DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrsgrsy sorularınıza cevap alabilmek için öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• @ibrahimhalılll, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@hjk000 Merhaba Kazanma belgenizde en alt kısımda yazar. Eğer kazanma belgeniz elinizde yok ise https://dvprogram.state.gov/ESC/CheckStatus.aspx sitesinden gerekli belgeri doldurup kazanma belgenizi görebilirsiniz.

hocam yardımınız için teşekkürler elimde sadece d260 dan sonra aldığım onay pdf i var şuan baya uğraştım her şeyi buldum sıralamamı bulumadım

• Yaptım ama oldumu ? Şimdi cevap alabilir miyim

• @Eren-Özpar Hadi hayırlı olsun, birinci adım bitmiş. Darısı DV 2024 lerin başına.

• @Eren-Özpar Hayırlı olsun. Bilgilendirme için teşekkürler. Umarım biz de bilgilendirme yapabilir duruma geliriz. Sıkıntı çıkmadan serüveninizi tamamlamanız dileği ile.

• @avc 3 part şeklinde deneyimimi paylaştım. Mülakat deneyimimi de bir kaç gün içinde paylaşacağım. Aklınıza takılan her şeyi sayfamda bulabilirsiniz. Ek olarak aklınıza takılan soru olursa seve seve yardımcı olmaya çalışırım. Hayırlı olsun size de bol şans diliyorum.

• @avc Umman için çoklu vize alıp 30 gün içerisinde ülkeye giriş yapmayan çocuklu bir aile vardı. Onlar mülakat maili almadan ülkeye giriş yapmak istemediler sebebi ise hem kesinliği olmaması, çocukları olması ve maddi yükün ağır olmasıydı. Sonra Umman vizeleri yandı sonra mülakat maili aldıktan sonra tekrardan çoklu vize aldılar. Tabi bu bir riskti Umman 2. kez vize de vermeyebilirdi.

• @karaloyunlar1 Merhaba ben outlook kullanıyorum. İşlemlerimi buradan gerçekleştirdim.

• @avc Evet cn numaram current olduktan sonra direkt konsolosluk ile iletişime geçtim. Umman konsolosluğu dosyamı Ankara'da ki konsolosluktan taşıma işlemini yaptı.

• @ATS16 Bir kaç gün içerisinde tüm detaylarıyla paylaşmış olacağım.

• @Eren-Özpar inşallah vizenizi sorunsuz kolaylıkla alırsınız

• @Eren-Özpar hayırlı uğurlu olsun umarım vize mülakat sürecinizde böyle sorunsuz geçer.

• @Eren-Özpar Umarım mülakatınız da bir çırpıda güzel bir şekilde biter, bizler de buradan sizin tecrübelerinizi okurken kendi mülakatımız için hayaller kurarız 🙂

• Arkadaşlar merhaba, green card sağlık muayenesinde veya mülakatında “intihara teşebbüs” bir sorun çıkarır mı? Veya psikiyatrik rahatsızlıklar vize sürecini nasıl etkiler?

• @Eren-Özpar hayırlı olsun darısı bize inşallah:))

• ⭐⭐

@firatdeger Bunu muayene oldugunuz klinik degerlendirecektir. Sorulan sorulara dogru bilgilerle cevap vermeniz faydaniza olacaktir. Siz bahsetmedikce onlar gecmis saglik durumunuzla ilgili bilgi edinemezler fakat yanlis beyan vermeniz ve fark edilme durumunda sureciniz sikintiya girebilir.

• @karaloyunlar1 mülakat maili almadıysanız şuanda KCC dir. Ds 260 formundan kontrol edebilirsiniz.

• ⭐⭐

@ozkan-akbulut Mailinizde uzun uzun hayat hikayenizi, konuyu dagitan detaylari (mesela meslek, egitim vs. cunku bu bir is gorusmesi degil cesitlilik lotarisi) yazmadiginiz surece tabii ki gerecke olarak Ankara'nin zayif performansilni dile getirebilirsiniz @gucarslan Bey'in de dedigi gibi. Kisa ve net olun, sadece henuz cok erken... yollari surec baslamadan kapatmayin.

• ⭐⭐

@mrsgrsy, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Yaptım ama oldumu ? Şimdi cevap alabilir miyim

Olmamış maalesef. Diğer üyelerin imza kısmında nasıl yazıyor bakabilirsiniz.
    Dosya numaranızı 2024EU dan sonra son iki rakamı X olacak şekilde ve ds260 submit ettiğiniz tarihi yazın.

• @lumos Dosya numarası aktif olunca konsolosluklara yazılabilecek mailler meselesi tamam fakat, KKC'ye ''dosyamın ... sebeplerinden dolayı x konsolosluğuna taşınmasını arz ediyorum'' gibi mi yazmamız gerekiyor?

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

183

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.3k

| | | |