DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@ibrahimumut yani amerikaya gitmeden dili olmayan arkadaşlar dili nasıl geliştiriyor nasıl ingilizce öğreniyor diye sormak istedim hocam

• Yasaklı

@Umut-Şele dil durumu konuşabiliyorum derdimide anlatırım ama komplike cümleler kuramıyorum nasıl geliştirebilirim. Tavsiyeniz varsa dinlerim hocam

• @Prm-oguzhan Açıkçası benim şahsi tavsiyem yaşadığınız şehri bilmiyorum ama çoğu şehirde ingilizce konuşma toplulukları bulunuyor, bir arkadaşım izmirde bir tanesine dahil olmuştu, her seviyeye göre farklı masalar üzerine hem öğretici hemde günlük dil seviyesinde sohbetler yapılıyor geliştikte bir üst masaya geçebiliyorsunuz, yüksek bir mebla ödemeden etkinlik başına dahil olabiliyorsunuz diye biliyorum. Araştırmanızı tavsiye ederim hem özgüven olarak hemde gramer ve dil yapısının gelişmesine yardımcı olacaktır diye tahmin etmekteyim.

Umarım yaşadığınız şehirde böyle aktif bir topluluk bulunmaktadır. Araştırmada yardıma ihtiyacınız olursa buralardayım 🙂

• @Prm-oguzhan anladım biz eşimle Cambly diye bir uygulamadan birebir yabancı hocalarla görüşme yaparak geliştirmeye çalışıyoruz isterseniz sizde benzer uygulamalar aracılığı ile geliştirebilirsiniz. Umut beyin dediği yol ile de geliştirebilirsiniz.

• @Prm-oguzhan

Sade ve güzel anlatımı ile Orkun hocayı size öneririm, özellikle dil bilgisi konusunda dediğiniz gibi komplike cümlelerde bir hayli yardımcı olacaktır. Kendisi uzun yıllar İngiltere'de yaşadığı için güzel bir aksanıda mevcut

• Ben de Bahrom Hudayar’ı öneririm.

• Yasaklı

@ibrahimumut camblyden memnunmusunuz hocam önerirmisiniz ? Fiyatları biraz yüksek olduğu için openenglish i araştırıyorum şuan ama en iyi şekilde öğrenmek istiyorum yani cambly çok iyisi oraya yönelebilirim

• Yasaklı

@Uçan-hollandalı inceleyeceğim hocam teşekkür ederim USA ile UK arasında çok fark olur mu inceliyorumda bazı kalıplarda önemli farklar var siz ne dersiniz ?

• @Prm-oguzhan Aslında çok büyük farklar yok ancak tabii ki dediğiniz gibi nüans durumu var, Azerbaycan Türkçesi ile Türkiye Türkçesi arasında ki farklar gibi. Neredeyse aynı gibi ancak ufak farklar var. Bu arada ingilizce çalışırken ben Amerikan ingilizcesine önem veriyorum onu diyebilirim

Özellikle Tureng sözlük kullanıyorum mobil uygulama olarak, yeni bir kelimeyi öğrenirken muhakkak ABD aksanı ile aklımda tutuyorum. YouTube kanalına ek olarak bu uygulamayı da size öneririm. Kelimelerin farklı sektörlerde ki argoda ki anlamlarına dahil bir çok anlamını üç farklı aksan da veriyor

• Yasaklı

@Uçan-hollandalı USA tarzında öğrenmek her zaman bana + katacaktır hocam hocayı dinledim anlatımı güzel sadece USA UK kısmı kafamda soru işareti 🙂 biraz daha inceleyip karar vericem başka kanal tavsiyesi varsa alırım teşekkürler tekrar 🙂

• ne kadar ogrenirsek ogrenelim,native bir kisi geldiginde karsimiza donup kaliyoruz 🤣

• Youtube ogrenme anlaminda cok iyi bir kaynak,ayrica BBC Learning English, Alison , Coursera gibi siteleri tavsiye ederim ,uygulamalarinida indirebilirsiniz ayni zamanda

• Yasaklı

@eray26 Şimdi bu Green card çıktı çıkalı bizim ülkemizde ki suriyelilere bakıyorum kendilerini doğru düzgün ifade edemiyorlar.Sonra diyorum ki ben böyle olmak istemiyorum benim öğrenip gitmem lazım 🙂

• Vize bulteni yine yamuk yapti bugun

• @Prm-oguzhan hocam ben liseden dil cikisliyim,universitem ingiliz dili ve yurtdisinda yasiyorum ama ben kendimi suriyeliler gibi hissediyorum 😁

• @eray26 elbet açiklancak hepimiz heyecanliyiz

• @symbi0te yarindan umutluyuz

• @Prm-oguzhan openenglish’ i denemedim ben araştırırken openglish biraz yüksek gelmişti cambly’ e göre. Genel olarak fiyat konusunda yüksek, indirimdeyken bir yıllık yapmıştık hala kullanıyoruz. Karşılıklı konuşma yarar sağlıyor elbette. Sadece süreleri kısa geliyor( haftalık 1 saat). Diğer arkadaşların fikirlerini de alıp aklınıza ve bütçenize en uygunu ne ise onu yapın derim. Herkese bu zorlu süreçte şans ve bol bol sabır diliyorum 🙂

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• @Prm-oguzhan Grammer konusunda Youtube'da Özer Kirazın videolarını izlemenizi tavsiye ederim. Hem ücretsiz hemde anlatımı muazzam. Pişman olmazsınız

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |