DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar ben DS-260 formunu temmuzda teslim ettim. sizce ankaradan mülakat alma şansım nedir? dosya taşımayı düşünmelimiyim?

• @Jiyan-Zoroğlan biliyorum sorun olan zaten beklemek kısmı 2023 mülakat deneyimleri okurken bol bol farkettim beklemenin zor olduğunu gönül ister herkes alsın

• Ruyalarima girer oldu current oldugum ve evraklari hazirladigim🤣🤣

• @Jiyan-Zoroğlan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yusufalak daha herşeyin çok başındasınız üzülmeye endişe etmek için çok erken sabırla beklemelisiniz

İnşallah sonu güzel olur. Beklemek sabır ve ümit zor olsada sonun güzel olunca unutluyor çektikleriniz.

• Yasaklı

Bu haftada bitti zaman çok hızlı geçiyor gibi ama geçmiyorda gibi bu süreç bize çok şey öğretecek belli

• @Turco yorumlarınız için teşekkür ederim.

• @Busem-Ateş Taşımayı düşünün

• Kasım ayını boş mu geçeceğiz arkadaşlar bir gelişme yok mu ? Bir de tahmini olan var CN 2500 için ne zaman mülakat gelir

• @Busem-Ateş Forumda söylenen her senenin dinamikleri kendi içinde farklı, süreç ilerlerken görmek lazım ama son birkaç yıldaki uygulama bu yıl da aynen devam ederse mülakat almanız mümkün olmayabilir o yüzden dosya taşımayı düşünebilirsiniz.

• Arkadaşlar selam, ben dv24 talihlisiyim. Kız arkadaşım ve ben dublinde yaşıyoruz. Hastahane randevum 1 hafta sonra cuma günü mülakatım 12 ekimde yani az zaman kaldı. Kız arkadaşımla 2 senelik ilişkimizi kanıtlayabileceğimiz bir ilişkimiz var başta onun turist vizesiyle gelip orda evlenmeyi düşünmüştük fakat bu hafta turist vizesinden red aldı. Durum böyle olunca hemen evlenip sürece onuda dahil etmek istiyorum. Burdan bir arkadaş dublin abd konsolosluğuyla randevusunu erteletmesi gerektiğini söylemis konsolosluktan erteleriz ama sınırlı kontenjan var hakkınız yanabilir demişler. Bu riski alıyorsanız randevunuzu iptal edelim demisler. Bizim ikimizinde bulgaristan ve türk vatandaşlığımız var. Öncelikle konsolosluğa yazmam gerekiyor galiba şu durumda evlenip kız arkadaşımı sürece dahil edebilir miyim diye. Kabul etseler bile bu sürede bulgaristan ve türkiyedeki evrak işlerini sağlık görüşmesine kadar (1 hafta içinde) yetiştirebilir miyiz emin değiliz. Forumda okuduğum bilgilere göre ben mülakatı geçtikten sonra amerikaya gitmeden kız arkadaşım içinde mi mülakat talep etsem daha doğru olur yoksa şu anda konsolosluktan haber gelmeden gidip apar topar evlenmemiz mi? Ayrıca kız arkadaşımın 1 hafta önce turist vizesinden red alması sorun olur mu? Turistten red alınca apar topar evlenmişsiniz yalan beyan verdiniz gibi. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

• @erenist daha önceki senelerde de 1 2 ay boş geçtiği olmuş yapçak bir şey yok

• @lumos geçen sene toplamda kaç ay boş geçti yani dv23 için?

• @ayberka Merhaba yazdıklarınızdan mülakatınızın Dublin’de olduğunu anlıyorum. En son söyleyeceğimi ilk söyleyeyim, 12 Ekim’deki mülakata birlikte girebilmeniz imkansız diyemem ama çok zor… Çünkü önünüzde şöyle bir iş planı var:

• Yarın Türkiye’ye geleceksiniz ve Pazartesi yıldırım nikahına başvurup verilen tarihte evleneceksiniz.
    • Hemen ardından eşiniz için DS-260 formu dolduracaksınız, bu arada konsolosluğa mail atıp kendi formunuzu açtıracak ve bilgilerinizi güncelleyeceksiniz.
    • Ee bu arada eşinizin soyadı değişti; yeni pass…??
    • Hem TR hem Bulg. vatandaşısınız. Buralarda geçirdiğiniz süreleri bilemiyorum ama muhtemelen Pol. Cer. çıkarmanız gerekecek.
    • İstenen diğer evrakları hazırlayacaksınız. (Onları yeminli tercümandan İng. çevirtmeniz gerekecek.)
    • Sonra Dublin’e dönüp sağlık muayenesine gireceksiniz.

Bütün bunları Cuma gününe kadar yapmalısınız…

Hadi mülakatı kaçırmamak için sağlık muayenesini pas geçin, mülakattan sonra alır verirsiniz diyeceğim ama, bu direkt AP’ye kalacağınız anlamına geliyor. Zaten muhtemelen hızlı bir son dakika evliliği olacağı için bu konuyu ayrı bir irdeleyeceklerdir diye düşünüyorum. Yani risk büyük gibi.

Mülakatınızı erteleme konusu da ayrı sıkıntılı. Geçmiş yıllarda mülakata giremeyenler, kaçıranlar oldu ve ileri bir tarihe mülakat alanlar oldu, örneği var ama, o da “kesin alırsınız, problem olmaz” denebilcek bir durum değil kesinlikle. Zira bu arkadaşların sağı solu belli olmuyor…

Bu durumda, turist vizesinden red almak, endişeleceğiniz en son konu.

Sonuç olarak; her ne kadar siz vizenizi aldıktan sonra yapacağınız evlilik sonrası eşinize vize almak biraz zorlu bir süreç olsada, sizin içinde bulunduğunuz duruma bakarsak, siz mülakatınıza girin, vizenizi hayırlısıyla alın, sonrasına sonra bakın derim. İşin ucunda GC’tı hiç alamamak da var…

Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Durumunuzu daha kısa özetleyemedim 🙂

• @deep_blue gerçekten süpersiniz. Yazdılarımı çok iyi anlayıp kendi bilgilerinizle cevaplamışsınız. Çok teşekkürler cevabınız için. O zaman süreci riske atmadan kız arkadaşımın turist vizesine odaklanalım. Türkiyede tanınan başarılı bir firma ile anlaştık vize için. İrlanda turist vizesi mülakatında haksız red aldığını düşünüyoruz. Çünkü avrupa vatandaşlığı var yaklaşık 10 ülke gezdi maddi durumu iyi. Çalıştığı iştede 1 senedir beyaz yaka olarak çalışıyor. Acenta Türkiyede mülakata girmesini önerdi. Türkiyedeki mülakatı mayıs ayına aldık. Yani irlandadan red yedikten 8 ay sonrasına sizce daha öne çekip biraz daha risk almalı mıyız?

• @eray26 merhaba ilk başvuruda mi çıkmıştı

• @Ecehzr yok,benim 9-10 olmustu

• @ayberka Çok güzel, anlattıklarınıza göre bence kız arkadaşınızın profili vize almaya çok uygun. Bu reddi bir şanssızlık olarak görüp şansınızı tekrar deneyin. Dilerim bu sefer onay alır.

Durumun sizin ve müstakbel eşiniz için hassasiyetini anlayabiliyorum ama siz öncelikle GC vizenize odaklanın ve vizeniz basılı pass.nuzu cebinize koyun. Böylelikle sonrasında enerjinizi kız arkadaşınızın turist vizesine harcayabilirsiniz.

Öne çekme konusu da şöyle; sizin takviminize göre kabaca (sağlık muayenesinden sonra 6 ay içinde) Nisan ayının ilk haftasına kadar US’e giriş yapmanız gerekiyor. Arkadaşınızın ikinci randevusu da Mayıs’da sanırım. Bu durumda yapabilirseniz 1-2 ay kadar öne çekebilirseniz iyi olur. Kim bilir belki de US’e birlikte gidebilirsiniz o zaman. 😀

Ben iyi şanslar diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun. 🙏

• @symbi0te aynen tablo kaymış ve tam da benim satırım yok olmuş 😆

• @barbie arada olan bir durum adminler müdahale edip yardımcı olurlar ☺

• Merhaba, greencard 2024 talihlisiyim. 18 yaşındaki ,benimle birlikte mülakata girecek olan oğlumun Polonya oturumu var . Oğlumun ötürumu ile Polonyaya dosya taşıyabilir miyim?

Benzer Başlıklar

• 40
  • 12173
  • 316
  • 1206
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

173

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.9k

| | | |