazın balkan ülkelerine gideceğim bi iki ülkeye daha girer çıkarım ondan sonra bakarız artık

• Merhabalar, kardesim icin gecen hafta ds160 doldurup vize basvurusu yaptik. Dün görüsmeye girip 214(b) maddesi nedeni ile red aldi. Turkiyeye donecegine guvenilmemesi manasina geliyormus. Bi tanidik vasitasi ile bu ay tekrar randevu ayarlasak, bu kadar kisa surelerde tekrar tekrar gorusmeye gitmek sorun olur mu? Tecrubesi olan varmidir?

• ⭐⭐⭐

@Yekta-Olgun tanıdık vasıtasıyla görüşme ayarlamak nasıl oluyor bilmiyorum ama yeni red aldığı için şu anda sistemde boş gün görmeyebilir. Asıl sorunuza gelirsek yakın süreçte yeni bir randevu alsada bu kadar kısa süre içinde geri döneceğine inandıracak hangi veriler olacak elinde bunuda iyi düşünün: vize memuru biz bu kişiye yeni red vermişiz hayatında ne değişti ki acaba geri döneceğine inanayım diyebilir kendince

• @Yekta-Olgun mantıklı değil.
    neden red alındığının anlaşılması gerek ilk önce. Eğer 1 ay sonra tekrar başvurulursa ve profil ayniysa,yine red alır.
    bu vize abi red aldık,tekrar başvuralım belki birşey değişir vizesi değil.

• Merhaba, vize mülakat tarihini geri çekmenin bir limiti var mı? Maksimum kaç sefer geri çekebiliyoruz?

• ⭐⭐

@misty hayır bir limiti yok. uygun tarihler buldukça geri çekebilirsiniz.

• Merhaba. Bir sorum olacak bilgisi ve tecrübesi olanların cevaplarını bekliyorum. Eşim ile 2 şubatta Ankara'da görüşmemiz olacak. Vize görüşmesini daha erken bir tarihe geri çekebiliriz umuduyla somester tatilini planlamıştık seyahat için ve kızımızda kursu olduğu için o babannesi ile kalacaktı. Bundan dolayı kızımıza başvuru yapamamıştık ama görüşme tarihinden dolayı seyahat planımızı yaz tatili olarak değiştirdik. Şimdi başvuruya kızımıza da eklemek istiyoruz. Bazı değişiklerden dolayı Ds-160 formunda güncelleme yapmam gerekli. Kızımın başvurusunu bu sürece nasıl dahil edebilirim ?

• Merhabalar, bazı göçmen olmayan vize türleri için mülakattan muaf olunması ile ilgili bir sorum olacak. Benim ve eşimin Aralık 2022 de biten F1/F2 vizemiz var. B1/B2 turist vizesine başvurmak istiyoruz. DS 160 formlarımızı doldurduk. Daha önce hiç vize reddi almadık. Mülakattan muaf olma durumu bizim için de geçerlimidir acaba? Teşekkürler.

• ⭐⭐

@salih2825 Merhabalar. Kızınız adınada DS160 doldurup sürece dahil edebilirsiniz.Randevularınız aynı güne denk gelmeyecektir. Konsolosluk mülakatında bunu belirtirseniz birleştirme yapıyorlar diye burda bir deneyim yazıldı. Bu bir varyant.
    İkinci varyant olarak sizler görüşmeye girersiniz,planınızı yakın tarihli yaparsınız,kızınız okulu olduğu için gelemeyeceğini söylersiniz,sonra yaz tatiline doğru ona posta ile alırsınız.Görüşmeye çağırırlarsa yaz tatiline denk geldiği için onu da götürmek istedik diyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@Cumali-Y ais kaydı esnasında size soru çıkıyor son 48 ayda biten vizeniz var mı tarzında bir kaç soru onlara cevap verdikten sonra sistem zaten size randevuya gelip gelmemeniz gerektiğini söyleyecek

• @Emre-Kurtulmuş herhangi birşey sormadan doğrudan randevu tarihi seçtirdi sistem. Anlaşılan mülakattan kurtulamadık. Teşekkürler.

• @Cumali-Y vize turleri farkli. Mulakata gireceksiniz

• ⭐⭐⭐

Turist vizesinden red alan bir kişi 2 sene boyunca tekrar randevu alamıyor muhabbeti doğru mu bilgisi olan var mı. Ben kısıtlı randevu açılıyor red alanlara diye biliyordum ama yeni red alan bir tanıdığımıza randevu almaya çalıştığında 2 sene boyunca mülakat alamazsınız uyarısı veriyormuş

• @Emre-Kurtulmuş Doğrudur; ancak 2 sene olmadan randevu yoğunluk durumuna göre uygun slot açıp randevu alıp sonra öne çeken arkadaşlarımız var.

• merhabalar, başka ülkeden ABD B1/B2 vizesine başvurma konusunda bilgileriniz varsa paylaşabilir misiniz? eğer böyle bir konu başlığı varsa link de paylaşabilirsiniz.

schengen'im var ve gördüğüm kadarıyla avrupa bölgesinde vize bekleme süresi 10-20 gün arasında. önümüzdeki ay yunanistan veya almanya seyahatlerimden birinde abd vizesine oralardan başvurmak istiyorum ancak bu mümkün mü, yasak mı veya neler isteniyor bi fikrim yok. bilgi sahibiyseniz yardımlarınızı rica ediyorum.

Benzer Başlıklar

• 31
  • 5
  • 1536
  • 22
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |