Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Bu ileti silindi!

• @kadargo bu durumu açıklığa kavuşturmanız iyi oldu. Çok teşekkür ederim.

• @ceren-2 Eğer kağıt üzerinde eşinizin Amerika'da yaşadığını gösterip fiiliyette bu durum yoksa sıkıntı yaşayabilirsiniz. Konsoloslukta eşinizin ülkeden çıkış yaptığına dair bilgi almaları çok basit. Zaten siz vizeyi aldıktan sonra sağlık muayenesi raporunun süresi bitmeden (6ay) ABD ye giriş yapmanız gerekiyor.

Birçok kişinin eşi Türkiye'de yaşayıp NVC süreciyle birlikte veya onun öncesinde ABD'ye yerleşip domicile oluşturuyorlar. Siz tam tersini yapmışsınız.

• . Randevu günüm verildikten sonra bu site üzerinden randevu alma gibi bir işlemi mi yapılıyor tekrardan ?

• @portroyale65 Randevu almıyorsunuz. Size verilmiş olan randevuyu onaylayıp, pasaportu teslim alacağınız PTT ofisini belirtiyorsunuz(dilerseniz adrese teslim de yapabilirsiniz).

• randevu onay kısmında Lütfen ihtiyaçlarınıza uygun hizmet türünü seçin. kısmında takılı kalıyorum hangi seçeneği işaretlemem gerekiyor bilgisi olan var mı ?

• Merhaba herkese, bugün saat 7:45'te bir mülakatım vardı ve bu deneyimimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Randevum için saat 07:00'de kapının önündeydim. Şaşırtıcı bir şekilde, 10:00'a randevusu olanlar bile erkenden gelmişti, bu yüzden erkenden gelmenizi öneririm. Ben 2. sıradaydım. İlk olarak, aramadan geçtikten sonra size bir sıra numarası veriyorlar (No. 19 gişeden alabiliyorsunuz). Numaranız yandıktan sonra belgelerinizi tek tek istiyorlar. Benden askerlik belgesi, aile nüfus kayıt örneği, arşivli adli sicil kaydı (çok dilli), 1 fotoğraf ve pasaportumu istediler. IRS vergi iadesi var mı diye sordular, evet, burada dedim; ancak eğer sistemde zaten yüklüyse değişen bir şey yoksa almayalım dediler. 10 gün önce NVC'ye I864-A dosyası yüklediğimi söyledim ve onu kontrol ettikten sonra beni tekrar beklemeye aldılar. Bu sefer yan tarafta, İngilizce olarak bir beyefendi sağ elimi kaldırıp doğruyu söyleyeceğime dair yemin etmemi istedi. Ardından parmak izlerimi aldı, eşimin mesleğini, yaşadığı yeri ve nasıl tanıştığımızı sordu. İlişkimizi kanıtlayan fotoğraflara göz gezdirdi; son derece güleryüzlüydü. Daha sonra eşimin son ziyaretinin ne zaman olduğunu sordu (ekim ayında gelmişti). Belgelerimi geri verdi, aile içi şiddet kağıdı verdi ve vizemin onaylandığını söyledi.

Bir şey eklemek istiyorum, bu forumu 1.5 yıl boyunca her gün okuyup takip ederek birçok şey öğrendim. Eminim ki burayı takip etmeseydim sürecim kesinlikle uzardı. PTT kaydı, I864-A ve benzeri konularda birçok bilgiyi sizler sayesinde çözdüm. Hepinize teşekkür ediyorum, Sorusu olan varsa bu yazıma cevap verirse, böylelikle herkes yararlanmış olur.

Saygılarımla

• @yenibasladim hayirli olsun

• @yenibasladim hayırlı olsun

• @yenibasladim gözünüz aydın olsun 🌸🌸🌸

• Merhabalar, birşey danışmak istiyorum Amerika'da yaklaşık 3 yıl (2000-2003 yılları arasında) yaşadım. Herhangi bir polis raporu da almadım. Amerika içinde bu şart geçerli mi acaba? Almam gerekiyorsa nasıl ve nerden alabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

• Herkese merhabalar 5 Ocakta saglik muayenesini gerceklestirdim. Kan alma ve rontgen ile islemlere basladilar. Yaklasik 2 saat rontgen sonucunun onayi icin bekledik sonrasinda doktor muayenesine alindik. Calisan arkadaslar cok ilgili ve guleryuzlu. Yaklasik 375$ odeme yaptim. Sonuclar online olarak konsolosluga gonderildi.

• @yenibasladim tebrikler vizeniz hayırlı olsun.

• @yenibasladim Öncelikle tebrikler. Ben de bu sabah vize onayımı aldım. Görüşme ayrıntılarını yazmıyorum çünkü neredeyse sorular ve istenen belgeler aynıydı. Hayırlısı olsun.

• Güzel dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim, bu arada green card ( kart ücreti) olan $220 doları nereden ödediğimizi hatırlayamadım, internetten baktım ama bulamadım, yardımcı olabilecek birisi var mi acaba?

• @yenibasladim Sanırım bu link yardımcı olur;

• @yenibasladim Merhabalar
    I-864 A dosyası ile ilgili bir sorum olacaktı sizlere. Benim sponsorum eşim oldu. Bu sebeple de böyle bir belge yüklemedik. Belgenin içeriğini de açıkçası anlayamadım. Görüşme günü sorarlarsa ve belgeyi yüklemediğimden sıkıntı olmaması açısından bilgi verebilir misiniz?
    Teşekkür ederim. Hayırlı olsun bu arada

• Merhaba 6 aydan daha fazla yurtdisinda bulundugum icin mulakatimda police certificate istenecek. Evragi talep ettim fakat mulakata kadar yetisip yetisemeyecegi belli degil. Bu eksik evraktan dolayi surecim ne kadar uzar? Tekrar mulakat tarihi almam ne kadar surer bilgisi olan paylasabilir mi?

• @ikose I864-A dosyası şöyle oluyor, joint sponsorun varsa ve joint sponsorun evliyse + eşiyle beraber vergilerini bildiriyor ise I864-A yapmanız gerekiyor, eşiniz sponsorunuz ise gerek yok

• @ikose Esiniz icin bu formu doldurmaniza gerek yok. i864a belgesi; i864 formunda sponsordan farkli olarak, ayni hanede yasayan baska birinin geliri toplam gelir icerisine katildiysa, o kisi icin dolduruluyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |