DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tufank tabloda bazi taktiksel hata!lar olabiliyor. yabanci forumlardan takip ettigim kadari ile uzun suredir October ve November dosyalarina bakiyorlardi.

bu arada PWD tablosunu da guncellemisler bir de gereksiz bilgi ama sayfanin basindaki kapanmayan parantez hala acik 🙂

• ⭐⭐

@btek14 Memur / developer aceleyle editleyip öğle yemeğine çıktı sanırım 😄

• ⭐⭐

Bu arada November 2022 ye ilerlediği söyleniyor çünkü bu PD’ye ait bazı dosyalar onaylanmış. Hatalı girmişler anlaşılan..

• @Riethian

Acaba bu 4-5 falan olanlara EW9 vs tipindeki dependent yani eş-çocuk vizeleri de dahil edip mi yazıyorlar yoksa hariç mi, ondan tam emin olamadım. Gerçi dönemsel olarak değişebilir, pandemi geride kaldı. 2024'de olacaklar biraz fikir verecektir bizim yaşayacaklarımıza dair.

• @tufank 🙂 2-3 aydir bu sekilde. bitmedi yemegi adamin...

• ⭐⭐

@emre911 Ben de net bilmemekle birlikte mantıken eş-çocuk için olan EW serisi vizeler de dahildir. EW başlığında toplamışlar. Bakalım yaşayıp göreceğiz. 🙂

• ⭐⭐

@emre911 Basılan vize sayılarını gösterdiği için bu veriye eş-çocuk dahil. zaten üst kategori olan EW olarak yazmışlar.

• ⭐⭐

@Riethian hepsini TR vatandaşlarına vermemişler. Yarısına yakını diğer ülke vatandaşı. Bakalım yeni mali yıldaki durumu izleyeceğiz. 2019 - 2020 yıllarında TR'den kaç kişi başvurdu ve beklemede bilmediğimiz için basılan vize sayıları az mı çok mu anlamak zor.

• ⭐⭐

işlemlerin ortasında geçersem anlarım ama şu an geçmemim onları nasıl etkileyeceğini tam anlamadım. belki yaptığımız sözleşmeden dolayıdır, onu yenilemek mümkün olmadığı için ve artık o fiyattan imzaladığımız için talep ediyorlar. baktığımızda bugün AOS seçeneğine geçersek daha ortada LC dışında bir aşama olmadığı için etkilememesi lazım. Dün yazdım daha cevap gelmedi, bakalım bugün cevap verirler sanırım.

@Koray283, içinde söyledi: EB-3C (EW) Other Workers Vizesi Aşamaları

@tufank Ben sormustum AOS ye gecersen bile 7.000 i geri alamazsiniz dediler

• @tufank

Muhtemelen TR vatandaşı olup başka ülkelerden alan da vardır Ankara randevuyu geciktirirse. Mesela şu Umman'dan baya bir DV Lottery talihlisi almıştı. Benzer şekilde Avrupa'dan da alanlar var. Acaba EW'de de aynısı yapılabiliyor mu?

• ⭐⭐

@emre911 Oturma iznimiz var ise olabilir, DV den farklı olarak dosya taşıma işlemini yapmak için bir neden sunmamız gerekebilir. Bir de şu durum var. DQ olup "A Final Actions tablosunda" current olmadan zaten vize randevu tarihi alamıyoruz. Bu duruma geldikten sonra Ankara belki birkaç ay geciktirebilir randevu tarihini diye düşünüyorum. Aradaki bu birkaç ay için başka konsolosluğa taşımak ne derece avantaj sağlar bilemedim. Her şey tamam olduktan sonra randevu için de 1 sene bekletiyorlarsa o ayrı bir durum , o zaman tabi ki taşımak bir avantaj yaratabilir. Elimizde bir örnek olsa bununla ilgili daha doğru değerlendirme yapabileceğiz.

• @tufank

Evet neredeyse hiç örnek olmadığına göre yazan eden, demek ki sayılar da hiçe yakınmış gibi görünüyor. Şener bey vardı, belki ona DQ olduktan ne kadar sonra Ankara'dan randevu verildiği sorulabilir. Başka da bir örnek görmedim maalesef forumda.

• @emre911 Sener Bey’in DQ tarihi yanilmiyorsam Haziran 2021’di. Bizden onceydi. Mulakati Eylul 2023’te gerceklesti.

• @dpdemir

Evet onu ben de şimdi baktığımda farkettim. Ancak DQ olduktan sonra 2 sene 2 ay mülakat beklemesi garip değil mi? Acaba Final Action Dates'de ne zaman current olmuştu. Onu sordum kendisine, cevap atarsa yazacağım.

• @emre911 forumda iki tane ew2 niw gözüme takıldı dqları 06/22 ve 01/11/21 hala randevu bekliyorlar 😕

• @emre911 Current olmak da Ankara icin cok onemli degil maalesef. Bizim kategori hep current idi ama bize yine de DQ dan sonra 21.aya mulakat verildi. Mantigi yok ne yazik ki.

• ⭐⭐

@emre911 EB3 içerisindeki herhangi bir kategoride bir örnek bulsak yeterli bize ama o da zor görünüyor. Genel olarak bilgi eksikliği var. İnsanları yargılamıyorum, terimler çok karışık ve aşamaları görebilecekleri tek bir ekran yok. Biz de kazıya kazıya bilgileri çıkarıp anlaşılabilir bir formata getirmeye çalıştık. Bir çok insan bültende 2 defa current olması gerektiğini bilmiyor. Hangi tabloya göre DS-260 veya I-485 formu doldurulmalı bilmiyorlar. Bazı insanlar DS-260 veya I-485 formunu doldurup randevu tarihi bekliyor, Final Actions tablosundan habersiz. Tekrar bültene bakmak gerektiğini bilmiyorlar. Buna kendi çevremdeki insanlar da dahil. Sadece Employment based değil, family based kategorisinde de bu bilinmezlik var. O yüzden bu verilere ulaşmak ne kadar kolay olur bilmiyorum.

• @dpdemir Konsolosluk mulakati icin gereken Final Action Dates’e gore, Current olmamiza ragmen bu sureleri beklemek zorunda kaldik.

• ⭐⭐

@dpdemir Sizin DQ olduğunuz tarihe göre baktım yani Ağustos 2021 önceki ve sonraki aylara. O tarihlerde bütün kategoriler "C" olmuş. A ve B tablosunda. Ama anladığım kadarıyla bu kadar dosya birikince bu sefer randevu için bekletmişler sizi. Sistem çok saçma işliyor.

• ⭐⭐

@dpdemir evet doğrudur sizin için söylemedim yukarıdaki açıklamayı. Sizin döneminizde bülten güzel ilerlemiş, epey bir "C" oalrak gitmiş ama sonra birikme olmuş. Bu sefer konsolosluk sırası başlamış. Bunu da sanırım DQ tarihine göre sıralandırmışlar. Her durumda işleyiş çok saçma Ankaradan randevu beklemek bu açıdan korkutuyor insanı. Çünkü çok fazla belirsizlik var.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 53
  • 1
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

148

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.1k

| | | |