Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @feyza86 tek doz kabul ediliyor mu yakın tarihte vurulsa

• @yasmin982
    Daha önceden olmuş olmanız gereken 2 adet DSÖ onaylı aşılarınıza ek olarak isteniyor bu hatırlatma dozu.

29 Kasım 2023 tarihi itibariyle, CDC COVID-19 aşılanma gereksinimlerini güncellemiştir. 12 yaş ve üzeri tüm adayların son 12 ay içerisinde en az 1 doz Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) onaylı aşı ile aşılanmış olması gerekmektedir. Son 12 ay içerisinde en az 1 doz DSÖ onaylı COVID-19 aşısı olana kadar vize sürecinize devam edemezsiniz.

• @yasmin982 benden 1 doz daha istenmişti

• Herkese merhaba 😊2 gün önce unganlarda sağlık kontrollerimi tamamladim. 9da olan randevu saatimle başlayıp 11 bucukta bitirdim. Ctesi olduğu için yarim gün calisiyorlar ve işlemleri öğleden sonra ya birakamayacaklari icin cok hizli bi sekilde tamamliyorlar. Önce kan alindi 47.5$ odedim. Tl olarakta ödeyebilirsiniz. Sonra röntgen çekildi. Sonra 4 aşı oldu doktor muayenesi esnasinda. 347$ daha odedim. Ve gitmeden önce buradan bi arkadaşımız sayesinde covid aşısı zorunluluğu getirildigini öğrenmiştim ve covid aşımı olupta gittim. 3 biotech olmuştum bu sefer sinovac oldum. Unganlarin sayfalarinda olabileceğiniz aşıların listeleri mevcut. Benim dışımda olupta gelen yoktu. Muayeneleri tamamlayip aşı olmalarını vemail atmalarını istediler. Ptesi günü konsolosluğa mail atacaklarıni söylediler. Çalışanlar ve doktor hanım tatlıydı 🙂 2 ocakta mülakatim var umarım o günde hersey yolunda gider. Herkese bol şans 🤍

• @kadargo hayırlı olsun mülakat soruları neydi hatırlıyor musunuz

• @Busra-Akdag, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@kadargo hayırlı olsun mülakat soruları neydi hatırlıyor musunuz

Teşekkürler. Sorular:

• Eşiniz Amerika'da mı yaşıyor?
    • Hangi eyalette yaşıyor?
    • Ne iş yapıyor?
    • Nasıl tanıştınız?(Bu sorudan sonra ben tanışmadan başlayıp; eşimin Türkiyeye geldiği, evlilik teklifi, evlenme gibi tarihlerde beraber tüm süreci anlattığım için başka soru sormadı.)

• @Nailaysegul hayirli olsun.

• @ernduru teşekkür ederim 🌸

• @ahsenas, @cufer yanıtlarınız için teşekkür ederim.🙏

• @kadargo yanınızda belge olarak ne götürdünüz, rica etsem söyleyebilir misiniz?

• @yenibasladim Vize randevunuze yakın "Your immigrant visa appointment" başlığıyla bir mail alacaksınız. Orada sizden getirmeniz istenen belgeler madde madde yazıyor olacak. Sizden, benden istediklerinden farklı bir belge istenebilir yada isyenmeyebilir. Ben yine de benden istenen belgeleri yazayım.

• nüfus kayıt örneği(e-devletten vukuatlı, aile)
    • arsivli adli sicil velgesi(edevlet)
    • askerlik durum belgesi(edevlet)
    • evlilik cüzdanı orjinali
    • 1 adet 5*5 fotoğraf
    • Eşimin 2. Evliliği olduğu için, soğuk damgalı, orijinal boşanma belgesi.
    • Ekstra evliliği kanıtlayan belge(10 adet fotoğraf verdim)

Benden istenen belgeler bu kadar.

• Merhaba
    Bu deneyimi sizinle paylaşmak isterim
    Geçen Cumartesi doktor randevum vardı.
    Süreç kolay ve basittir
    Pasaportu resepsiyonda aldılar
    Daha sonra röntgen çektirmeye gittim ve 47 dolar ödedim, kan örneği aldıktan sonra beni yarım saat doktor beklettiler.
    Sıra bana geldi, 4 aşı oldum, 360 dolar ödedim, ek doz Kovid aşısı istediler.
    Aşıyı Ankara'da yaptırdım ve İstanbul'dan geldiğim için e-postayla doktora gönderdim.
    (Geçen yıl en az bir doz gerektiren yeni bir yasa vardı)

• Herkese merhabalar 2 Şubat Cuma günü 08:15 olarak mülakat tarihini belirten mailimi aldım

• Mulakat tarıhı olarak subatın 1'ini verdiler. Sanırım yavaş yavaş süreci,n sonuna geliyorum. Cidden uzun ve meşakkatli bir yoldu

• Ozellikle Vizesini almis olan arkadaslara bir sorum olacak; o verilen vizenin gecerliligi ne kadar? yada ne kadar sure icerisinde ABD` ye giris yapmaniz gerekiyor? 3 ay? 6 ay? yada herhangi bir sure soz konusu degil mi? Simdiden tesekkur ediyorum.

• @ernduru 6 ay.

• Ptt kaydı yamak gerekiyor DS 260 numarasını istiyor formda ilk sayfadaki OMB konturol numarası yazıyor bumu DS-260 sı yardımcı olursanız sevinirim.

• @ernduru 6 aydi bnm vize gecerlilik surem fakat benim vize tarihimde dikkatimi ceken 29 kasimda saglik girdim 4 aralikda mulakata girdim bnm vizenin son gecerliligi 29 mayis yaziyordu yani muhtemelen sagliga girdigin tarihten baslatiliyo senin 6 aylik surecin sonuc olarak son tarihine kadar kullanman gerekse vizenin gecerlilik suresini sagliga giris tarihini ona gore ayarlamalisin

• Merhabalar bugün interview randevu mailim geldi. Süreç içerisindeki arkadaşlara yardımcı olmak için paylaşmak istedim.

• @gocman hayirli olsun simdiden; gordugum kadariyle 3 kisiyiz su anda.. siz, TolgaSabSab ve ben. benimki Subat 02. Bu arada siz PTT kaydini olusturdunuz mu?

Benzer Başlıklar

• 3
  • 9
  • 1
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |