DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Cengodisco vizeniz hayırlı olsun

• Yasaklı

@lucky06 diplomayı geri verdiler mi
    @cengodisco

• @lucky06 vizeniz hayırlı olsun

• @dgnnnnn hocam siz mülakata girdiniz mi?

• Merhaba herkese orada tanıdıgımız oldugunu soylemek artı puan mı eksı puan mı 😂😅

• @ozmell green card için artı,turist vizesi için eksi 🙂 gibi..

• Herkese merhabalar, biraz uzun detaylı yazacagım, işinize yarayanı çekip alabilesiniz diye bosluk bırakarak yazıcam.
    Bugün vizemizi aldık cok sükür, öncelikle Özden abi, Selami abi, forum adminleri ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
    Asıl talihli Rus eşim olduğu için bizim sürecimiz Ankarada kazananlardan bi tık daha farklı işledi, ama bu süreçte sizin de işinize yarayacak bilgiler oldugunu düşünüyorum.
    Mesela forumla tanışmadan önce bir avukatlık bürosuyla anlaşıp oraya para kaptırmamdan bahsedeyim, ya da hiç gerek yok tadımız kaçmasın bu mutlu günde. Özden abi Selami abi ve forum sayesinde , daha en başında hemen yanlışımızdan dönüp bütün serüveni forum ve forumdan tanıştıgımız güzel insanlar sayesinde devam ettirdik ve acentayla bütün ilişiğimizi kestik, zira yanlış yönlendiriyordu. Bu süreçte kazanan arkadaşlara önerim süreçlerine bireysel olarak devam etmeleridir, gerekli olan bütün bilgiler bu forumda zaten mevcut, nadir olarak yazmayan şeylere de forum adminleri veya buradaki arkadaşlar yardımcı olmaya çalışıyor.

İkinci olarak Ugur beyin de dedigi gibi ANKARAYA GÜVENMEYİN, bize mülakat 13 ekim Polonya-Varşova dan geldi (Rusyada konsolosluk olmadıgı için otomatik oraya atandık) ve başvurdugumuz schengen vizemiz onaylanmadığı için mülakata gidemedik, buna istinaden öncelikli olarak Ankaraya mail attık durumu anlattık, ben Türk vatandaşı olmama rağmen dosyayı Ankaraya taşıyamayacaklarını söylediler, sonrasında önceki talihlilerin vizesiz veya kolay vizeyle dosyalarını taşıdıkları konsolosluklara tek tek mail attık. Bunun yanında Romanya'nın Rusları kolay kabul ettiğini eşim Rus gruplarından öğrenmiş. Hemen oraya da yazdık. Daha sonra Romanya konsoloslugu bize hızlı bi şekilde dönüş yaptı ve bizim seçecegimiz tarihe görüşmemizi planlayacaklarını söylediler. Daha sonra Romanya vizesi alabilmek için tabir caizse paçaları sıvadık başladık kendimiz evrak hazırlamaya, Romanya konsoloslugu da bi süre uğraştırdıktan sonra Amerikan konsoloslugu ile mülakata gidecegimizi belgeledik ve 5 günlük turist vizemizi onayladılar.

Bükreş'te süreç çok hızlı ilerliyor, seyahatimi özetleyecek olursam;
    4 Aralık Bükreş e geliş otel vs.
    5 Aralık sağlık kontrolü (Regina Maria)
    6 Aralık Mülakat
    7 Aralık pasaport teslimi
    8 Aralık yurda dönüş

Hastahane işlemleri-
    Regina Maria özel hastahane imiş, sizi bir doktor karşılıyor, cok iyi ingilizce bilmeseniz bile size yardımcı olurlar ve sıcakkanlılar, oda oda kendileri gezdiriyor işlemler için, başka işlem sırası beklemeden geçiriyorlar sizi, benim aşı kartım yoktu bana 4 aşı yaptı, eşimin aşı kartı olmasına rağmen ona da 3 aşı yaptı, basit saglık kontrolu, röntgen, kan verme işlemleri hepsi dahil benim için 300 euro, eşim için 260 euro ödedik.
    Ertesi gün 1 de mülakatımız vardı bu yüzden öglen 12 de sonuçları hazır edeceklerini söylediler ve 12 de sonuclarımızı alıp 13:00 de konsoloslugun önüne geldik. (Heryer birbirine yakın)

Mülakat-
    Mülakat günü 6 kişi vardı bizle beraber, evraklarımızı teslim ettik tek tek, sonra ödeme yapmak için baska bir gişeye yönlendirdiler, iki kişi için 660 USD ödemeyi yapıp geri fişi ilk gişeye götürdük, evraklarımız Ankarada teslim eden arkadaşlar ile aynı, forumda da bilgisi mevcut zaten, sadece dogum belgesi için Formul A'yı apostilli götürmüştüm, Londrada sıkıntı yaşayan talihli arkadaş uyardıgı için ne olur ne olmaz diye öyle götürmüştük, geri kalan hepsi e devletten, herşey ingilizce tercümeli. Ondan sonra 50 dkdan fazla bekledik, sonra çağırıldık, yemin ettik, parmak izi aldı, sonra klasik sorular
    Nereye gideceksiniz
    Ne zaman tanıştınız
    Ne zaman evlendiniz
    Ne iş yapacaksınız, meslegnizi devam ettirecek misiniz
    Tanıdıgınız var mı vs. Cok basit sorular
    Sonra Romanyadan dönüş biletimizi sordu, Cuma ucuyoruz dedik, pasaportunuzu yarın gelip buradan teslim alırsınız yetiştirecegiz dediler, vizenizi onaylıyorum tebrikler dediler ve sonunda hep beraber gülüştük, enerjisi yüksek bir bayandı 🙂

En son sadece vizenizde yıldız olacak merak etmeyin bu Amerikaya girdikten sonra Covid aşısı olmanız gerektigini gösteriyor dedi, Rus aşılarını kabul etmiyorlar bu yüzden olacagını düşünüyoruz, eşimin covid aşısı tek doz sputnik.

Tekrardan emeği geçen herkese teşekkürler, forumdaki güzel insanlara da selam olsun, herkese sürecinde bol şans diliyorum.

• @Erhan-2 Merhaba, bankadan alırken toplam tutarın dolar karşılığındaki tutarı yazmalarını isteyeceksiniz. Hiç bir sorun olmaz. Onlar TL falan görmüyor. Toplam kaç dolara tekabül ediyor ona bakıyorlar.

• 2024 kazananlari simdiden basarilar ben maalesef 2023 te kazandim ancak mulakat alamadim dosyami malezyaya tasidim 1 gun sonra 55 bin sayisina ulasildi ve mulakat alamadim cokta para harcadim benim numaram cok kucuktu gec submit yaptim bu sene yine basvuru yaptim 25 icin 24 e gormedim nasilsa gidiyorum diye dusunmustum olmadi . bakin sakin ama sakin ankaraya guvenmeyin ve bana nasilsa mulakat gelir demeyin gecen senenin en muhtesem vize merkezlerine maddi durumunuz varsa dosya tasiyin ankara turkten cok iranli kabul ediyor bu onlarin sucuda degil tum multecilerin ortak noktasi turkiye maalesef buyuk yogunluk oluyor birazda siyasi ve legal olmayan yolla turklerin abd ye gitmeside etken hepsinden biraz var kisacasi . hele numaralariniz 10 bin ustu ise hic beklemeyin bakin biz gecen sene 5 kisi malezyaya gittik erken giden vizeyi mulakati aldi 17 bin numara ile mulakat alamayan insanlar oldu cutoff olmadan tasiyin dosya tasimakta cok zor bilin yani benden uyarmasi

• @Sadullah-Baçin hocam taşıyamıyorum ki 77 yere yazdım ya cevap vermediler ya oturumun yok otur ağla dediler

• @hsn-kartal oturum isteyen yerlere basvuru yapma 5 tane kadar gecen senenin favori yerleri var onlara gidicen

• @Sadullah-Baçin hocam hepsine yazdım şuan kendi dosyaları var sanırım o sebeple olumlu dönüş olmuyor.Yoksa ben fizana gitmeyi göze aldım 4 kişilik bir aile ile

• @hsn-kartal 2 tane dsoya tasima yeri var bir mail adresi ile 2 navigator ile navigatorleri bulmaya calisin avusturya viyana , hong kong , kuala lumpura normal mail aticaksin ve oman muscat var bunlar gecen sene cok yardimci oldular acik soyliyim

• @Sadullah-Baçin tavsiyeniz için teşekkürler..

• arkadaslar navigatorlerden mail attiginiz zaman size muhakkak cevap geliyor bekliceksiniz sakin durmadan mail atmayin sona dusersiniz onlkar sizi zaten siraya aliyorlar merak etmeyin malezyanin durumu farkli once dil okuluna kaydolup oraya gitmeniz gerekiyor 6 ay min ogrenci vizesi lazim sonra dosya tasiyorlar

• @canym sürecin başından beri sizin durumu takip ediyorum. Başlarda yaşadığınız stresi ilerde gülerek anacağınız günleriniz olsun. Yeni yaşamınızda bol şans ve mutluluk diliyorum ✌🏽

• ⭐⭐

@canym geçmiş olsun. Case çok düşük olmasına rağmen bazı sıkıntılardan bu zamana sarktı. Şimdi artık amerikadaki hayallerinize kavuşma zamanı. Abd ye göçmen vize ile ilk giriş deneyiminide yazmayı unutma. 🙂

• @canym yolunuz açık olsun ABD hayatında başarılar dilerim 🙏

• @selamibasaran kısmet olursa yazacagım abi kesinlikle teşekkürler tekrardan,

@cebrailoz cok teşekkürler abi tekrardan evrak kürek psikolojik bütün süreçlerde yanımda oldun gece gündüz demeden

@Biks cok teşekkürler hocam, size de bol şans diliyorum. Emek veren herkesi Allah karşılıksız bırakmasın inşallah bu süreçte.

• @Cengodisco hayırlı olsun vizeniz yeni hayatınızda başarılar, her bir saniyesini anlattığınız için teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

194

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.9k

| | | |