Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cicek merhaba. Herhangi bir suçtan hapis ve mahkeme kaydınız varsa, o mahkeme kayıtlarının İngilizce yeminli tercümelerini ve Türk Ceza Kanunları'nın hangi suç maddelerinden yargılandıysanız o maddelerin İngilizce yeminli tercümelerini mülakatta vermelisiniz. Bu konularda İngilizce dışında başka bir dildeki dokümanlar kabul edilmiyor.

• @Revolter, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@boci_sedat Merhabalar, 1 ay önce bu zamanlarda yaklaşık 450 kişi vardı şuan itibariyle 492 kişi var. Ayrıca rica etsem siz de bilgilerinizi 2024 Excel üzerinden paylaşabilir misiniz ?

merrhaba başka yerden takip ediliyor mu sıralama yoksa tek seçenek excell üzerinden mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@talhabakunin 1 ocak itibariyle bütün rakamlar erişilbilir olacak.
    sitemizden yayınlayacağız;

• Bu ileti silindi!

• merahaba ben ds formumu actirdim evlilik bilgilerimi girmek icin ama henuz kimligim ve pasaportum degismedi. forma sadece esimin bilgilerini girip kapatmali miyim? formun uzun sure acik kalmasi sorun olur mu?

• @jtcarlos EVET ben de onu bekledim hiç paylaşımad bulunmadılar, tek bir arkadaş paylaştı sadece, onların da umarım iyi geçmiştir, umarım artık diğer mailler de gelirrrr 🙏🏻 🙏🏻 🙏🏻

• @thehawk01 sanırım bu beklediğimiz ikinci mülakat dağıtımı Kasım ayında olacak, ne düşünüyor diğer üyeler ve adminlerimiz??

• Evlilik kanıtı için ikimizin fotoğrafları, banka dekontları, tatil rezervasyonu, otobüs bileti vs. Bunları göstermeyi düşünüyoruz. Ama çıkardığımız fotoğraflar nasıl olmalı iPhone galeriden tarihli bir şekilde ss alıp fotoğrafı çıkartmak yeterli olur mu?

• Banka hesabına başka bir tanıdığımızın hesabından yapacağımız USD aktarımı mülakatta sorun yaratır mı, direkt nakit olarak hesaba atmak daha mı iyi olur sizce

• @enes5944 Merhabalar, iki süreç birbirinden farklı temellere sahipler, yani DV lottery kazanmış olmanız kanada için turist vizesi almanıza engel değil ve kanadada bir çalışma izninizin ya da turist vizenizin olması DV lottery sürecine etkisi olacak bir durum değil. Ayrıca bildiğim kadarıyla depremzedeler için ayrıca bir vize yok. Ziyaret vizeleri var yani turist vizeleri var. Dediğiniz konunun depremzedeler ile alakalı kısmı turist vizesi sürecinde öncelikli olmayı kapsıyor yani vize alma sürecinde bir avantaj sağlıyor. TS2023 süreci geçerli bir vize ile kanada içerisinde bulunan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 3 yıllık çalışma iznine başvuru yapma imkanı sağlıyor. Yani depremzede olmak zorunluluğu yok.
    Eğer dosya taşımak için düşünüyorsanız forumda arama kısmında montreal diye aratabilirsiniz, bildiğim kadarıyla montreal'deki konsolosluk eğer cut off olduysanız dosya taşıma konusunda çok yardımcı olmuyorlar diye biliyorum. Yani eğer cut off olmadan KCC aracılığıyla Montreal'e dosya taşıyabilirseniz avantajı olur ama diğer türlü geçmiş deneyimler biraz zor olduğunu gösteriyor. Tabi her süreç kendi içerisinde farklı dinamikler barındırıyor belki de geçmişteki deneyimlerin aksine Montreal deki konsolosluk bu sene daha farklı bir tutum izler ve cut off olduktan sonra doğrudan kendileri de dosya taşıma konusunda yardımcı olurlar.

• @nazo-o Merhabalar, öncelikle Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin ,paylaşmış olduğum bağlantı üzerinden nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Sonrasında DV2024 Excel 'e giriş yapıp bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.

• @talhabakunin Sayın @gucarslan bey cevap vermiş sorunuza ayrıca belki farklı bir nick ile kayıt olmuş olabilirsiniz belki o yüzden görememiş olabilirim tabi ki, rica etsem siz de 2024 Excel üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilir misiniz ?

• @Revolter, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@talhabakunin Sayın @gucarslan bey cevap vermiş sorunuza ayrıca belki farklı bir nick ile kayıt olmuş olabilirsiniz belki o yüzden görememiş olabilirim tabi ki, rica etsem siz de 2024 Excel üzerinden bilgilerinizi güncelleyebilir misiniz ?

nasıl yapılacağını bilsem yapacağım da sona eklicem siz mi düzenliceksiniz oradan

• ⭐⭐

@barbie Kaynagi sorulmasi durumunda mantikli bir aciklama yapabilecekseniz bir sorun teskil etmez ama risk almak istemiyorsaniz ikinci seceneginizi degerlendirmek daha isabetli karar olabilir.

• ⭐⭐⭐

@talhabakunin biz düğün fotoğraflarını götürmüştük onlar zaten üzerinde tarih baskılı şekilde oluyor genelde, onun dışında düğün mekanını sonuçlar açıklanmadan önce ayarlamıştık sözleşmesini imzalamıştık onuda yanımda bulundurdum. Ama hiç birine bakmadı bile

• @talhabakunin imzanızdaki bilgileri ben girdim excele, geri kalan bilgileri isterseniz özelden mesaj atabilirsiniz bana.

• @nazo-o Hemen bilgilerini doldur gönder ve mülakat maili alana kadarda sakın açtırma. Ve imkanın varsa dosyanı hemen başka bir ülkeye taşı. Bol şans diliyorum.

• Yeni Visa Bulteni 6000 olarak aciklandi Arkadaslar .

• @Figen bugun aciklanmasina cok sasirdim acikcasi. 6k hic yoktan iyidir ama ben gibi 15k lar icin surec uzayacak anladigim kadariyla

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |