DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• bizlerin sabirsizligi artmaya devam edecek anlasilan

• Daha da heyecanlandık bakalım umarım hemen mülakat dağıtmaya başlarlar, mail gelen arkadaşlar da hemen Excel tablosunu doldururlarsa streslerimiz azalmış olucak 🙏🏼🙏🏼🙏🏼 herkese bol şanslar.

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yunoxxw hangi konuda aynı tas aynı hamam dediniz anlayamadım ama Artış olmamasından bahsediyorsanız zaten yüksek bir cutoff ile başlanmıştı onun için ufak bir artış olması gayet normal önceki seneleride inceleyebilirsiniz bunla alakalı. Bültendeki rakam açıklanırken adamlar bürün konsoloslukların gidişatını göz önüne alarak ona göre sayı belirliyorlar, bunu daha öncede yazmıştım burada galiba, bu bültenin hızlı artması sizler için pek iyi bir şey değil Ankaranın bülteni baya geriden takip ettiğini hesaba katarsak şu an sizler için iyi bir durum aslında fazla uçmaması bültenin

Bencede bültenin azar azar artması daha iyi olur GC kotasını diğer konsolosluklar hızlı bir şekilde dolduramaz. Hayırsı bakalım 5250 yapsalardı mutlu oalcaktım ama bunada şükür. Geçen sene ekimde aynı kalmıştı.

• benim şahsi görüşümdür açıklanan 5000 çok önemli değildir önemli olan ankaranın kaç kişiye mülakat vereceği cn 3000 kadar gelse zor ama mükemmel olur böylece sıra azalmış olur eu 5000 diğer konsolosluklar vize kotasını çok dolduramayacağı için bence şanslıyız ankara hızlanırsa türkiyeden vize alan sayısı çoğalır cutof 5000 benim için çok kötü oldu tabloda boynu bükük kaldım mavilerde ilk sırada benim kılpayı kaçtı artık önümüzdeki aya bakacağım herkesin şansı bol olsun

• @Emre-Kurtulmuş buna benzer bir durumu @lumos da anlatmıştı ve baya mantıklı gelmişti bana istikrarlı gitmek daha mantıklu geliyor

• @yusufalak 5200 olsaydı bende çok mutluydum kale direğini çatalından döndüm kısmetse olur

• Evet bültenin azar azar artması güzel fakat bizim gibi yüksek cn lerin en iyi ihtimalle Mart iyi ihtimalle Nisan belki de Mayıs Haziran aylarını beklemesi gerekicek 🫠🫠 yaşayıp göreceğiz.

• Bilmediğimden soruyorum Kasım bülteni açıklandı diye mailler kasımda gelecek diye birey yok galiba daha sonraki aylarda da gelebilir

• @Beykentli Evet bu durumun önemli olduğunu forum sayesinde öğrenip elimizi hızlı tutmuştum.

• Mülakat alıp giden arkadaşlardan bir ricam olacak. Yurtdışında kalıp kaldığı yerden adli sicil belgesi ile mülakata giren olursa; tecrübelerini paylaşabilirler mi? Alındığı tarih 6 ay dan fazla olan belge ile mülakata girenlerin yaşadıkları tecrübleri paylaşırsa çok yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

Her ne kadar "Civil Dovuments" bölümünde açıklanasada ( alındığı tarihten sonra tekrar giriş yapılmamış ise 2 yıl geçerlidir) desede konsolosluğun tutumunu merak ediyorum.

• @yusufalak Merhaba, ben dosyamı Umman'a taşıyıp orada mülakata girdim. Yurtdışından şubat ayında temelli dönüş yapmıştım. Ocak ayında aldığım polis sertifikamla 15 Ağustos'ta mülakata girdim. Bir problem yaşamadım.

• Yasaklı

Mülakat mailleri haftasonu verilebiliyor mu ? Yoksa pazartesiyemi kaldı ?

• @Prm-oguzhan merak edilen soru

• Yasaklı

Araştırdım haftasonu dağıtım yapılmıyormuş bilginiz olsun

• @Emre-Kurtulmuş haklısınız biz daha pasaportumuzu ve adresi eklemedik forma hata yapıp riske atmak istemiyoruz yoksa buranın insanlara faydası yadsınamaz tabi sadece yanlış ya da eksik bir şey yaparak şansımızı kaybetmeyelim

• Merhabalar, merak ettigim bir konu var. dosya numaralari neye gore belirleniyor? ornek olarak 23 mayista dosya gonderdigini belirten birini gordum excel tablosunda 100 lu dosya numarasina sahip.

• @buraxerdar tamamen rastgele

• @buraxerdar isminde de yazdığı gibi bu bir Loto, kura ile belirleniyor. Bildiğim kadarıyla rastgele isimler seçiliyor seçilme sırası da case numarası oluyor.

• @buraxerdar lotonun çekilme sırası gibi rastgele

• @yusufalak 2023 mülakat deneyimleri başlığında 2-3 arkadaşımızın bu konudaki deneyimlerini görmüştüm bir oraya bakabilirsiniz isterseniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

173

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.8k

| | | |