Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @waterman Denemiştim ancak şuan çok deneme yaptığınız için geçici olarak kilitlendi diyor zaten o yüzden deneyemiyorum. Aslında şöyle bir durum var çekiliş sonucunu görmek için girdiğim ekranda Türkçe ve İngilizce karakterlerle ayrı ayrı girmeyi denediğimde girebiliyorum, sonuç sayfası zaten İngilizce karakterlerle yazılmış şekilde. Sorun bu olmayabilir doğum tarihimde bir yanlışlık yapmış olabilirim diye düşünmeye başladım çünkü onu çekiliş sonucunda gün ve ay olarak teyit edemiyorum.

Bende direkt hatanın ekran görüntüsü, case number, electronic diversity visa confirmation number ve doğum tarihimi yazarak mail attım.

• Merhabalar Bi sorum olacaktı ben formu imzalayip yolladım bugün. Tabi sakın kafayla acaba dediğim bi şey oldu maili doğru yapmışımdır dimi diye bunu tekrardan kontrol etme şansımız var mi rivew kısmını yazdirmadim tekrar başvuruyu açmadan kontrol edebilirmiyim

• mulakat aldiktan sonra formu actirip bilgileri guncellememiz icin yeterli suremiz olacak mi ?

• @selamibasaran formu gönderdim. Göndermem problem olur mu ? Mülakat tarihi verilince dosyayı açıp düzeltmeli miyim ?

• Merhabalar bu visa bülteni olayını hangi linkten takip edebiliyoruz ?

• ⭐⭐⭐

@MinimalistBey, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@waterman Denemiştim ancak şuan çok deneme yaptığınız için geçici olarak kilitlendi diyor zaten o yüzden deneyemiyorum. Aslında şöyle bir durum var çekiliş sonucunu görmek için girdiğim ekranda Türkçe ve İngilizce karakterlerle ayrı ayrı girmeyi denediğimde girebiliyorum, sonuç sayfası zaten İngilizce karakterlerle yazılmış şekilde. Sorun bu olmayabilir doğum tarihimde bir yanlışlık yapmış olabilirim diye düşünmeye başladım çünkü onu çekiliş sonucunda gün ve ay olarak teyit edemiyorum.

Bende direkt hatanın ekran görüntüsü, case number, electronic diversity visa confirmation number ve doğum tarihimi yazarak mail attım.

Bu konuda @crazycells ve @gucarslan etiketliyim sizleri onlar yönlendirsin bu kadar detaylı bilgim yok

• ⭐⭐⭐

@eray26, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

mulakat aldiktan sonra formu actirip bilgileri guncellememiz icin yeterli suremiz olacak mi ?

Yaklaşık 1.5 ayınız oluyor

• ⭐⭐⭐

@ibrahimhalılll, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba..

Ben greencard talihlisiyim. Kendim için tüm bilgileri doğru bir şekilde girdim. Fakat eşim için oluşturduğum DS-260 formu için bir sorum olacak.

Eşim yükseklisans mezunu olmak üzere 1 hafta içerisinde mezuniyeti onaylanacak.
    Normalde mezun olacaktı. Deprem bölgesinde olduğumuz için kurul ertelendi. Ben DS260 formuna mezun olarak girdim ve mezun tarihine formu doldurduğum günün 1 önceki gününü girdim. 1 hafta içerisinde mezuniyet onayalanacak.

Mezun olarak yazmamda bir problem var mıdır ? Şimdiden çok teşekkür ederim

Hayır problem yok

• Merhabalar, ds 260 ile ilgili aklıma takılan bişey var. Çalıştığım iş yerlerini girdiğim kısım ile ilgili. Ben üniversite öğrencisiyim, okul hayatım boyunca birkaç yerde sigortasız olarak kısa süreli olarak çalıştım ve buralar LinkedIn hesabımda yazıyor(sosyal medya olarak LinkedIn hesabımı da verdim). 2 kere Staj yaptım onlarda yazıyor. Bu çalıştığım yerleri ds 260 formuna yazmalımıyım? Yada yazmayıp LinkedIn den kaldırayım mı?

• @waterman gayet yeterli bir sure o zaman.zaten degisikliklerin neler oldugunu oncesinden hazirlayacagimiz icin 10-15 dk mizi almaz formu guncellemek.peki mulakat aldiktan sonra formu actirmak icin nereyle iletisime gecmemiz gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Evet dosya numaramı girdikten sonra ikinci sayfa da bu hatayla karşılaşıyorum, çeviri ekleri kapalı, başka tarayıcıdan da denedim ama olmadı, site zaten küçük büyük harf değiştirmeye izin vermiyor ancak ben yine de küçükte yazdım o şekilde de olmadı anlayamadım gitti. Case Number ve information Number in yanlış olma ihtimali olduğunu da sanmıyorum çünkü zaten information number ile sonucu öğreniyorum.

dogum tarihinizi ters yazmis olabilir misiniz? gun ve ay icin soyluyorum...

isterseniz once bilgileri suradan kontrol edin: https://dvprogram.state.gov/ESC/CheckConfirmation.aspx

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray26, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan hayir tabiki.bu anlamda mulakat tarihi aldigimda formu actirip tekrar yasadigim yerleri guncelleyecegim.Suan actirip guncellesem mulakat alma sansim azabilir mi?

azalabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa_27, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Yani mülakat tarihi aldıktan sonra kız arkadaşım formunu açtırıp evlendiğini belirtecek aynı zamanda beni de forma add applicant yoluyla ekleyecek doğru mudur?

evet, dogrudur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

111.JPG 11.JPG

Şimdi şöyle bir durum var başvuruda resimdeki gibi Türkçe karakterle başvurmuşum, ancak sonuç formumda LEHIMLER olarak yazıyor, siteye LEHİMLER zaten giremiyorum bu yüzden sorun oluyor olabilir mi ? LEHIMLER yazarak çekiliş sonucunu görüntüleyebiliyorum buda ayrı bir bilgi. Bu kadar basit bir şeyden elenirsem hayatım boyu unutmam artık.

@crazycells

kucuk harflerle lehimler seklinde deneyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirhan1, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gamefry cevabınız için çok teşekkür ederim, randevu esnasında eski pasaportumuda götürüp, ds 260 formunu doldururken kısa süreli olduğu için eklemediğimi ama 6 aylık erasmus nedeniyle başka bir ülkede kaldığımı söyleyeceğim o zaman doğrumudur?

boyle sorular sormuyorlar, ama eger sorarlarsa soylersiniz.

• Merhabalar, Sayın @gucarslan, benim bir sorum olacaksizlere, sonuçlar açıklandı ve denemelerimiz sonucunda sonunda bize de gc çıktı. Bu aşamadan sonra üzerimize ev tapusu almak mülakat sürecinde sorun yaratır mı? Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waterman Doğrudur ama işte Dv260 formunu dolduramıyorum, bir yerde bir yanlış var herhalde eşleşmiyor diyor, başka pc den deniyorum, başka internetten deniyorum yok olmuyor. Öylece kaldık mail attım onun dönüşü falan derken iş uzayacak gecikiyorum çok kötü oldu.

cok fazla deneme yaparsaniz hesabiniz kilitlenebilir, bilginize. o nedenle hangi bilgiyi yanlis yazdiginizi tespit etmeden ilerlemeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bzbsr, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

MERHABALAR, şuan gc bilgileri için okul bilgilerimi yazıyorum. previous work-education kısmında şuanda Hala okumuş olduğum okul bilgilerini de Grimes gerekiyor mu ?

size kalmis, belirtmek istiyorsaniz belirtebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asper foruma disardan bilgi aktarmayin. Zaten size lazim olan tum bilgiler 2024 basliklarinda mevcut. Guncel olmayan bilgileri paylasmaniz sadece kafalari karistiracak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimhalılll, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba..

Ben greencard talihlisiyim. Kendim için tüm bilgileri doğru bir şekilde girdim. Fakat eşim için oluşturduğum DS-260 formu için bir sorum olacak.

Eşim yükseklisans mezunu olmak üzere 1 hafta içerisinde mezuniyeti onaylanacak.
    Normalde mezun olacaktı. Deprem bölgesinde olduğumuz için kurul ertelendi. Ben DS260 formuna mezun olarak girdim ve mezun tarihine formu doldurduğum günün 1 önceki gününü girdim. 1 hafta içerisinde mezuniyet onayalanacak.

Mezun olarak yazmamda bir problem var mıdır ? Şimdiden çok teşekkür ederim

bir problem yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |