Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba liseden ve üniversiteden vocational school mezunuyum Ankara haricindeki diğer konsolosluklar vocational school diplomasına sıkıntı çıkarıyor mu internette eligible değil yazıyorda

• ⭐⭐

@ttt, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, dosyamızı taşımak için konsolosluklara atılan mail örneğini paylaşabilecek biri var mıdır? şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba. Yine özelden çok sorulan bu soruyu size cevap yazarak ihtiyacı olan kişilerin faydasına sunuyorum.
    Aşağıdaki örnekte gövdeyi herkes kendine göre farklı yazmalı. Sadece konu, giriş ve sonuç bölümlerini yazıyorum. Kolay gelsin.

Dosya transfer mail örneği

Subject : 2024EUXXXX

Dear Sir / Madam

My name is ……. I won the green card lottery (DV2024) from Turkey via the European region.

(Kısa bir açıklama yazın)

So I would like to transfer my case to your consulate and do my DV interview there. 

I am looking forward to hearing your positive response.  

Thanks in advance for your time.  

Best regards,

Ad soyad

DV Case Number : 2024EUXXXX
    Principal Applicant : Soyad, Ad
    Preference Category : DV DIVERSITY- ANK/TURKEY
    Date of Birth : Ay - gun - yıl

• ⭐⭐⭐

@Beykentli evet kişi tabii ki kendi karar vermeli ama mülakatı ankaradan alamayacağını söyleyip yurtdışına kalır sizin işiniz dedikten sonra arabanızı satın dolara çevirip gösterin gibi yorumlar riskli bana kalırsa. Yurtdışına kalır dediğiniz noktada zaten taşıyabilecekleri konsoloslukların çoğu orta asya dışı(avrupa,balkanlar vs.) olacak çünkü özbekistan, türkmenistan vs bir sene için bu tarz ülkelerin konsolosluklarına taşıma yapabilenlerin sayısı çok azdır ve bu orta asya dışı konsoloslukların büyük çoğunluğuda maddi kanıt aramıyor. Yinede tercih sizin ben sadece yaptığınız bir yorumla olumsuz bir şekilde hayatlarını etkileyebileceğinizi anlatmak istedim

• Yasaklı

@ibrahimhalılll merhaba bu vize bulletinlerde bizim dosya numaralari yazmiyo sadece europe 5.000 yada 6.000 yaziyo başka bi yerden mi bakilmali?

• ⭐⭐

@ibrahimhalılll Bu sekilde bir gun olmuyor, her ayin ikinci haftasindan sonra bekleyebilirsiniz, gunler degisiklik gosterir, hatta bazen daha erken/gec aciklanabilir. Bulten belli ama yayimlanmiyor aslinda.

• ⭐⭐

@escada0101 Lutfen vize surecinizi imzaniza tasir misiniz?

Baska yer diye bir sey olamaz, ABD'nin resmi kaynagindan yayimlanir bulten, bultenlerde acik acik CN'ler yayimlanmayacak hic bir zaman onlar tarafindan, ancak araliklar vardir bultende... kendinize gore takip edeceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karaloyunlar1 bu kararı kendiniz vermelisiniz.
    vatani görevinizi yapıp yapmamanızın kararını biz veremeyiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gorkem07 internette yazana değil, konsolosluğun resmi sitesinde yazana bakın.
    eğer yazmıyorsa mail atıp sorun. öğrenmenizin başka çaresi yok çünkü

• Merhabalar mülakat için konsoloskuk mail atıyorumu acaba Yayınlanan bültene baktım ama pek bir şey anlamadım o yüzden sadece beklersek mülakat için vs mail gelir mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@htm-a gelir.

• @htm-a forumu çokça okumanizi tavsiye ediyorum.

• @htm-a hocam dosya numaranız yüksek. Sürecin henüz başlarındayız, size tavsiyem ilk gönderiden başlayıp bu sayfaya kadarki bütün iletileri teker teker okuyun. Daha sonra günde 10 dakika ayırarak süreçle alakalı her konuda yüzeysel olarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Sorduğunuz soru 20 kere civarı soruldu geçmiş sayfalarda. Okuduğum kadarıyla cevabı vereyim size. Eğer dosya numaranız aktif olmadan dosya taşımak istiyorsanız, taşımayı düşündüğünüz ülkede oturum, çalışma v.b izniniz olmalı. Öyle bir durumunuz varsa dosyanızı KCC ye mail atarak taşıyabilirsiniz. Eğer öyle bir durumunuz yoksa dosyanız aktif olduktan sonra konsolosluklara mail atarak talepte bulunabilirsiniz. Tavsiyem birçok insanın yıllarca deneyip elde edemediği şansı günde 10 dakika ayırmadığınız için elinizin tersi ile itmeyin. Bol şanslar.

• @gucarslan Abi kendimi anlatamadım herhalde tam olarak sormak istediğim şey şu yoklama kaçağı olarak yurt dışına çıkabiliyor muyum yoksa yoklama aldırıp mı çıkmalıyım? Daha önce yoklama kaçağı iken çıkan bir çok kişi olmuş 2010 da yasa değişmiş mahkeme kararı ile sınırlandırılabiliyormuş ama memur hanımefendi çıkamazsın diyor çıkanlar nasıl çıktı öyleyse ?

• @Emre-Kurtulmuş merhaba. Tamam bundan sonra böyle yorum yapmayacağım ama kişiler ABD'ye yerleştikten sonra niye arabasını Türkiye'de tutsun ki diye düşündüm. Çünkü ABD'de arabalar ucuz, isterse kendisi için oradan Türkiye'ye araba getirip 2 yıl kullanır, ya da Türkiye'de araba kiralar, niye bir sürü vergi ödesinki, niye parasını günden güne eskiyecek ve değeri döviz bazında düşecek bir arabaya bağlasınki diye düşündüm. Parası zaman içinde erimesin diye de USD'ye çevirsin dedim. Bence önemli olan mülakat tarihi aldıktan sonra, mülakatı bankadaki para dolayısıyla riske atmamaktı. Tabii ki mülakat alınan ülkeye göre. Bu arada ilgili kişiye Ankara'dan size %100 mülakat gelmez demedim, %99,99 (onbinde bir tolerans verdim) dedim. Bu da benim görüşüm, Ortadoğu'daki mevcut durumdan ve bizim yaklaşan 31.Mart.2024 seçimlerinden dolayı böyle bir risk var, bence Ankara'ya güvenip beklemek o CN için çok büyük risk olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karaloyunlar1 bunun cevabını kısacık bir google aramasında da bulabilirsiniz aslında.
    "yoklama kaçağı" olsanız bile, eğer yurtdışı çıkış yasağınız yoksa yurtdışına çıkabilirsiniz.

• Arkadaşlar, dosya taşıma ile ilgili konu başlıklarını bulamadım. Link atarsanız sevinirim. Teşekkürler.

• Yasaklı

@lumos ben exele yazdim geteken bilgileri kontrol edebilirsiniz 10xxxbakin lütfen

• @escada0101 Merhabalar, yanlış anladınız muhtemelen. Sn @lumos 'un bahsetmiş olduğu konu excel ile alakalı değil imza kısmı ile alakalı. Mesela ben bu mesajı yazdıktan sonra mesajın alt kısmında 7 satırdan oluşan bir bilgi notu göreceksiniz. Bu benim imza kısmımın bu şekilden olmasında dolayı. Sizin mesajlarınızdan sonra alt kısımda bu bilgi notu olmadığı için hangi süreçle alakalı olduğunuz anlaşılamıyor. O yüzden Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin ,paylaşmış olduğum bağlantı üzerinden nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

• @blackmamba24 Merhabalar, dosya taşıma işlemiyle alakalı bilgi sahibi olmak için geçmiş senelerin mülakat deneyimlerini okumanız gerekmekte. Buyrunuz DV2023 sürecindeki mülakat alan talihlilerin mülakat deneyimlerinin olduğu başlık ; DV2023 Mülakat Deneyimleri .

• ⭐⭐⭐

@Beykentli konuşmanın ve konunun çıkış noktasına gelirsek mülakat için bankada para göstermeyi soran bir arkadaşımızın sorusuyla başladı herşey yani abdye taşındıktan sonra arabasını niye tutsun isterse türkiyedede alır bir tanr yada türkiyeye götürür gibi cevap vermenizden anladığım kadarıyla soruyu başından beri anlamamışsınız anlaşılan. Henüz vizesi garanti olmayan mülakat almaya çalışan biri size bu soruyu sordu ve siz arabanızı satın diye cevap vermiştiniz bütün konu buradan başlamıştı zaten bu yazdığınız son mesajdanda anladığım kadarıyla başından yanlış anlamışsınız soruyu galiba

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

131

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.5k

| | | |