Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @patron3535 F2A başvuralı 2 yıldan fazla oldu. Bu sırada eşim vize aldı. Amerikada şuan ama vize ile bunu nasıl değiştirip burada işlemlere devam edebiliriz. Bu şekilde değiştiren var mı?

• @kfreeman bildiğim kadarıyla Amerika da olanlar I-485 formu dolduruyorlar eşiniz Amerika da olup Türkiye de randevü beklemesine gerek yok diye biliyorum işlemlerini ABD de devam ettirebilirsiniz. Bu büyük bir fırsat bence bir göçmenlik avukatından süreçle ilgili yardım alabilirsiniz

• Konuyla ilgili bilgisi olan var mı acaba? F2A başvurup. Vize ile amerikada olan eş için daimi kalmanın yolu? Süreci ABD de devam ettirmek.

• @kfreeman siz nasıl alabildiniz başvurusu olan kişilere vermiyorlarmış diye duydum.

• @kfreeman vizeyi nasıl aldınız çok şanslısınız sürecin nasıl olduğunu bilmiyorum ama avukatımız böyle bir durum olursa 3 ay da green cartımızı alabileceğimizi söyledi turist vizesi için müracaat edeceğim bilgi verirseniz sevinirim

• Tamamiyle şans. Bizde beklemiyorduk. Sorulan sorulara hepsi doğru şekilde cevapladık sadece. Dürüstlük önemli.

• @lina vize yi alıp amerikaya geldiğinizde mi 3 ayda green card alırsınız?

• @kfreeman aynen öyle söyledi bir müvekkili Katar’dan vize almış aynı sizin gibi sonra sürecini abd de tamamlamışlar 3 ay içinde almışlar green cartıda mutlaka bir avukatla görüşün

• Katar dan vize almak mantıklı gerçekten bende bu konuda zaman içinde bir deneme yapabilirim görüyosunuz SQ kategorisini değilmi ? Her ay Ankara üzerinden 50-100 Afgan ve Iraklıya göçmen vizesi veriyor konsolosluk ee ben Amerika da dünya vergi veriyorum devlete kızımı 3 yıldır vize alamıyorum böyle bir saçmalık varmı ya

• @patron3535 kesinlikle haklısınız ben de deneyeceğim şansımı bakalım umarım hepimiz bir an önce ailemize kavuşuruz

• Merhaba, esim Lawful permanent resident,2019 yilinda green cardini aldi.2022 ekim'de evlendik ve Şubat 2023'te I-130 doldurup F2A visa sürecini başlatmış olduk. visa bulletina göre F2A için yıllar sürecek gibi görünüyor . Benim de B1/B2 turist vizem var. Amerika'ya bu vizemle gelip Adjustment of Status yoluyla süreci hızlandırabilir miyim ve employment authorization document'e başvurup çalışabilir miyim?

• @lina eger esiniz amerikan vatandasi degilse F2A statusunde AOS yaparak 3 ayda green card almaniz mumkun degil. Visa bulletinden takip ederek vize uygunluguna bakabilirsiniz. Son vize bultenine gore Uscis 8 Subat 2019 dan onceki dosyalara bakiyor.
    Evlilik surecini Amerikada yurutmenin en buyuk katkisi eslerin green card sureci boyunca beraber olabilmeleri. AOS basvurusu sonrasi kisa sure icinde calisma izni de geliyor ve eger sansliysaniz advance parole onayi da iceren combo card alip Amerika disina seyahat de edebilirsiniz. Su siralar calisma izni ve advance parole ayri degerlendiriliyor ve once calisma izni elinize geciyor.

• @Sinan-Dayi benim eşim trafik kazası geçirmişti.Yazmıştım önceden ır1e geçti türümüz yanımıza geldi iyileşme sürecinde gitme zamanı geldi hala onay gelmedi.Onunla birlikte gitmek istiyorum bir aydan az kaldı gitmesine Eşimi aratsam acil telefon hattına bir faydası olurmu acaba turist vizesi için daha önce tecrübesi olan varsa yazarsa mutlu olurum saygılar.

• @kfreeman hangi konsolosluktan aldınız vizeyi ve ne tür sorular sordular biraz detay verebilir misiniz?

• @Sinan-Dayi eşim Amerikan vatandaşı olmak için müracaat etti ama benim bahsettiğim kişi green cardlı ve 3 ayda almışlar bunlar avukatın söylediği tabiki detayını bilemem

• Biliyorsunuz yaz aylarında tarihler current idi yani 2019 olayı yoktu bu süreçte yurtdışına aos yapmış kişiler konsolosluktan randevu beklemediği için ABD de kısa sürede green cardlarını almış olabilirler bizim buradaki engelimiz konsolosluk tarihimiz current iken randevu alamadık Afgan dan sıra gelmiyor orada keleş sallayan adamı alsan buraya ne iş yapacak anlamak mümkün değil güneyde sınır zaten kevgire dönmüş elini kolunu sallayan içeri giriyor resmi gelmek isteyen gelemiyor

• @patron3535 aynen öyle umarım yeni yılda herşey eskiye döner kısa zamanda sonuca bağlanır herşey 🙏

• ekim2023 icerisinde verilen vize sayilari aciklandi.

f2a + Fx toplam = 2004, olmasi gereken 7250..

yani 3 aydir bosu bosuna tarihi degistirmiyorlar, nasil akilsiz insanlar calisiyor anlamak mumkun degil. sonra hizlica ilerletip yine kotayi bitirecekler, siz bir yil daha bekleyin diyecekler. Halbuki her ay ilerletseler boyle sacmaliklar olmazdi.

ayda 2000 civari verdiler desek = 5250 eksik var, 3 ay boyunca bu hizda gitse 16000 vize verilmesi gerekirken verilmemis diyebiliriz resmen.

• @acgx Aşağıdaki post’umda masalar boş ama insanlar boş yere bekliyor derken tam olarak kastettiğim buydu. Umarım bundan sonraki aylar düzgün ilerler ne diyim.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-süreçleri-green-card-sahiplerinin-eş-ve-çocukları/4426?_=1701241320855

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   L lavita 

• Bu aralık vize bülteni aralık başı update oluyormu yoksa ilerleme için Ocak bülteninimi bekleyeceğiz ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |