Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Naerys forumu inceliyorum ama daha bu bilginin yazdığı yere gelemedim 😄

• @ilkerrr Siz nikahınızı yapın gerisini çözeriz 😃
    Zaten USCIS başvurusu için evlilik cüzdanının taramaları falan lazım olacak. Bir de bu forumun ilk sayfasında her şey var.. 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir-1-cr-1-süreci-ve-mülakat-deneyimleri-abd-vatandaşı-ile-evlenip-türkiye-de-green-card-almak?page=1

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Naerys Naerys 

• Merhaba, biz görüşme ve vize sürecimizi tamamladık. Onunla ilgili deneyimlerimi de yakın zamanda paylaşacağım.

Şu an pasaportum/vizem elimde ve yakın zamanda Amerika'ya giriş yapıyoruz. Giriş yaparken yanımda neler götürmeliyim? Havaalanında hangi belgeler isteniyor hangi sorular soruluyor bilen var mı?

• @Nailaysegul Hemen hemen aynı günlerde NVC letter almışız, benden ekstra dosya istediler onu yükledim ve sonucu bekliyorum.. Sonra sanirim ocağa kadar randevu gelir diye düşünüyorum

• @yenibasladim ay hadi inşallah biz avukatla ilerliyoruz inşallah eksik evrak olmaz hizlica gelir bizede bakalim heyecanla bekliyoruz 😊😊😊

• @yenibasladim @Nailaysegul arkadaşlar randevu mailleri ne kadar sürede geliyor? Nvc aşamasından sonra.

• @meryem-b birde imzaya taşımak nasıl yapılıyor

• @meryem-b Merhaba. Forum’un sağ üst köşesinde “Profil Düzenle” bölümüne girin, “İmza” bölümüne, sürecinizi yazabilirsiniz.

• @meryem-b Merhabalar, paylaşmış olduğum bağlantı üzerinden nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. 👉🏻 👉🏻👉🏻 ilgili link

• @yunoxxw teşekkür ederim

• @cufer teşekkürler ☺

• @Berkan-Duru Berkan bey ABD içerisinde bulunduğunuz eyaletin bağlı olduğu konsolosluğa posta yolu ile adres değişikliği başvurusu yapabilirsiniz. Konsolosluk web sitesinde detayları yazıyor ben bu şekilde yaptım, çok da kolaydı. Boşu boşuna gitmeyin bence konsolosluğa adres için.

• @drserdar teşekkürler

• Merhaba, 2 hafta içinde konsoloslukta randevum var ve gerekli evraklar için mail attı ankara konsolosluğu. Çıktısını aldığım evrakları olabildiğince güncel götüreceğim zaten ama mesela evlilik cüzdanının çevirisini de götürmeme gerek var mı? Eğer varsa güncel olmak zorunda mı? Çeviriyi yaptıralı 5 6 ay oldu çünkü.

• @Samet-Ünlü
    Merhaba acaba size interview gününü bildiren mail ne zaman geldi ? Ben günün gelmesini bekliyorum da

• @Samet-Ünlü evlilik cüzdanı aslıni net istiyorlar ama çeviriyi sormamislardi. Goturup goturmemek size kalmış

• @Samet-Ünlü, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Merhaba, 2 hafta içinde konsoloslukta randevum var ve gerekli evraklar için mail attı ankara konsolosluğu. Çıktısını aldığım evrakları olabildiğince güncel götüreceğim zaten ama mesela evlilik cüzdanının çevirisini de götürmeme gerek var mı? Eğer varsa güncel olmak zorunda mı? Çeviriyi yaptıralı 5 6 ay oldu çünkü.

Çeviri götürmüyorsunuz. Gerçi yine siz bilirsiniz ama sadece evlilik cüzdanını götürmeniz yeterli olur. Ben öyle yaptım. Sorun çıkmadı. Çeviri falan da sormadılar zaten. Ayrıca belgelerinizi direk NVC’den indirdiğiniz halleriyle de götürseniz olur. Adli sicil kaydının bile en güncel halini götürmemiştim (NVC’den indirdiğimdi götürdüğüm) hiçbir sıkıntı çıkmadı.

• CR1
    I-130 Applied: 22 MAY 2022
    I-130 Approved: 15 APRİL 2023
    NVC Email: 19 MAY 2023
    NVC Doc Submitted: 15 AGU 2023
    DQ:
    Interview Date:
    Vize Onay:
    PTT Teslim:
    ABD'ye Giris:

• @Naerys Bilgilendirme için teşekkürler

• @D-K Dostum bunu "Profili düzenle"ye bastıktan sonra imza bölümüne yazacaksın

Benzer Başlıklar

• 8
  • 4890
  • 654
  • 2938
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |