DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @meecittt merhaba. Eğer Türk vatandaşıysanız ve şu anda en az 6 aydır Türkmenistan'daysanız ya da geçmişte en az 1yıl Türkmenistan'da yaşadıysanız ve o zamanlar 18 yaşından büyükseniz Türkmenistan'ın İstanbul ya da Ankara Konsolosluğu'na Türkmenistan vizesi olan son pasaportunuzla gidip başvuru yapıp, 40 USD ödeyip sabıka kaydı alınız, aynı şekilde evli ve çocukluysanız aileniz için de başvurunuz ama pasaportunuza Türkmenistan herhangi bir nedenden ötürü kırmızı mühür vurduysa o zaman bana Telegram'dan yazınız veya telefon ediniz (Beykent34 kullanıcı adına), onun sebebini konuşalım.

• @meecittt tekrar merhaba. Siz Türkmenistan vatandaşımısınız, Türk vatandaşımısınız?

• @meecittt tekrar merhaba. Türkmenistan vatandaşıysan gerek yok. Türkmenistan bildiğim kadarıyla kendi vatandaşlarına sabıka kaydı vermiyor. Ankara'daki mülakatta Türkmenistan vatandaşı bir bayan sabıka kaydı olmadan vizesine onay aldı. ABD Ankara Konsolosluğu bu durumu biliyor. Esas mesele Türk vatandaşlarından bu belge isteniyor ve umarım pasaportunuzda herhangi bir nedenden ötürü kırmızı bir mühür yoktur.

• @horizon59 burada yenilemeni tavsiye ediyorum.

• @Mesut-Isler Ankara 2023’ü 14500’lerde kapattı dönem bitti maalesef.

• @meecittt f91de495-c411-4dc8-9ffa-d2da7d0a90ce-image.png

Selamlar, gerekli açıklamayı yapmışlar, Türkmenistan için göz kapatıyorlar.

• Bu ileti silindi!

• @canym merhaba, istediğim cevabı aldım sayenizde, teşekkürler.

• Merhaba,
    Mülakat görüşmesinden sonra eşi veya kendi doğan yapan arkadaşlarımız var mıdır? Ordan sonraki süreç nasıl işliyor?
    Çoçuk için yapılması gereken bir başvuru oluyor mu?
    Araştırmalarımda bulduğum; Bebek 2 yaşına kadar doğum belgesiyle beraber herhangi bir başvuruya gerek kalmadan uçabiliyor ve Abd'ye girebiliyor diye görmüştüm. Bu bilgi doğru mudur?
    Bunların haricinde dikkat edilmesi gereken bir durum varsa bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirebilirse çok sevinirim. Çok teşekkürler şimdiden

• @Beykentli kuzey Kore yol alıyor adamlar

• @mrt-gkce Evet edebilirsiniz.

• Bu ileti silindi!

• @pncrdmn Bunlar engel teşkil etmiyor, bol şanslar.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimhalılll Lutfen DV2024 baglamindaki sorulari dogru baslikta soralim, orada cevaplanan bir soruyu iceriyor nitekim mesajiniz . DV2024 (Green Card Lotosu) Asamalari ilgili basliktir, sizi yonlendiriyorum.

Kisa cevap, aile bireylerinde artis oldugunda onlar icin DS260 formu doldurmalisiniz, beklemenize gerek yok, talihlinin formunu ise mulakat aldiktan sonra guncellemenizi oneriyoruz

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 
  • ⭐⭐⭐

@barbie Bir ulkenin basili vize sayisi toplam kontenjanın yuzde yedisini gecemez demek ama bunun kiyisina bile gelemiyor ulkeler.

• ben simdiden belgeleri yavas yavas hazir etmeye basladim.Zamanimiz cok ama bunlari yapmanin verdigi duygu pahabicilemez 😁

• @lumos Bu sene Cezayir doldurdu diye bir haber vardı. Eylüldeki mülakatları da Cezayir iptal etti diye bir mail dolaşıyordu.

• @Ozannc79 ben YKB ile gönderdim, ACRO dan indirdiğiniz dosyada reference number için nasıl yapacağınız yazıyor. Örnek olarak aşağıya bırakıyorum.
    d918b013-3aa1-4f04-bdea-5ef5c4671fd7-image.png

Sonra internet bankacılığından formda belirtilen bilgiler ışığında gerekli yerleri doldurdum ve gönderdim. Örnek isim için Ekran görüntüsünü aşağıya bırakıyorum.
    ac2e7b3f-42ff-417d-ada1-e4427b6a8cef-image.png
    Daha sonra işlem sonuçlarımdan kontrol ediyorum , transferim gerçekleşmişse Swift mesajını PDF olarak indirip, ACRO'ya göndereceğim maile ekliyorum.

• @lumos Aslında sormak istediğim şey biz görüşmeye gittikten sonra bebek doğarsa kısmı içindi. Görüşme öncesi için bebek doğarsa yapmam gerekleri biliyorum ancak görüşmeden sonra doğarsa ihtimali üzerine hiçbir bilgim yok. Ondan dolayı 2023 kısmında arkadaşların tecrübeleri olursa diye yazmıştım. GreenCard aldıktan sonra Doğum yapmış veya bu süreci bile birisinin aydınlatma durumu olursa sevinirim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.5k

| | | |