Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan tamamdır çok teşekkür ederiz

• @emila Frankfurt bu sene Ukrayna vatandaşlarının da çeşitli işlerini yapacakmış. Bana dosya taşımada bu şekilde yazmışlardı

• @Sudenur-Meydan aslında Frankfurtu gozden ckarrtım 😔suana kdr dosya tasıyanı hıc duymadım. Maskat denıcem ınsallah

• @gucarslan gücarslan Bey sanırım ben Forum kullanmayı bır turlu ogrenemedım😔 bıraz oncede hata yapmıs olabılırım😳 soru sormak ıstedım ama yanlıs oldu sanırım. Burdan sormam gerekıyor degılmı ? Konu maskatta mulakata gırmek anlayısınız ıcın ayrıca cok tsk ederım

• Bankada gösterilmesi gereken parayı biraz geç attım hesaba tamamen aile desteği para. Belirttiğim zaman sorun olmaz değil mi?

• @Sudenur-Meydan acaba almanya oturumunuz var mı? O şekilde mi sordunuz ve ne zaman cevap aldınız? Ben 3 email attım henüz dönüş yok. Acaba yanlış mı email atıyorum? I22 transfer başlıklı şekilde mi atmıştınız acaba?

• @bedosamka Hocam mülakat tarihi mi yanlış imzanızdaki, çünkü öbür türlü mülakata girmiş olsanız bu soruyu sormazdınız diye düşünüyorum.

• İyi geceler. Ben Azerbaycan vatandaşıyım. Türkiye'de yüksek lisans yaptım, o yüzden Türkiye'den adli sicil kaydı almam gerekiyor. E-devlet'ten Yabancı Ülke temsilcilikleri için ingilizce (hangi ülke seçeneğinden ABD seçtiğim için büyükelçilik ismi değil de, intended use, yani kullanım amacına Amerika Birleşik Devletleri yazıyor) barkodlu adli sicil kaydı aldım, hatta 50 tl ücret ödeyerek eApostil bile yaptırdım (eApostill olduğu için ıslak imza ve kaşe yok ama belgeyi doğrulamak için barkod, belge numarası ve link belirtilmiş). Soracağım soru şu, aldığım belgeyi Tiflis'de (Azerbaycanlı talihliler Tiflis'de mülakata giriyor) mülakata girerken sunabilir miyim?

Dosya Numarasi: 2024EU13XXX
    DS-260 Gonderimi: 13/05/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• @misha90 evet hocam yanlış yazmışım 12 olcaktı sorunun cevabını biliyomusunuz

• Herkese iyi akşamlar
    Doğru yerden doğru şekilde
    mi soruyorum bilmiyorum. Yanlışım varsa kusura bakmayın.
    Son açıklanan visa bulletinde numaram current oldu ancak henuz randevu maili gelmedi normal midir?

• @nduru Evet doğru yer. Dosyanızın aktif olması mülakat alabileceğiniz anlamına gelmiyor maalesef. Aktif numara ''potansiyel olarak'' mülakat alabilecek dosya anlamına geliyor. Henüz 2500'e kadar mülakat dağıtıldı. Bu linkteki https://docs.google.com/spreadsheets/d/1hzWtWRX5sSBdSXkzYmnOWPtEXmJtRwBSmKgu5kjOrbg/edit?pli=1#gid=0 excel tablosuna bilgilerinizi ekleyebilir ve mülakat alan numaraları süreç boyunca inceleyebilirsiniz. Ek olarak mevcut başlığın ilk sayfasında @gucarslan süreç ile alakalı bir çok detaydan bahsetti. Okumanızı tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐

@bedosamka sorun olmaz geç sayılmaz tarihde, ailem destek oldu orada hayatımı kurmam için diyebilirsin ama o heyecanla borç vs demeyin çünkü borç derseniz geri vereceğiniz bir miktar olarak düşünebilirler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Vusal-Mansurov bunu mülakata gireceğiniz ülke konsolosluğuna sormalısınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emila lütfen sorunuzu bu iletiyi cevaplayarak sorar mısınız?
    tıklamanız gereken kısım sağ alttaki "Cevap" butonu..

0e83ef61-5c4d-4ab7-b4e6-90c4be53a3d7-image.png

• merhaba arkadaşlar; DS 260 Formunda düzenli ilaç kullanımı satırını hayır olarak işaretledim.
    Raporlu olarak kullandığım bir ilaç yok ancak bir süredir 20 mg paxera ilacını panik atak için doktor reçetesiyle kullanıyorum( Raporlu değil) bu durum ilaç kullanımı olarak geçer mi? Kullanmasam da olur yani sadece biraz rahatlamak için atıyorum.

• Merhaba arkadaşlar, geçen hafta kcc ye mail atıp dosyamın açılmasını talep ettim ama ankara konsolosluğu ile iletişime geçmemi söylediler. Bende bu sefer onların form gibi bir șeyini doldurdum forumdan bulduğum. Bugün geri dönüş yapmışlar ama yine olumsuz cevap. Aşağıya her iki cevabından da ekran görüntülerini ekliyorum. Ne yapmalıyım bu durumda?
    image.jpeg

image.jpeg

• Yasaklı

@cetinakkaya
    Hangi maile açma talep ettiniz hocam açılması gerekir bundan önce herkes ankaraya mail atarak açtırdı formunu

• @Prm-oguzhan Kcc için buna [email protected]
    Ankara içinde forumda gördüğüm yakın zamanda yöneticiler tarafından atılan bir linkten form doldurdum. Bana dönüş yapan mail de buydu [email protected]

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cetinakkaya mülakat aldığınız için kcc'nin sizlere işlem yapmayacağını deffatle söylemiştim.
    ankara konsolosluğu websitesindeki iletişim formundan gerekli formu doldurun ya da [email protected] adresine mail atın.
    kcc ile işiniz kalmadı artık, sadece konsoloslukla iletişime geçmelisiniz.

• @gucarslan hocam ankara için de dediğiniz formu doldurdum ama olumsuz dönüş yaptılar. Gönderdikleri maili eklemiştim. Șimdi tekrar mail atıp mülakat tarihi aldığımdan vs. bahsedicem.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |