DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @steward59 inşallah herkes için güzel ilerleyen ve güzel biten bir süreç olur. teşekkür ederim.

• @steward59 bir de, dediğinizi ben de düşündüm, erken kabul sebebiyle aktif olmayan numaralar şişirdi mi acaba diye ama, aktif olmadığı için mülakat alamayan dosya sayısı 8, en azından yeşilkart forumdan bildiğimiz katılım olarak söyleyebilirim.
    Ama arada, dosyalar aktif olmadıkça eklenen başka aktif dosyalar da oldu. Yani o durumu nispeten tazmin etti.
    Viyana küçük ve çok kalabalık çalışanı olmayan bir konsolosluk. Yapabileceğinin en iyisini yaptı. Zaten vizeler de yanlış hatırlamıyorsan 6 Eylül'de bitti.
    Ve tekrarlayacağım ki, bizim dosya numaramız Ocak 2024 için aktif. (Sonunda aktif olduğum için bunu birkaç kez daha yazmak isterim :)))) yani kabul etse dediğiniz gibi bir duruma sebebiyet vermeyecekti.

• ⭐⭐⭐

@steward59 hiç bir konsolosluk salak değildir, başka bir konsolosluğun yapmadığı işlem yükünü çekmez zorunda olmadıkça. Geçen sene iyi niyetle yaptıkları kabulun ardından yaşadıkları işlem yükünü hayal edebiliyorsunuzdur herhalde, bu yaptığı iyi niyetin sonucunu gören bir yer tekrar bu yükün altına girmek istemez mecbur kalmadıkça sonuçta fazladan vize basınca prim verilmiyor.

Kabul etmemelerinin nedeni erkeni geçi değil yani, bu konsolosluklar bu sene marttada hazirandada mail atsanız kabul etmeyecektir %99ihtimalle. Daha önce transfer kabul etmemiş konsolosluklar için erken olduğunu düşünebilirsiniz ilk aylarda genellikle planlamalarını vs kendi ülke vatandaşlarına göre planlayıp süreç yarılandıktan sonra yardımcı olmak isteyebiliyor konsolosluklar ama bu konsoloslukların daha önce taşıma yapan viyana veya maskat olmayacağı biraz bariz gibi. Siz beklemeye devam edebilirsiniz geçen sene ki deneyimleri daha iyi okurum yerinizde olsam kota dolduğunu öğrendiğinde bir çok kişi ne yazık ki keşke daha erkenden eyleme geçseymişim diye bir çok kez yazdı bu forumda

• merhabalar, ocakta hayırlısıyla mülakata gireceğim. gideceğim yerde olmasa da arkadaşım benim sektörümde işletmeci olarak çalışıyor. kendisine bir iş teklifi hazırlatmak istiyorum. nasıl hazırlanacağına ve nelerin olması gerektiğine dair yardımcı olabilir misiniz?

• ⭐⭐

@sebnem_ Şebnem Hanım hayırlı olsun. CN çok iyi, taşımanıza gerek kalmaz umarım🙏
    Naçizane önerim imzanızdaki 2023 bilgisini aşağı kısma alırsanız daha iyi olur bence, ilk bakışta bu yılki numaranız 35 bin sandım, sonra farkettim.

• Merhabalar öncelikle birşey sormak istiyorum daha önce böyle bir paylasım görmedim.
    Eşimin 20 yaşında bir çocugu var ve 2012 yılında. Beri bizimle yaşıyor. Greencard basvurusunda listeye eklemiştim. Asıl Talihli benim bu bize seninle kan bagı yok deyip vize vermeme gibi durum yaşatırmı? Cevaplar için simdiden tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@symbi0te evet.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TheEcot sistemi sürekli kontrol etmeye devam edin, dönüş süreleri ne yazık ki net olmuyor yoğunluklarından dolayı.
    ayrıca mail de atın, bir şey kaybetmezsiniz.

eğer hiçbir şekilde mülakat gününüze kadar dosyanız açılmazsa her şekilde sağlık muayenesi ve mülakata birlikte katılın ve attığınız mailin çıktısını, tarihler görünecek şekilde mülakata götürün.
    buna gerek kalmayacaktır, o tarihe kadar açarlar ama yine de siz önleminizi alın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Yıldız NNCP için işlemler ne yazık ki ankara'da yapılmıyor, abd'de yapılıyor. bu da işlemlerin uzun süremesine sebep oluyor.
    bir hafta da çözülebilir, mali yıla yetişmeyebilir de. bunu düşünmek yerine mülakat almayı düşünün bence, çünkü AP için yapabilecek bir şeyiniz yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@steward59 başkasını bilmem de biz forum kullanıcıların düzgün cevap vermenizi ve tavrinıza dikkat etmenizi bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Güven forumda bununla ilgili çokça örnek paylaşıldı, arama butonunu kullanmayı deneyin.
    ya da google "usa job offer template" yazıp çıkan örnekleri kendinize uyarlatabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismaiakar kan bağı olmasına gerek yok, eklemekle doğru yapmışsınız.
    yaptığınız başvuru doğru, sürecinizde bol şans.

• Merhabalar @gucarslan
    Ankara da mülakata girecekler için Boşanma Belgesi'nin ingilizce mütercim tercüman onaylı tercümesine ihtiyaç var mıdır? Islak imzalı hali elimde. Eğer ihtiyaç var ise tüm sayfaların çevirtilmesi mi gerekir yoksa sadece son sayfa Kesinleşme Şerhi'nin çevirtilmesi yeterli midir? Başka bir onaya gerek var mıdır? Forumda baya inceledim ama kesin cevabı bulamadım. Bilgisi dahilinde olanların yönlendirmesini rica ederim. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cengodisco boşanma belgesine ait kararı yeminle tercüme ettirin ve aslıyla birlikte yanınızda bulundurun.
    yeminli tercümenin ıslak imzalı olması daha iyi olur, sorun yaşamamış olursunuz.
    mülakatta bol şans.

• @gucarslan Bey hızlı bilgi için teşekkürler. Islak imzalı dediğiniz Noter onaylı mıdır? Her sayfanın noter onayının alınması mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cengodisco hayır, yeminli türcümenin ıslak imzalı olmasından bahsettim.
    bu tür evrakları noter onaylı almanıza gerek yok. zaten vkuatlı nüfus kayıt örneğindeki karekoddan bunu kontrol edebilirler.

• Yasaklı

Vize görüşmesinden sonra en erken ne zaman Amerika’ya gidebilirim?

• ⭐⭐⭐

@dgnnnnn pasaportunuz vize basılı halde elinize geçtiği an

• @dgnnnnn konsolosluk pasaportu bir kaç gün içinde ptt ile gönderir size, pasaport elinize geçince gidersiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

242

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.4k

| | | |