DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Baya erken açikladilar ben haftaya falan bekliyordum açıkçası umarım erken açıklamalarının altında bol mülakat yatar

• ⭐⭐⭐

@eray26 şu an bu şekilde düşünmeniz için çok erken bence çünkü aslında olması gereken seviyelerde ilerliyor şu an

• En kısa sürede umarım bilgilendirme geçerim bu ay , totem yaptım 😅

• @Emre-Kurtulmuş geçen sene ilk bülten 5k civarındaydı sonraki ay aynı kalmıştı yani geçen seneye göre iyi, hatta yanlış hatırlamıyorsam geçen sene sonraki ay da aynı kalmıştı

• @symbi0te genelde ilk hafta cuma açıklıyorlar, bazen gecikebiliyor tabi, green card ile alakalı her şeyde olduğu gibi bu konuda da tahmin yürütmek biraz zor

• @Emre-Kurtulmuş gecen seneye benzer ilerliyor. Insallah bir sonraki bultende 15k yi goruruz

• ⭐⭐⭐

@eray26 umarım olmaz, yoksa yine mali yıl bitmeden ağustos eylül ayında kota doldu diye kapıdan çevrilen Türk varandaşlarına rastlarız mali yıl sonunda

• @Emre-Kurtulmuş bu durumumuzda var maalesef 😞

• Merhabalar, ben eşten dosttan borç alarak 10k dolar bankada gösterdim diyelim. Mülakat deneyimlerinden okuduğum kadarıyla ABD'ye girerken de havaalanında paramızı ibraz etmemizi istiyorlar. Burada 10k dolar değil de 5k gösterdik diyelim bu havaalanıdaki görevlilerin bilgisi oluyor mu mülakatta ne kadar para gösterdiğimizle ilgili yani derler mi senin 10k paran vardı kardeşim hani nerede diye?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@misha90 10K üstü olursa beyan veriyorsunuz.

• @ayvalik10 Yani kendi isteğimizle mi beyan veriyoruz? Her greencardlı insanın yanında getirdiği parayı ülkeye girerken sormuyorlar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@misha90 hayır 10k üstünde para varsa beyan etmek için form veriyorlar o kadar sen sorun olacaksa 8-9 k yanında taşırsın daha sonra cepteb parayı yatırırsın bank of america atm den diğer kalan bakiyeyi çekersin

• @misha90, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayvalik10 Yani kendi isteğimizle mi beyan veriyoruz? Her greencardlı insanın yanında getirdiği parayı ülkeye girerken sormuyorlar mı?

Mülakatta gösterdiğiniz para mikatarını havalimanındaki polis bilemeceğini, o sebeble ister 20k gösterip havalimanın 2k ile girin isterse baika mikatarlar olsun sorun olmayacağını düşünüyorum.

havalimanında 10k limiti var üstünü beyan etmek gerekiyor. Deneyimli kişiler tavsiyesi 8-9k ile girin gerisini banka yolu ile swift yada benzer transfer seçenekler ile transfer edilmesi yönünde

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufalak aslında amaç kara para yada kaçakçılık gibi olayların önüne geçilmesi

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yusufalak aslında amaç kara para yada kaçakçılık gibi olayların önüne geçilmesi

Kaynağı belirsiz paraların girişini engellemek amaç dediğiniz gibi.

Araştırdığım bir konu banka yolu yada yanında getirdiğin 10k üstü para vergiye dahil olmuyor ilk girişte diye biliyorum. IRS e bunu taşınma maliyetim birikimimi buraya getirdim bu paray USA sınırları içinde kazanmadım beyanından sonra vergiye dahil edilmiyor diye birşey duymuştım. Doğruluğunu araştırıyorum.

• Visa bulletin ın mülakatlar bekletildiği sürece bir anlamı kalmıyor şu durumda. 6000e kadar aktif oldu ama mülakata 1XX ler girdi en son

• @cicek
    Eğer adli sicilinizde o suç gözüküyorsa gerekiyor.Fakat adli sicilinizde gözükmüyorsa sorun olmaz.

• @talhabakunin
    Alyansların seri numarasını mülakata götüren olmuştu.Sadece ek bilgi olarak bırakayım.

• @misha90
    Maksimumum sınırdan 10k dolar ile girebilirsiniz sınır olarak üstü banka hesabınızda olmak zorunda.Mülakatta isterseniz 50k dolar gösterebilirsiniz.

• @devrim09 ABD sinirindan 10k USD ustu para ile giris yapabilirsiniz. Sadece beyan etmeniz gerekiyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

179

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.5k

| | | |