Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Benim kanaatim, vize görevlisi için sonuçta anlık görüşme sonrası verilen bir karar şu yâda bu şehir fark edeceğini sanmıyorum. Moral bozmayın hersekilde denemeye devam.

• Mülakatın Ankara veya İstanbul olması değerlendirmeyi değiştirebilir mi ? Böyle bir durum var ise önemli

• @Ferhat-ŞENER mekandan ziyade karşınıza gelecek konsolos önemli, benim mülakata gireceğim gün aynı durumda olup aynı gelire sahip olan iki bekar gençten birisi ret, birisi onay aldı. Onay alan daha net konuşuyordu; ama adamın ağzından ne zaman gideceğim ve ne kadar kalacağım belli değil iş yerimle görüşeceğim laflarını duymuştum.

• @Ferhat-ŞENER bence değiştirmez ayrıca sizin hangi vize gorevlisi ile görüşme yapacağınızda sonucu değiştirmez burda önemli husus sizin sorulan sorulara cevap olarak ds-160 formunda yazdıklarıniz birbiri ile ortusmeli ve ifade yetenegizi kullanmaniz ayrıca jest, mimik vb. davranislar dikkat etmek ve güler yüzlü olmanız. Bol şans.

• Merhaba, öncelikle geçmiş tecrübelerini paylaşarak soru işaretlerimizi gideren dostlar iyi ki varsınız ... Lakin buradan edindiğim bilgileri bir vize danışmanına para ödeyerek bile sorsam öğrenemeyeğimden eminim... Benim bir konuda sorum olacak; B1B2 vizesi randevuları neredeyse 2 sene sonraya veriliyor, bu süre zarfında ds160 formunda değişen birçok bilgim olabilir örn (adres, gideceğim tarih, iş yeri vs) Bu bilgileri mülakata yakın bir tarihte güncelleyebiliyor muyum? Ve nasıl güncellemem gerekir.

• @dilaradrk Şu an Ankara'da Mayıs ayına randevu alabilirsiniz. Mülakat tarihine yakın bir zamanda ds160 formunu güncellemeniz mümkün, önceden konsoloslukta güncelleme yapılıyordu; ancak şu an sistem üzerinde form numaranızı bir seferliğe mahsus olarak yenileyebiliyorsunuz. Bununla ilgili detaylı bir ileti forumda mevcut.

• ⭐⭐

• ⭐⭐

@Ferhat-ŞENER uzak bir şehirden geliyorsanız yakıt / ulaşım gideri olarak fark eder 🙂 bunun dışında şansınıza denk gelen görevlinin o anki ruh hali etkili olabilir. Ama asıl önemli konu sizin durumunuz ve bunu görevliye ne kadar iyi aktarabildiğinize bağlı. Çok kısa sürede sizinle ilgili bir ön değerlendirme yapıyorlar. Görüşmede rahat olmak ( aşırı rahat değil tabi) ve seyahat amacını / detayını kısa ve öz şekilde anlatabilmek önemli. Her şeyi doğru yaptığınızı düşünüyor ama ret aldıysanız ya görevlinin gördüğü ama sizin göremediğiniz eksik / yetersiz bir nokta vardır ya da o gün şansınız yaver gitmemiştir.

• Herkese merhaba, biz ekim ayında iki aile toplam 6 kişi B1/B2 vizelerimizi aldık. Ben çok korkmuş gözümde büyütmüştüm ama hiç beklediğim gibi korkunç olmadı. Bize ( ben, eşim ve oğlum) sanırım 3-4 soru sordu sonrasında vizeniz onaylanmıştır dedi.
    Kendi gözlemlerim şu yönde; biz konsolosluk kapısından girdiğimizde formları teslim ettik. Eğer araştırılıyorsak ve bakılıyorsa o formu verdikten sonra arkada kocaman bi ekip var camdan gözüküyorlar zaten onlar biz sıramızı beklerken bakıyorlar… Boş pasaport olmasa da alırsınız ama risk almaya gerek yok biraz avrupa gezmek önemli sanırım çünkü bize sordular. Biz Ankara’dan aldık. Bize dalgalı saçları olan esmer türkçesi pek iyi olmayan vize memuru düştü. Çok güler yüzlüydü.

Bu arada yine gözlemlediğim giyim kuşam net cevaplar oldukça önemli. Bizim vize danışmanımız şöyle bir cümle kurmuştu. “Sizin oraya göçme amaçla gideceğiniz çok belli.. vize görüşmesine giren her 10 kişiden 8’i bu amaçla başvuruyor. İşte burada önemli olan bunlar göçse bile başımıza iş çıkarmaz güvenini vermek” bana mantıklı geldi açıkçası. Darısı vize bekleyen herkese olsun.
    Sevgilerr

• @tuan Merhaba, anne ve babanız vizeyi aldı mı ? Benimde annem ve babamın görüşmesi var yakın zamanda bilgi edinmeye çalışıyorum. Birde hangi evrakları götürdüler acaba ? Teşekkürler

• @hascerob Merhaba vizeniz hayırlı olsun, neler sordular onay oranlari nasıldı acaba

• ⭐⭐⭐

@ebaris86 görüşme yaptığınız konsolosluk görevlisi sonucu değiştirmez noktasına çok katılmıyorum açıkcası. bence görüştüğünüz görevlinin o günkü ruh hali durumu bile etkileyebiliyor ne yazık ki

• @Şeyma-Gültekin, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@hascerob Merhaba vizeniz hayırlı olsun, neler sordular onay oranlari nasıldı acaba

Merhaba, çok teşekkür ederim.

Bize şunları sordu;

• Nereye gideceksiniz?
    • Ne kadar kalacaksınız?
    • Başka çocuğunuz var mı?
    • Daha önce yurt dışına çıktınız mı?

Bizim eski pasaportlarımız yanımızdaydı daha önce yurtdışına çıkmıştık saydık hepsini ama pasaportlara bakmadı direkt vizeniz onaylanmıştır iyi tatiller dedi.

• @Emre-Kurtulmuş evet haklsınız ama bizler ruh halini bilemeyiz benim demek istediğim 'uzun saçlı, gözlüklü kadın vize onayı veriyor yada kel renkli gözlü adam vize vermiyor veya kıvırcık saçlı, güler yüzlü esmer kadın vize veriyor' vb. gibi mülakat deneyimi yazan kişiler genelde vize görevlisi kime denk geldiyse tarif edildiği için deneyimleri okuyanlarda görüşme sırasında strese girebilir 'eyvah bana vize vermeyen denk geldi' gibi.

• ⭐⭐⭐

@ebaris86 evet direk bir günlük ruh halinden onu çıkartmak bencede doğru değil. O gün kötü bir gününe denk gelmiş olabilirsiniz maalesef.

Çok detaylı konuşmadığımız için fazla uzun yazamıcam ama Geçtiğimiz salı günü ankarada kayınvalidemin turist randevusu vardı bizi ziyarete gelecek şekilde planladık, maalesef red verdiler geri döneceğine inanmamışlar.
    Bizden bahsettiğinde onlar orada hangi vizeyle kalıyor diye sormuşlar greencard diye belirtmiş çekilişle mi aldılar diye sormuş evet diyince memurla çevirmen birbirine bakıp biraz yüzlerini ekşitip red vermişler maalesef

• @Emre-Kurtulmuş sizin adınıza üzüldüm bir süre sonra tekrar deneme ile vize alabilir umarım

• ⭐⭐⭐

@ebaris86 evet biraz pasaportunu doldurmaya çalışıcaz daha önce hiç yurtdışına çıkmamıştı ama bizi ziyarete geleceği için sorun etmezler diye düşünmüştüm

• Merhaba arkadaşlar
    Yakında Ankara'da vize görüşmem var. Konsolosluk binası yakınlarında araba park edecek yer var mı? Bir de içeri alınmayan eşyalarımızı emanet bırakabileceğimiz yer bulabilir miyiz? Çanta, cüzdan, cep telefonu almadıklarını okumuştum. Araba anahtarına sorun çıkarıyorlar mı?

• ⭐⭐

@fmaltun elektronik eşyalarınızı arabada güvenli ve görünmeyecek şekilde bırakabilirsiniz. araba anahtarını inceliyorlar ama sorun olmuyor, içeri alıyorlar. Arabanızı Besa Kule İş Merkezi içerisine park edebilirsiniz, biz öyle yapmıştık. yürüyerek 3 dakika.

• @fmaltun Besa Kule İş Merkezinde yer bulamazsanız, Büyükelçiliğin önünden geçer geçmez sağa devam eden caddeye dönerseniz de cadde üzeri park yeri bulabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

32

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |