Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Berkan-Duru Tamamdır dostum eyvallah

• @Gönül-Akbaş Merhaba, dosyamız 26.05.2023 tarihinde dq oldu, 01.08.2023 tarihinde randevu maili geldi.

• Merhaba, bu konuda yardımcı olabilecek var mı? Amerika'ya giriş yaparken yanımda neler götürmeliyim? Havaalanında hangi belgeler isteniyor hangi sorular soruluyor bilen var mı? @Niv

• Arkadaş sen her yazılana cevap vereceksen kişiye direk mesaj gönder sayfada aradığımızı bulamıyoruz senin yorumlarından bunu bir hakaret olarak algılama ama yeter da

• Bu ileti silindi!

• @Davut-Korkmaz Davut bey hangi kullanıcıya ithafen yazdınız bu mesajı meraklandım 🙂

• @Niv hiç birşey istenmiyo sadece pasaportumla giriş yaptım ben adres sordular türkiyeden ayrılırken sadece

• @Berkan-Duru Merhaba Berkan Senin bilgin olsa da olmasa da her şeye bir cevabın olmadığını biliyorsun, burayı SOSYAL MEDYA sanan arkadaşlara dır sözüm, tabi ki kimse kötü amaçlı burada bir paylaşım yapmıyor, eyer kırıcı olduysam ÖZÜR DİLERİM herkesten fakat durumu halletmeye çalışan bir sürü arkadaşımız var ve bu arkadaşlar buraya bilgi edinmek için giriyor şak şakçılık için değil, bilgin varsa yardım için kişiye direk mesaj yollama imkanı mevcut FORM sayfamızda ve zamanında yaşamız olduğun tecrübeyide ana sayfandan paylaşırsın herkese faydası olur o yüzden "BENİM BİLGİM YOK AMA" bilgisi olan arkadaşlar söyle diyordu ya girdik mi işin içinden çıkılmaz.

• Mrb, 12 yaşına 2,5 ay önce giren çocuğum var. Onun için covid-19 aşısı gereklimi? Konsolosluk randevusuna 20 gün var. Unganları yarın arayacağım fakat İnternet sayfaları ile randevu confirmation bilgileri farklı. Mailde 2 doz aşı derken, güncellenen İnternet sayfasında 1 doz diyor. Acaba doğrusu ne?

• @nyden şu sorunuza cevap verebilirim. Evet internet sitesinde 1 doz yazıyor ama bizde kabul etmediler (tek doz aşımız vardı) o gün sağlık kontrolünden geçtik ve sonrasında 2. Doz aşılarımızı olduğumuza dair ertesi gün mail gönderdik. Çocuk için aşı gereksinimi sorunuza da şöyle cevap verebilirim, 18, 19yaşındaki iki çocuğum için aşı 2 doz istendi 8 yaşındaki çocuğum için istenmedi. Mantık olarak düşündüğümüzde 18 yaş altı istenmiyor diyebiliriz ama yine de iletişime geçmenizde fayda var. Umarım sorunsuz geçer aşamalarınız.

• @hulyarslan çok teşekkürler. Yarın arayacağım bakalım

• @Niv Ben dün itibariyle Amerika’ya giriş yaptım. Benden de hiçbir şey istemediler. Hatta sağlık raporu çıktılarını götürün demişti Unganlar, onları alacak mısınız diye sordum hayır sende kalsın dedi görevli. Bana sadece evlilik cüzdanını getirdin mi diye sordu. Ben de kaybederim diye korktuğumdan getirmedim deyince peki dedi. Bir şey istemedi, sadece evlilik tarihimi, sponsorumun kimin olduğunu ve Green Card’ımı hangi adrese istediğimi sordu. Sonra da goy goy yaptı biraz. 😃

• @Naerys yeni hayatınızda mutluluklar dilerim

• @Naerys Her şey gönlünüzce olsun🙏

• @hulyarslan size hangi gerekçeyle 1 doz aşıyı kabul etmediklerini söylediler acaba?

• Benim ilk doz aşı tarihimden çok daha önce bir tarih olsaymış kabul edeceklermiş, gerekçe buydu 😳

• @hulyarslan ne kadar saçma bir gerekçe 🤦🏻♀️ Ne kadar önce olması gerekiyormuş? Ben geçen hafta ilk defa Covid aşısı oldum. Tarih bekliyorum henüz gelmedi ama 1,5- 2 ay sonra sağlık muayenesine gireceğim muhtemelen. Bana ne derler acaba💆🏻♀

• @ahsenas bende tel dozla gittim. 2 dozu sağlık kontrolünden sonra yaptırıp mail attım kabul ettiler. Sizde bu şekilde yapabilirsiniz bence. Ben bu süreçte anladım ki herkesin yolu aynı ama işleyişi çok farklı gidiyor.. 😕

• @Naerys Yeni hayatında başarılar dostum 🙂

• @Naerys Yolunuz açık olsun🌿 bu platformda ben de dahil herkese elinizden geldiğince çok yardımcı olmaya çalıştınız çok teşekkür ediyorum kendi adıma🙏🏻 Yeni hayatınızda mutluluk, huzur sizinle olsun 🍀

Benzer Başlıklar

• 654
  • 57
  • 2
  • 1476
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

34

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |