Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• $1 = 28.50 TL

• ⭐⭐

@MySea seçim sonrası felaket senaryoları var. 38 ve hatta 40-45 ler konuşuluyor.Dolar borcu olanlar yada dolar ile ödemesi olanlar (örnek ben) şimdiden para hazırlamalı.

• @selamibasaran
    Pekiiii...
    Soru şu: Dolar çıldırdı 38-40-45 ya da 55 oldu. Bu durumda Türkiye enflasyonu aynı oranda etkilenir mi? Ya da başka bakış açısı ile sorayım, bindiğimiz arabanın dolar bazında değerinde değişme olur mu?

• @Ferhat-ŞENER Elbette ki olur, ilk başta dolar bazında düşer; ama devamında piyasa talebine göre artabilir. Bu absürd durum 2021 - 2023 arasında yaşandı. Dolar bazında 15k eden arabalar 1 sene içerisinde 20k eder hale geldi; ama piyasa daraldıkça TL bazında fiyat artsa da dolar bazında düşüşler başladı.

Piyasa enflasyon beklentisi 2023 yılı için %60, $ her gün 10-15kr yukarı tırmanıyor, Merkez Bankası piyasayı daraltmak için her gün yeni bir düzenleme yapıyor ve uzun süre faiz indirmeyeceğini söylüyor. Bu durumda önümüzdeki yıl içerisinde dolar değerinde %50-60 arası bir artış beklemek gereklidir. Eğer mart seçiminden sonra kkm ismi verilen garabet uygulama kaldırılırsa daha da yüksekleri beklemek gerekir.

• ⭐⭐

@EasternStar Hazine yada maliyede miydiniz? Ya da bir kamu bankası mı yoksa) Konuya baya hakim yazıyorsunuz.
    Ben piyasada ticaret yaptığım için gözlemliyorum. Şu an nakitte çok büyük bir sıkışma var, ve bazı sektörlerde (tekstil) inanılmaz daralma sözkonusu, ki ihracatçılarla da çalışıyoruz onlarında sıkıntısı büyük. Dediğiniz gibi bu sene için artık faiz artışı olmayacak zaten olursa sürpriz olur deniyor. Seçim sonrası için 35-45 arası her türlü gerçekleşecek gibi duruyor.

• ⭐⭐

Doların artışının konut piyasasına yansıma süresi 1-3 ay arası diye biliyorum muhtemelen araçlar ve diğer şeyler için de öyledir

• @Ferhat-ŞENER hocam şu an tr abd'den daha pahalı bir ülke dolar bazında.

• *ilgili ileti, yatırım tavsiyesi olduğu için forum yönetimi kaldırılmıştır.

• ⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici kkm ye karşı kredi çekmeyi sınırlandırdılar.

• @selamibasaran altın için geçerli değil sınırlama şuanda yukarıda belirttiğim üç banka yapıyor tfk Kuveyt ve vakıbank

• @charon aynen oyle. Türkiye'de tl kazanıp dolar harcanıyor gibi geliyor şuan bana resmen

• Doların 40-50 TL olması felaket senaryosu değil olması gereken rakamlardır. Açıklanan ve açıklanacak enflasyon rakamları ile birebir uyumlu artacak.

• ⭐⭐

@celica Bugun itibari ile artik dolar uzerinden oyun alacagiz. Bazi iddialar oyunlarin yine ucza satilacagi ama bunu sabit kurla yapacaklari yonundeydi, maalesef oyunlar ABD fiyati ile ayni su anda. Korsan kullaniminin tekrar artacagini ongormek zor degil

• @celica 3 senelik xbox game pass almıstım epic de haftada bir kötü de olsa oyun veriyor onlarla yetineceğim artık. Hiç bir oyuna gidip de 10 dolar bile vermem sonraki senelerde ya bedava oluyor ya çok cüzi rakama iniyor zaten. Tabi çoğu insan için kötü oldu

• $1 = 28.79 TL

• Google'dan bakıp 28,29 her neyse yazıyoruz ama işler öyle yürümüyor arkadaşlar.İş bankasından döviz almak istediğinde euro 32'den dolar ise (yuvarlanmıştir) 30 liradan işlem görüyor.

• @Birgariphayat Dovis satarken kac fiyattan aliyorlar? Dollar ve Euro?

• @MySea bugün içinz dövi büroları 28,8'den bankalar ise 28,2 - 28,6 arasında bozuyorlar.

• @EasternStar Banka her zaman kazanir!

• Döviz bürosu daha uygun oluyor, ben evimi sattığım zaman döviz bürosundan rica edip adamı banka şubesine getirtmiştim. Çantayla gelip dolar bırakıp TL alıp gitti; ama banka bu sefer paraları hesabımıza kabul etmedi. Döviz bürosundan kambiyo vergisinin ödendiğine dair dekont alıp evimin satışından elde edilen paranın dövize çevrildiğine dair beyan verdikten sonra anca kabul ettiler. Eğer tüm işlemi banka üzerinden yapsaydım 8.000$ zararım olacaktı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |