Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @salih-atilla üstad merhaba şimdi gördüm Gc talihlisiymişsiniz tebrik ederim hayır olsun.
    hangi eyalete gideceksiniz planlarınız da cpa değilde basit muhasebe personeli olarak çalışmak istediğinizi okudum prosedürlerle uğraşmamak için bunu düşündünüz sanırım ama ABD de CPA'lık iyi kazandırıyor belki basit muhasebe işleri sürecini orada ki zorunlu eğitim ve staj ile geçirebilirsiniz sonrasında TR'dekinden daha az çalışarak daha çok kazanabilirsiniz mesleğimizin değeri oralarda daha iyi biliniyor emin olun.
    mesajınızda ki CN aktif oldu demenizi anlamadım CN nedir

• @mesut1905 merhaba sayın kardeşim benim yaşım 59 2024 greenkart talihlisiyim case number (cn) 5xxx şu ana kadar 6000 kadar olan cn aktif ( mülakat alabilir) durumda olduğu için mülakat maili almaya durumum açık ama cn1300 kadar mülakat maili verildiği için aksilik olmazsa ankara konsolosluğa mart yada nisanda gideceğimi düşünüyorum tabiki her şey yolunda giderse ve vize onaylanırsa.
    abd cpa türkiyede smmm aynı ünvan ama araştırdığım kadarıyla türkiyedeki mesleğimi orada yapamıyorum çok yakın arkadaşım olduğu için ve barınma sorunum olmadığı için öncelikle iowa fairfield gideceğim oradaki cpa odası yada ne ile ifade edilirse diploma transkrip belgesi smmm ruhsatı oda üyesi olduğuma a.t vs belgelerle başvuru yapacağım onlar değerlendirip eksiklerle ilgili eğitim alınmasını yeterli kredi notunu tutturduğumda başka bir cpa yanında 2 yıl staj yaptıktan sonra cpa ünvanını alabiliyorum bu durumda yaş 65 olur o yüzden bir kursa gidip muhasebe ile ilgili sertifika alsam orada ön muhasebede mikrosoft programları kullanılıyor o yolda ilerleyeceğim bu arada ne iş olsa yapacağım forklift ehliyetim var gideceğim eyalette çok aranıyor ama yaşım 30 40 gibi olsa eksik krediyi tamamlar cpa olurdum çünkü çok iyi kazanıyorlar saygılar

• @salih-atilla üstadım çok sevindim sizin adınıza umarım önce mülakat sonra Cpa işlemlerini hızlıca çözersiniz. bence staj sürecinde kıdeminiz ve yaşınızdan dolayı sizden yararlanacaklarını güzel teklifler geleceğini ümit ediyorum. hakkınızda hayırlısı olsun

• merhabalar,

tr'de ingilizce işletme mezunuyum. finansal raporlama alanında deneyimim var. amerika'da cpa kazançları nasıldır?

ayrıca cpa alabilmek için kredi tamamlamak adına ne tavsiye edersiniz?

• @salih-atilla Merhabalar benim eşimde Türkiye'de bir dönem muhasebeci ve en sonrasında vergi müfettişi idi . Amerikaya gelmeden önce eşimde ilk olarak mali müşavirlik yapmayı düşünüyordu ama gerek üniversitede belli kredide ders alması vs. gerek ingilizcesinin zayıf oluşu gerekse de zamanında girdiği yetki yeterlilik sınavlarına çok zaman ayırıp çalışması sebebiyle artık ders çalışmak gözünde büyüdü . Ağır vasıta ehliyeti aldı şu an tır şöförlüğü yapıyor . Ama bazen sizin de bahsettiğiniz gibi ingilizcesini geliştirip mali müşavirlikten ziyade acaba muhasebe elemanı olarak çalışsam nasıl olur ? aylık ne kadar kazanıyorlar ? diye bahsetmiyor da değil .

• @Duygu-0 merhaba sanırım tır şöförlüğü kadar kazanamayacaktır ama konfor olarak ailesine zaman ayıracak olması düzenli hayat gibi artılarla maddiyattan daha değerli kazançlar sağlayacaktır kendisine. eşinizin fikri konusunda değişiklik olursa lütfen bizlere de bilgi verin bol şanslar

• Merhaba benim soyle bir sorum var ben su an SMMM stajini yapiyorum, greencard surecim tamamlanana kadar SMMM belgesini almaya mi calismaliyim cunku isime yaracaksa staj suresi kisaltimi icin oda kursuna yazilicam, ya da US de isime yaramayacaksa dil uzerine yogunlasacagim

• @kaankoca merhaba bu tamamen size kalmış bir durum SMMM sertifikası direk olarak ABD tanınan bir sertifika değil ancak smmm sertifikası için alınan eğitim varsa yüksek lisans ABD de CPA'lık sertifikası için alınacak eğitimi kısaltıyor. her şekilde sertifikayı almanız avantajınıza yani. ayrıca ACCA sertifikasını da araştırabilirsiniz ABD'de geçerli bir belgedir. bol şans

• @mesut1905 Tesekkurler

Benzer Başlıklar

• 5
  • 10
  • 11
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |