DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aligg yakında iki yıl olacak.

• @thunder_74 sizin vize türünüz neydi ?

1. yıla doğru gidiyorum.

• @thunder_74 2 yıl bana artık kısa süre gibi geliyor.

• 19 ay oldu ben ap ye düşeli

• Arladaşlar imzalarınızı güncellersek birbirimize daha çok yardımcı oluruz 🙏🙏

• Benim de 6 ay oldu

• Arkadaşlar merhaba; idari işlem sürecindeyken sağlık raporu bitip yenileyen var mı? Ben 6 aydır idari işlem sürecindeyim ve sağlık raporumun süresi bitti. Konsolosluğa ne yapmam gerektiği ile ilgili sorduğum soruya versiği cevap şu şekilde;
    Dear Sir/Madam,

Idari islem sureciniz tamamlandiginda size yapmaniz gerekenleri iceren bir e-mail gonderecegiz. Saglik raporunuzu da o vakit alabileceksiniz. Su an icin lutfen sadece bekleyiniz

Sincerely,

Ne yapmalıyım bilemedim 😞

• @hulyarslan Merhabalar hangi mail adresine yazıyorsunuz ? Ben bu hafta iki mail gönderdim ama cevap vermediler benim de 6. Ay

• Göçmen vize bölümü soru formundan yazdım. Sizin vize kategoriniz neydi ?

• @engincan88 siz de mi idari işlem sürecindesiniz?

• @hulyarslan Evet ben de idari işlem sürecindeyim . 6 ay oldu maalesef.. cr1 evlilik üzeri vize başvurusu

• @engincan88 o halde sizin de sağlık raporu süreniz dolmuştur. Yenilemeyi düşünüyor musunuz? Ya da konsolosluğa bununla ilgili soru sordunuz mu? Eger cevap aldıysanız ya da ne düşünüyorsanız benimle de paylaşabilir misiniz ? 🙏

• @hulyarslan e mail gelince yenilemek zorundayiz diye biliyorum zaten ... Tabi mail gelirse gerçekten umudum tamamen yok oldu

• @gucarslan bir sorum olacak. Ya ptt ais kaydı yapmadan pasaport eksik evrak sarı kağıdı ptt kargo yolu ile gönderdikten sonra bu yazıyı gördüysek ne yapmamızı önerirsiniz? Sonradan ptt ais kaydı yapıp Sonradan gönderiliyor mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Kesici ne evrağı gönderdiniz ais kaydı yapmadan?

• @gucarslan pasaport , sarı kağıt ve sağlık raporunu gönderdik

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Kesici acele ile hareket edip AIS kaydı yapmadan gönderdiniz yani..
    AIS kaydı yapmadan konsolosluğa bir evrak, dosya, pasaport gönderemezsiniz.

• Merhaba, tecrübe sahibi olanlar cevap verebilirse sevinirim. Daha önce F2 (dependent) vizesi ile 6 ay US'de yaşadım, daha sonra F1 (student, full-funded) vizesine geçerek doktoraya başlamak için Türkiye tatilim sırasında İstanbuldaki konsolosluğa gittim ve idari işleme alındım, ayrıca F2 vizem iptal oldu. Bugün itibari ile 4 ay doldu, ancak idari işlemde herhangi bir update yok. Dönemin başlamasına son 1 ay kaldı ve bu tarihten sonra artık vizem gelse de başlayamıyorum. Eşimin yanına Amerikaya geri dönebilmek için F1 vizesini withdraw edip tekrar F2 vizesi için Ankaradaki konsolosluğa başvurmayı düşünüyorum (İstanbul'dan tekrar denemek istemediğim için). Sizce bu durum sorun yaratır mı? Tekrar Ap'ye gönderirler mi acaba?

• @gizemcelebi Yaklasik 7 aydir EB3 immigrant visa icin dependent olarak idari islemdeyim. Mevcut turist vizemi interview’da iptal ettiler. Esimin ve oglumun vizeleri onaylandi. Green card’larini aldilar ve 6 aydir ailemden ayriyim. Bu belirsiz surec beni cok yipratti. Ben de tekrar turist vizesine basvursam sansim ne olur diye dusunuyorum. Cok zorlayici bir surec ve ne zaman bitecegi belli degil.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

289

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.9k

| | | |