Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Benim vize kabul oldu passport istendi ama daha yeni 10 yillik passport aldim. Vize basvurusunda yazdigim pasaportumda 3 yildan az bir sure kaldi. 10 yilligi verirsem be olacagini garanti edemiyorlar, digerini verirsem 4 gun ila 6 hafta dendi. Bu konuda tecrubesi olan var mi?

• @Nezzst, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

Benim vize kabul oldu passport istendi ama daha yeni 10 yillik passport aldim. Vize basvurusunda yazdigim pasaportumda 3 yildan az bir sure kaldi. 10 yilligi verirsem be olacagini garanti edemiyorlar, digerini verirsem 4 gun ila 6 hafta dendi. Bu konuda tecrubesi olan var mi?

Hayırlı olsun, ne zaman parmak izi vermiştiniz?

• Bu ileti silindi!

• @StrazneK
    Temmuz 3. Client Information kismini doldurmamistim. Yurt disina daha once cikmadim. Kisisel olarak ben umudu kesmistim birkac aydir.
    Neyse eski pasaportu verdim. Umarim 3 yildan kisa sure kalmis olmasi calisma iznini etkilemiyordur.

• @Nezzst Etkiler. Pasaportta kalan süre kadar verirler en fazla.

• @deepblue35
    O zaman 3 ay falan eksik olacak herhalde. Bir sekilde 3 yildan erken PR almaya bakacagiz artik.

• @eray96, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@eray96, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@0xumut, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@cruelboys selamlar, ben deprem bölgesindeyim ve evet dediğiniz gibi olabilir. Çünkü aynı gün yaptığımız başvuru bende 4 temmuzda parmak izi verdim ve 20günde onaylandı fakat arkadaşım istanbulda yaptığı halde henüz sonuç gelmedi.

Hocam Merhaba, ben de bu hafta Çarşamba günü biyometriği verdim ve GCkey sistemine ertesi gün no'su ve tarihleriyle düştü. Fakat aynı GCkey sistemi current status'e baktığımda hala "Your action is required" ve check full application status'e baktığımda "We need your fingerprints to process your application. Check your messages below for details." diyor. Bu normal bir durum mu sizde de böyle mi oldu?
    722ff250-1515-4c0c-bb7a-baa3358479a5-image.png

Bir gelişme olmadı ve mektupta son biyometrik teslim tarihi 4 Eylül olarak görünüyordu. Şu an süre dolduğu için current status bölümünde "Submitted" check full application status bölümünde de "We have not received your fingerprints. Check your biometrics request message below for details." diyor. 15 Ağustos'ta VFS ile konuştuğumda bana kendilerinden kaynaklanan bir problem olmadığını söyleyip büyükelçiliğe yönlendirdiler. Ben de hem mail hem IRCC sistemi üzerinden durumu açıklayıp büyükelçiliğe yazdım. 25 Eylül'e yetişmeyecek gibi. Sizce bu olağan dışı bir olay mı? Ne yapmamı önerirsiniz?

Arkadaşlar bu konu hakkında beni aydınlatabilecek var mı? 3 ay 6 gün geçti hala bu şekilde. Parmak izim 9 Ağustos'ta teslim edildiği halde niye hala IRCC tarafından onaylanmamış görünüyor? Eylül'de yazdığım webform ve büyükelçiliğe gönderdiğim maile de dönüş olmadı. Artık umudum bitme noktasına geldi. Bu durumu yaşayan başka arkadaşlar da var mı?

• @bigthinks Selam, sizin başvurunuz onaylandı mı? Ayrica hangi tarihte başvurmuştunuz? Ben Toronto'dayim ve 2 Kasim'da başvuru yaptim, sonuçlar bu aralar ne kadar sürelerde geliyor bilginiz var mı?

• @eray96 bende parmak izi verdim veriliş tarihi, biyometrik id bile var fakat konsolosluk onaylamamış bende mail attım ama geri dönüş olmadı

• Merhaba Arkdaşlar,

bende 14 kasım itibarıyla onay aldım. Bugun pasaort teslim ettim. Şimdi uçak biletei vs işlemleri için bakıyorum. çalışma izni başvurusu için ekstra bir evrak gerekiyormu acaba? online form doldurmadığım için bilemedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eshat tebrikler.
    lütfen sürecinizi aşağıdaki şekilde biraz daha detaylandırır mısınız?

xx.xx.xxxx - başvuru
    yy.yy.yyyy - biometric
    zz.zz.zzzz - pasaport talebi
    vv.vv.vvvv - pasaport teslimi
    geçerli abd vizesi: var / yok
    depremzede: evet / hayır

• @eshat hayırlı olsun. Bio tarihi ne zamandı acaba?

• @eshat, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

Merhaba Arkdaşlar,

bende 14 kasım itibarıyla onay aldım. Bugun pasaort teslim ettim. Şimdi uçak biletei vs işlemleri için bakıyorum. çalışma izni başvurusu için ekstra bir evrak gerekiyormu acaba? online form doldurmadığım için bilemedim

Harika. Demek ki yavaş yavsş dönüyorlar. Heyecanlandık bu habere. Çalışma izni için vizeye başvurduğum ekranda visitor visa yerine work sekmesine tıklıyorsun orada bir tane imm formu gibi form var dinamik bi form, oradakileri dolduruyorsun. Youtubeda videolar var özellikşe ingilizce kaynaklar daha iyi anlatıyor.

• Çok teşekkür ederim.
    4 Ağutos
    8 ağustos bio
    14 kasım onay
    15 pasaport teslim
    USA vizem var
    depremzede değilim

• Merhabalar kanada turist vizesine başvurmuştum,hala sonuçlanmadı deprem bölgesinden başvurdum.128 gün oldu sonuçlanmadı için bir şey yapabilir miyim?
    Bio:11 temmuz

• @Ertugrul-2 Beklemek dışında yapacak birşey yok sanırım.Bu aralar sizin tarihlerde başvuranlara dönüş oluyor bu ay içinde yanıt gelir size de 🍀

• @Ertugrul-2 normal işlem süresini aştıysa ki 128 gün oldu diyorsunuz, web form üzerinden e-posta gönderebilirsiniz. Aşağıda linkini bırakıyorum. Bol şans 🙏🏻

https://secure.cic.gc.ca/enquiries-renseignements/canada-case-cas-eng.aspx

• @Ghost teşekkür ederim

• 31.07.2023 - başvuru
    03.08.2023 - biometric
    13.11.2023 - pasaport talebi
    15.11.2023- pasaport teslimi
    geçerli abd vizesi: var
    depremzede: hayır

arkadaslar 2 sorum olacak.

1. su aralar calisma izinlerinin onaylanma suresi nedir?
    2. kanadaya giris yapip calisma izni basvurusu yapip sonrasinda hemen cikis yapanlar cogunlukla red mi aliyor?

• @bunebicimbahane hayırlısı olsun 🙂 size bir sorun olacak aktif 2 tane Amerika vizem var , formu doldururken az evrak istendi ve ne istiyorsa onu yükledim. Sonra da içime kuşku düştü sgk, iş yeri yazısı , finans vs göstermedim. Bunlardan sıkıntı olur mu sizce? Siz eklediniz mi acaba?

Benzer Başlıklar

• 8
  • 7
  • 3
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |