DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Tahsin-Sav kendi mesleğimden biri ama restoratör olan kimse bu mesleği yapmıyor 😁

• @kdone teşekkür ederim darısı tüm bekleyenlere inşallah 😊

• @kdone teşekkürler 🙏

• @Tahsin-Sav bey tebrikler, Amerikadaki hayatinizda bol sans

• @SeyfettinB En kısa sürede vize basılı pasaportunuza kavuşmanız dileğiyle. Biz de şu anda Muscat’tayız. Bugün sağlık muayenemizi tamamladık. Heyecanla 5 Eylül’ü bekliyoruz. İnş. hepimiz kolaylıkla vizelerimizi alırız. 🙏

• Herkese merhaba 🙂 Bugün Muscat/UMMAN’da girdiğim sağlık muayenesi deneyimimi sizlerle paylaşacağım. Mascat’ta 5 Eylül’de gireceğimiz vize mülakatımız için, mülakat e-mailini aldıktan sonra, NMC Specialty Hospital AL GHUBRA’nın (Umman’ın Unganları) +968 9951 7379 numaralı Whatssapp hattı üzerinden Name of Applicant, Case Number, Required Embassy, Interview Date bigilerimin de yer aldığı kısa ve net ifadelerle sağlık kontrolü talebinde bulundum. Bu talepten sonra sizden mülakat e-mailinizin ekran görüntüsünü talep ediyorlar ve konsolosluktan teyit aldıktan sonra randevunuzu oluşturuyorlar. Ben, eşim ve kızım bugün 10:30’da olan randevumuza saat 10:10’gibi gittik ve hiç bir kayıt falan yaptırmadan direkt 3. kat 311 numaralı odaya çıktık. Orada, bizden önce sağlık kontrolü yaptıran sevgili Ufuk ve kıymetli eşiyle tanıştık. Çok cana yakın sıcakkanlı insanlardı. Bu vesileyle onları buradan bir kez daha selamlıyor ve öpüyoruz. 10:15 gibi görevli bizi odaya davet etti ve benden sırasıyla;

• Mülakat e-mailinin çıktısını,
    • Pasaport fotokopilerini,
    • 5 adet 5x5 fotoğrafı,
    • Aşı ve antikor testi kayıtlarını, (İstenen aşılar: MMR, TDAP, Varicella , Hepatit B, FLU (Grip aşısı ( engeç bir yıl içinde yapılmış olmalı)), en az 2 doz Covid 19 aşısı (Sputnik kabul edilmiyor)
    • Daha önce geçirilen ameliyatlara ait epikriz raporlarını (Varsa) istedi.

NOT: NMC hastanesi, bu aşıları olduğunuzu ister antikor testleri, ister aşı kayıtları ile kanıtlarsanız size ext. aşı yapmıyor. Diyelimki hiç bir aşınız yok ve antikor testleriniz negatif, sorun yok o zaman hepsini hastanede yapıyorlar; tabi ücreti mukabili…

Bizim tüm aşılarımız tam olduğu için hiç bir aşı yapılmadı. Bu noktada sevgili @lumos Tuğba hanıma ve Muscat Telegram grubundaki arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz sağ olsunlar bizlere yapmamız gerekenlerle ile ilgili yol gösterdiler.

Daha sonra, üçümüz için ayrı ayrı sağlık bilgilerini içeren basit bir form doldurttu ve tansiyonlarımızı, boyumuzu ve kilomuzu ölçerek aynı forma kaydetti. Bu esnada benden ve eşimden kan aldı. (12 yaşındaki kızımızdan almadı.) Üçümüz için 165 Omr. muayene ücreti ödedikten (Nakit veya k.k.la ödeyebiliyorsunuz) sonra, bir görevli eşliğinde doktor kontrolüne girdik. Çok sevecen bir doktor kalbimizi ve akciğerlerimizi dinledikten sonra bizi röntgene yönlendirdi. Yine görevli eşliğinde alt katta bulunan odada ben ve eşimin (kızımıza çekmediler) göğüs röntgenini çektiler ve sağlık muayenesi bitti. Görevli bize, mülakattan bir gün önce saat 16:00’ya kadar gelip sağlık raporlarımızı almamızı söyledi ve hastaneden ayrıldık.

Genel olarak gerek hastane görevlileri gerekse doktorlar çok yardımsever ve sıcakkanlılar. İngilizceniz yoksa dert etmeyin translate ile çok rahat iletişim kurabilirsiniz. Açıkcası işlemler ne zaman başladı, ne zaman bitti anlamadık 🙂

Şimdi sabırla mülakata gireceğimiz 5 Eylül gününü bekliyoruz.

Sağlık ve huzur sizlerle olsun.

• @symbi0te Aynen öyle bende pek rastlamıyorum 🙂

• @SeyfettinB Çok teşekkür ederim. Sizin de vizeniz hayırlı olsun 🙂

• Ben 2023 greencard kazananlarındanım ancak Ankarada halen mülakat sıramın gelmesini beklemekteyim ve artık çağrılmayacağımı düşündüğüm için (29000 deyim) dosya taşıma vb. bir yolu zorlamaktayım. Dosya taşıma gibi bir şansımın oldğunu maalesef yeni öğrendim ancak viyanaya muskat ve birkaç konsolosluga mail atacağım. Macaristan schengen vizesi alıp 1 ay orada konaklayıp haberin gelmesini bekleyeceğim sizce bu yöntem mantıklımıdır çok zaman kaybetmişmiyim? Süreci hızlandırmak için sizin öneriniz var mı? Ve eğer macaristana gidecek olursam sağlık raporu vb. belgelerimi buradan temin edip gitme ihtimalim var mı? Son bir soru sormak isterim çok çok özür diliyerek. Acaba bu konsolosluklara göndereceğim mailde nelere dikkat etmem gerekir

Yardımlarınız ve ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

• @deep_blue vizeli pasaportlarınızla geri dönmeniz dileğiyle

• @kdone Teşekkür ederim, bakalım sekiz gün sonra güzel haberler paylaşabilmek dileğiyle. 😀🙏

• Sayın @Tahsin-Sav hayırlı olsun vizeniz.

• @lutfitunca, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@korkmazunal Bankada ne kadar birikim göstermem gereken diyen arkadaşlar için güzel bir deneyim olmuş. 15.000 Usd'de vizesini alıyor 4.500 usd'de vizesini alıyor. Vizeniz hayırlı olsun.

Belki benim şansımaydı. Şu sn yaptığım işten dolayı belki birikimimin yükseleceğini düşünmüşte olabilirler.

Şu an sadece adres beyan etmem gerekiyor. @gucarslan bilgi vermenşansın var mı? Adres beyanını nasıl yapabilirim.

• @gizayordek Merhaba, Biz 2022'de Barbados'tan mülakat almıştık ama gitmeden önce mail atmış ve fiziken Barbados'ta bulunmamız halinde mülakat alabileceğimize dair teyit almıştık. Açıkçası 30 Eylül'e kadar hiçbir şey bitmiş sayılmaz. O yüzden mülakat verebileceğini düşündüğünüz her yere mail atmanızı ve mümkünse Schengen vizenizi hazır etmenizi öneririm. Schengen vizelerinde süre iyice uzadı diye biliyorum, bu yüzden vize istemeyen ülkelere yoğunlaşmanız fayda sağlayabilir. Tabii bu süre içinde, olası bir mülakat alma ihtimaline karşılık, sağlık raporu hariç tüm evrakınızı hazırlamanız, noter onayı ve apostil almanız gerekir. Sağlık raporunu mülakatı veren konsolosluğun yönlendireceği sağlık kuruluşundan almanız gerekiyor. Yani onu TR'den alamazsınız. Biz sağlık raporu hariç tüm evrakımızı hazırlayıp gitmiş ama sağlık raporunu Barbados'tan almıştık. Açıkçası tüm hazırlıkları yapmak hem vakit hem de nakit gerektiriyor. Bunca hazırlık yaptıktan sonra elinize hiçbir şey de geçmeyebilir ama şansınızı sonuna kadar denemiş olursunuz. Eşimle ben 22 Eylül'de Barbados'tan, çocuklarımız 28 Eylül'de Ankara'dan vize alabilmişti. Biliyorsunuz vize basımı için son tarih 30 Eylül. O yüzden vakit ve nakit harcamayı göze alıyorsanız son dakikaya kadar umudunuzu koruyup çabalamanızı öneririm. Ama herhangi bir konsolosluktan mülakat verilebileceğine dair mail almadan o ülkeye gitmenizin faydası olur mu bilemiyorum. Bol şans...

• @korkmazunal, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@lutfitunca, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@korkmazunal Bankada ne kadar birikim göstermem gereken diyen arkadaşlar için güzel bir deneyim olmuş. 15.000 Usd'de vizesini alıyor 4.500 usd'de vizesini alıyor. Vizeniz hayırlı olsun.

Belki benim şansımaydı. Şu sn yaptığım işten dolayı belki birikimimin yükseleceğini düşünmüşte olabilirler.

Şu an sadece adres beyan etmem gerekiyor. @gucarslan bilgi vermenşansın var mı? Adres beyanını nasıl yapabilirim.

Adres beyanından kastınız greencardın ulaşacağı adres ise eğer mülakat esnasında güncellemediyseniz amerikaya ilk girişte havaalanında gümrük memuruna yeni adresi beyan edebilirsiniz.

• ⭐⭐

@gizayordek Merhaba, oncelikle lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

@gizayordek, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@bernat Merhabalar,öncelikle cevabınız için çok çok teşekkür ederim. Ben de artık çağrılmayacağımı düşündüğüm için (29000 deyim) dosya taşıma vb. bir yolu zorlamaktayım. Dosya taşıma gibi bir şansımın olduğunu maalesef yeni öğrendim ancak viyanaya muskat ve birkaç konsolosluga mail atacağım. Macaristan schengen vizesi alıp 1 ay orada konaklayıp haberin gelmesini bekleyeceğim sizce bu yöntem mantıklımıdır çok zaman kaybetmişmiyim? Süreci hızlandırmak için sizin öneriniz var mı? Ve eğer macaristana gidecek olursam sağlık raporu vb. belgelerimi buradan temin edip gitme ihtimalim var mı? Son bir sorum var çok çok özür dileyerek konsolosluklara atacağım mailde özellikle dikkat etmem gereken birşey var mıdır* Yardımlarınız ve ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Lutfen ayni mesaji iki farkli baslikta sormamaya ozen gosterin.

• ⭐⭐

@Tahsin-Sav tebrikler vizeniz hayırlı olsunm.Amerikadaki yeni yaşantınızda başarılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitberberoglu tebrikler, vizeniz de yeni hayatınız da hayırlı olsun.
    abd'de güzel bir hayat diliyorum sizlere.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@korkmazunal merhaba.
    sn. @yigitberberoglu'nun belirttiği şekilde yapabilrisiniz.

• @Tahsin-Sav tebrikler, vizeniz hayırlı olsun. Bundan sonrası için şansınız bol, yolunuz açık olsun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

179

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.9k

| | | |