DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @oğuzhan-adıyaman çok teşekkür ederim

• @ceren-2 çok teşekkür ederim 🙏🏼

• @Gönül-Akbaş Size de hayırlı olsun yeni hayatınızda mutluluklar diliyorum 🙏

• @yasmin982 Teşekkür ederim!

• @yasmin982 En kısa zamanda sizin ve burada bekleyen herkesin vizesini almanızı diliyorum!

• Müjdeli haberi alan herkesi tebrik ediyorum. Yeni hayatınızda her şey gönlünüzce olsun 🙏👏

• @ahsenas Merhaba Ahsen hanım, tebrikleer! Mülakatınızı bizimle paylaşır mısınız? Ne gibi sorular sorduklarını? mülakatı yakın olanlar için eminim çok yararlı olacaktır. 🙂

• Herkese tekrar merhaba. Yarın sabah Amerika’ ya uçuyorum. Bundan sonraki süreç için hangi sayfaya bakabilirim. Çünkü bu süreçte burası bana çok büyük destek oldu.

• @ceren-2 çok teşekkür ediyorum😊 mülakattan önce evrakları isteyen Türk memurla pek hoş olmayan bir 5 dk yaşadım. Burada bahsettikleri çok gergin bir Türk memur vardı. O bana denk geldi maalesef. Detayları vermek istemiyorum. Ama o kişi denk gelirse canınızı hiç sıkmayın size özel bir durum değil bu. Daha sonra mülakat için yan tarafa yönlendirdi. Ben 3. Sıradaydım benden önceki kişi Amerikalı memurla mülakat yapıyordu. Sıra bana geleceğini düşündüm ama numaram yanmadı. 20 dk kadar bekledim benden sonra 6-7 kişi aldılar. En sonunda uzaktan numaramı gösterdim. Ve memur beni çok özür dileyerek aldı. Muhtemelen o Türk memur dosyalarımı geç vermiş. Mülakat kısmında eşiniz nerede çalışıyor, şu an nerede yaşıyor, sponsorunuz kim dedi. Bir de eşimin gelirinin yeterli olmadığına dair IRS dökümanı ve imzalı mektup istedi. Sonrasında her şey çok güzel tebrikler dedi. Ayrılırken tekrar gecikme için özür diledi. Pasaport 1 hafta PTT dedi. 😊

• Herkese merhaba. Yaklaşık iki aydır gelişmeleri buradan takip ediyorum. Vize işlemlerini tamamlamış olanları tebrik ediyorum. Mülakat tarihi bekleyenlere de ayrıca sabırlar diliyorum. Ben de yaklaşık 50 gündür mülakat tarihi bekliyorum.

Süreçlerini tamamlamış olanlara birkaç sorum olacak.

Eşimin geliri yetersiz olduğu için sisteme hem eşimin hem de sponsor olan kişinin W2 Tax return dokümanını yüklemiştik.

Forumda IRS dokümanından bir çok kişi bahsetti. Tax return evrağının IRS den daha fazla detay içerdiğini okumuştum. Acaba ben de IRS dokümanını ayrıca yüklemeli miyim?
    Vize işlemini tamamlamış arkadaşlar Tax return yüklemiş miydi?

• @ibrahim-karagöz Biz sponsorun IRS dökümanını ve W2 formunu bir de eşimin IRS dökümanını yüklemiştik. Mülakatta benden tax le ilgili IRS dışında herhangi bir şey istemediler.

• @ahsenas bilgi için teşekkür ediyorum. O halde sorun yaşamamak adına IRS ve gelirin yetersiz olduğuna dair bir mektup yüklememizde fayda var diye düşünüyorum.

• @ahsenas merhabalar sizin sponsor evraklarınız dışında bir de eşinizin gelirinin yeterli olmadığına dair mi evrak istediler?bizde aynı süreci yaşayacağız şimdiden hazırlayalım eğer isteniyorsa .Ayrıca sponsor evraklarının orijinali mi isteniyor yoksa yüklenilen evrakların çıktısını alıp götürmemiz yeterli mi? Şimdiden teşekkürler

• @feyza86 Evet açıkçası ben de son zamana kadar bilmiyordum. Mülakattan önce gönderilen checklistte (bu checklist maili bana gelmemişti sevgili @Naerys gönderdi sağolsun o şekilde fark ettim. Belki başka bir yerde yazıyordu ben görmemiştim);

“IRS Transcript (Upload to CEAC), From petitioner and any co- sponsors for the most recent year. If the petitioner did not file a tax return, they must provide a letter explaining why., for the most recent year.”

Eşim imzalı olarak ( <= bu kısım önemli) çok kısa durumu açıklayan bir letter yazdı. Buna ek olarak tax geçmişi olmadığına dair IRS den dökümanı aldı. Benden her ikisini de göstermemi istediler. IRS dökümanında ssn ın son 4 hanesi göründüğü için ben yanımda SSN ı da yanımda götürmüştüm. Onu da göstermemi istediler o belgenin eşime ait olduğunu teyit etmek için.

• @ahsenas çok teşekkürler biz ceacta açıklama kısmına tax neden yaptırmadığımızı açıklayıp yüklemiştik.peki sponsor evraklarının orijinali mi gerekiyor?

• @feyza86 Benden öyle bir talepleri olmadı.

• @ahsenas teşekkürler yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

• @feyza86 çok teşekkür ediyorum🌸

• Eşim 10 Kasım akşamı ABDye vardı ve artık ailece hep birlikteyiz.

Yardımcı olan, iyi dileklerini gönderen, tavsiyelerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Forum gerçekten müthiş destek oldu her adımda.

• @Handan ne mutlu size sevgi dolu mutlu yuvanız olsun darısı hayallerimizde olan kavuşma bize🥰

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

139

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.4k

| | | |