Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, 14 Temmuz 2022 de I-130 formunu gönderdik. Başvurumuz appeoved olmus I-824 formu istediler. Doldurup gönderdik. Bu formun işleme sokulması ve I-130 formunun NVC ye gitmesi ve sonrasında NVC den bize ne kadar sürede cevap gelir? Bilgisi olan varsa paylaşırsa minnettar kalırım.Teşekkürler

• Merhabalar, esim cift vatandaslığa sahip. temmuz 2022 işe başlamak için abd ye gitti. gitmeden kızımız ve benim içinI-130 a basvurdu.Approved msg si geldi fakat I-824 formunu doldurmamızı istediler.2 gün önce tutarıyla beraber postaladık. Bu işlemin ne kadar süreceği konusunda bilginiz var mı acaba? İşleme alınması NVC ye gitmesi devam ederken turistik vizeye başvurduk. ekim 2024 e randevu aldık. Randevu tarihini takip ederek öne çekmeye çalışıyoruz. Turistik vizeye başvurmak öteki başvuruyu sıkıntıya sokar mı acaba? Cevap verirseniz minnettar kalırım. Teşekkürler

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• @birumutolsun sana raporu veren bırımın bırde acık kopyasını vermesı gerekıyor bende pazartesı alıcam o sekılde verılmesı ve gonderılenın mutlaka kapalı olması gerektıgı solenıyor yenı bır dosya ıste ekolaraka kapalı gonder bır dılekce yaz durumu acıkla en temız bu yol

• @Pelşin-Kardeş
    ben avukatlı yapıyorum yopladıgım belgeler burda
    List of Documents for Bona Fides of the Marriage

1. Copies of rental lease(s) or rental agreement(s) showing joint tenancy at a common residence.
    2. Letter of support from the apartment management or landlord stating that you live at the
      residence together as a couple.
    3. Utility bills such as telephone, gas, electric, water, cable, school documents, or other statements
      showing your addresses.
    4. Joint tax returns (Federal and State).
    5. Paystubs for the last 6 months from the US Citizen spouse.
    6. Photos taken together and with family and friends.
    7. Vacation photos, itineraries, hotel receipts.
    8. Cards you've given each other for holidays or birthdays.
    9. Documents of pet (if applicable).
    10. Documents of children (if applicable).
    11. Facebook profile printouts (or any other social media profiles that would show your relationship).
    12. Documentation showing co-mingling of financial resources such as joint bank account statements.
    13. Copies of credit card statements, supporting a joint account (both joint and separate credit card
      accounts).
    14. Letters of support from family, friends, neighbors, and co-workers with their valid photo IDs.
    15. Copies of insurance policies, such as life insurance, medical insurance, vehicle insurance, DMV records,
      etc. (showing you two as beneficiaries).
    16. Copies of loan documents such as car loans, home improvement loans, business loans, etc. (showing
      that you co-sign for each other).
    17. Copies of vehicle registration and vehicle insurance (showing the primary and secondary drivers).
    18. Copies of cards, letters, etc., showing joint membership (Costco, Blockbuster, Netflix, etc.)
    19. Any other documents showing that your marriage was entered into in good faith.
    20. If you have a Joint Sponsor,
      a. Tax returns of joint sponsor.
      b. Pay stubs for the last 6 months of joint sponsor.
      *This list is not all inclusive of the type of evidence that may be submitted for consideration.

• Güncelleme

I-130 Petition for Alien Relative
    Submitted on December 16, 2022

November 9, 2023
    Interview Was Scheduled

• @ozidemir

Uzun zamandır evlilikte greencard için interwiev görmemiştim.
    Sizi yüz yüze mülakata mı çağırıyorlar?

• @ozidemir Hangi eyalettesiniz acaba.Interview davet süresi eyaletten eyalete değişiyor sanırım

• 9 yaşındaki oğlum için hazırladığım I-485, I131 için dün red postası geldi. Yaptığım hata onun formlarını doldururken Preparer alanlarını doldurup imzalamammış. Canlı destek hattını arayarak doğrusunun ne olduğunu sorduk. Applicant alanlarını kendi adım ile doldurarak. Annesi olduğumu belirtip imzalamamı söyledi.
    Red postasında, oğlumun diğer tüm diğer evraklarınıda göndermişlerdi. Hepsi için yeniden dosyayı oluşturdum ve bugün yeniden kargoladım.
    Geri gönderilen formların altında elektronik numaralar vardı. Sanırım tarıyorlar. Ben hatalı imzalanmış olanları yeniledim sadece.
    Medical form da açılmış olarak geri gönderilmişti. Onu da aynı şekilde geri gönderdim.
    Süreci çocuğu ile yürütenler için detay ancak önemli bir bilgi.

• @gastroNot evet yüzyüze mülakata çağrıldık . Massachusetts de yaşıyorum

• merhabalar, yaklasik 1.5 ay once tum belgelerimi iletmistim. gectigimiz hafta icinde de parmak izi ve biometrik randevum vardi. bugun sistemi kontrol ettigimde standalone approval (EAD) gordum fakat i131 (travel) ile ilgili henuz bir guncelleme yok. dolayisiyla benim kartim advance parole olmadan mi gelecek ? bundan sonraki surec ne olmali

• @FLbay sanirim sadece calisma izni. Benim belgeleri gonderdikten 4 ay sonra onaylandi I-765 ve onaylanan dokumanda combo card approval yaziyor. USCIS sitesinden baktiginizda I-131 ne durumda gorunuyor? Combo card onayindan sonra benim I-131 Case Closed'a dondu.

• @FLbay Benimki de aynı şekilde stand alone approval’dı. Combo card değil sadece EAD kart geldi. I-131 advance parole için hala bekliyorum.

• @researchescholar, içinde söyledi: ABD Vatandaşı ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@FLbay sanirim sadece calisma izni. Benim belgeleri gonderdikten 4 ay sonra onaylandi I-765 ve onaylanan dokumanda combo card approval yaziyor. USCIS sitesinden baktiginizda I-131 ne durumda gorunuyor? Combo card onayindan sonra benim I-131 Case Closed'a dondu.

merhabalar, i131 icin hala 2 months gosteriyor maalesef, o zaman bu durumda ilk olarak sadece calisma izni karti gelecek, travel izni olmadan

• @lavita, içinde söyledi: ABD Vatandaşı ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@FLbay Benimki de aynı şekilde stand alone approval’dı. Combo card değil sadece EAD kart geldi. I-131 advance parole için hala bekliyorum.

tesekkurler, ben hep ikisi birlikte gelir diye arastirmistim fakat ayri ayri da geldigi durumlar olabiliyor o zaman. i131 ne durumda su an sizin

• @FLbay Ben de öyle hayal etmiştim ama ne yazık ki olmadı. Neye bağlı olarak stand alone ya da combo’ya karar veriyorlar onu bilemiyorum. Benim I-131 hala “Case Was Received And A Receipt Notice Was Sent” adımında. I-130’um onaylanmasına rağmen değişmedi.

• @lavita Merhaba I-130'unuz toplam ne kadar sürede onaylandı

• @ozidemir Interview tamamlandı mı acaba

• @Candemir-Candemir imzamdaki tarihler güncel. Başvurudan 86 gün sonra onaylandı.

• @lavita merhaba. RFE için nasıl bir response dönüyorlar. Bende de RFE vardı ama henüz yanıt dönmediler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |