Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Yasaklı

@Erik bu vize ortalama 13-15 ay suruyor tamami, benim uscis 10 ay, nvc ile 12 ayi buldu, processing time surekli degisti, ona cok dikkat etmemek lazim. basvuru temmuz da ise, uscis in onaylamasi mayis 24 u bulur.

• Yasaklı

@Davut-Korkmaz uscis murteri temsilcisi ni ara, 1-800-375-5283, priority date i aralik 12/22 olanlar 10/23 itibari ile case leri nvc ye transfer oldu, benim case halen nvc ye transfer olmadi , bir sorun mu var diye

• Yasaklı

@Busra-Akdag ds260 i doldururken daha onceki f1 basvurularindan bahsetmen dogru aksi halde, yalan soylemis gibi olunur,
    f1 a basvurman (2) ve akabinde cr1 e basvurman amerikaya bir sekilde kendini atmak gibi bir goruntu olusturuyor, buda kaygiya sebep olmasi normal, lakin burada dikkat edilecek konu, evliligin gercekligi, buna odaklanman lazim,
    evlilik belgesi, kina, nikah resimleri, ailecek birlikte cekilmis resimler, disarda zaman gecirirken cekilmis resimler, birlikte yapilmis cocuk, sabah, ogle, aksam yemegi yemeler, dogal ev ortaminda cekilmis resimler, pijamali vs yatakta cekilmis resimler, opusurken, dogal ortamdaki cekilmis resimler, evlendikten sonra ortak harcama fatura beraber alinanlar vs, gibi seyler bu evliligin dogru ve aile kurmak amaci ile sorgusuz bir basvuru oldugunu bana gore kanitlar,

• @cufer Merhaba, Bende sizle aynı yaştayım ve sürecimin sonlanmasını bekliyorum. Size bir sorum olacak ben ayrıca tansiyon hastasıyım. Bununla ilgili bir işlem yapılıyor mu acaba bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

• Yasaklı

@daphne herhangi bir hastaligin varsa bence bunu en dogru sorman gereken yer, unganlara soracaksin, onlar soylerler ne yapman gerektigine, ayrica hastaligin diger insanlara bulasicimi degilmi ona bakarlar, mesela veremsindir, amerikada verem asisi yok, tasiyicimisin diye tukuruk testi yaparlar,bunu sureci var gibi, tansiyonun seni baglar, bulasici degil, lakin amerikada saglik sistemi bedava degil, ilaclar ve hastane cok pahali, bunun bilinci ile amerikaya git.

• @daphne Merhaba Daphne; Doktor, kişisel sağlığınızla ilgili bir çok soru soruyor. Sürekli kullandığınız ilaçlar, ya da devam eden tedaviniz veya rahatsızlıklarınızla ilgili olarak. Benim böyle bir sorunum olmadığı için, herhangi bir kontrol veya gerekli bir işlem yapılmasını istemedi. Siz bu rahatsızlığınızı belirtirseniz, isteme ihtimali olabilir. Açıkçası net bir cevap vermem mümkün değil.

• @Kevin-Kingston Teşekkür ederim yarın arayıp bilgiyi burada paylaşacağım👋

• @Busra-Akdag Başvurunuzda vize redlerinizden mutlaka bahsedin. Mülakat sırasında o konu hakkında soru gelebilir de gelmeyebilir de. İlla sorarlar, sıkıntı çıkarırlar diye düşünmeyin. Evliliğinizle alakalı olabildiğince kanıt götürüp sakin bir şekilde sorulara cevap verdiğiniz sürece herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

• @Davut-Korkmaz Siz ararsanız size cevap vermezler.. ben her görüştüğümde “eşin sorsun” deyip bana asla cevap vermediler. İsterseniz direk eşiniz arasın ya da USCIS sitesinden “Ask Emma” kısmından yazışabilir. Telefonla bağlanmak yazışarak bağlanmaktan daha zor oluyor.

• @cufer Abi merhaba tekrardan. Ufak bir sorum olacak, Pasaport ve e-devletten aldığın covid aşı belgesi dışında hiç bir şey götürmedin mi unganlara?

• Bu ileti silindi!

• @yenibasladim Konsolosluktan gelen mülakat davetiye mailinin ve muayene onay sayfasının çıktılarını da götürdüm ancak istemediler. Siz yine de yanınızda bulundurun.

• @emredemirelgeo Girip bakmadığıma nereden kanaat getirdiniz? Burada bu cümleleri yazıp zamanınızı boşa harcamak yerine sizi ilgilendiren şeylere kafanızı yormanız daha doğru olmaz mı?

• Bu ileti silindi!

• @Kevin-Kingston Az önce görüşmeyi yaptık, işlemin normal seyrinde devam ettiği hakkında bilgi verdiler, eşimin her sorduğu soruyu cevapladılar ve verdiğin numaradan kolay bir şekilde bağlandık, bir personel dosyayı aktif bir şekilde incelediğini bildirdiler, tekrar teşekkürler.

• @Naerys Teşekkürler, bunu düşünerek eşim görüşmeyi yaptı ve kısaca her şey normal bir şekilde ilerlediği hakkında bilgi aldık

• @Kevin-Kingston Merhaba, daha önceden 3 yıl Amerika'da yaşadım. Tabii o zaman tansiyon hastalığım yoktu ve sağlık sigortam yeterli geliyordu. Şimdi ilacımı sürekli kullanmam gerektiğinden dolayı sordum. Ungan kısmını merak ediyorum. Yoksa Amerika'daki sistemi biliyorum.

• @Davut-Korkmaz benim başvuru senden tam 1 ay once(ekim23 2022) ,bende hala bekliyorum, o yuzden hiç moralini bozma:)

• @Kevin-Kingston, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@daphne herhangi bir hastaligin varsa bence bunu en dogru sorman gereken yer, unganlara soracaksin, onlar soylerler ne yapman gerektigine, ayrica hastaligin diger insanlara bulasicimi degilmi ona bakarlar, mesela veremsindir, amerikada verem asisi yok, tasiyicimisin diye tukuruk testi yaparlar,bunu sureci var gibi, tansiyonun seni baglar, bulasici degil, lakin amerikada saglik sistemi bedava degil, ilaclar ve hastane cok pahali, bunun bilinci ile amerikaya git.

Sevgili Kevin, arkadaşımız yorumunda tansiyon hastası olduğunu zaten belirtmiş ve ona istinaden de soru soruyor. Sırf cevap vermek için neden cevap veriyorsunuz da boşuna insanları geriyorsunuz acaba? Lütfen yorumlarımıza dikkat edelim. Teşekkür ederim. Umarım kısa zamanda işlemleriniz sonuçlanır. @crazycells @gucarslan @ecom @cufer

• Merhabalar ben bugün mülakata gırdım ve onay aldım bana ama içerde green kart ıcın bısey soylemedıler sımdı ben green kart ucretını burdan mı oduyecegım nasıl yapacagım bılgı verırsenız sevınırım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |