DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben hafta içi odeabanktan 100k+ transfer yaptım. E2 ile alakalı sözleşme istediler, halihazırda çalışrığımız bir bankaydı 10USD altında bir kesinti oldu.570ef94a-dad0-48c2-b7e8-0a989ff43c9e-image.jpeg

• @hknsnk Karşıdan bi kesinti var mı peki

• @zeynomistan, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@hknsnk Karşıdan bi kesinti var mı peki

Emin değilim ama olmamış bildiğim kadarı ile

• Herkese merhaba, Türkiyeden Amerika’ya para aktarma ile ilgili deneyimimizi paylaşmak istiyorum.
    3 gün önce Bank of America’dan eşimle ortak hesap açtık. 2 gün sonra telefon uygulamasını kullanarak türkiyede enpara’daki paramızı, yeni açmış olduğumuz bofa hesabına attık.
    Enpara yalnızca 150 TL kesinti yaptı. Aracı bankalar da toplam 33 dolar kesinti yaptı.
    Biz transfer işlemini dün gece yapmıştık. Bu sabah para Amerikadaki hesabımıza geçmişti.
    Yani hem çok hızlı hem de sorunsuz oldu. Para transferi düşündüğümüzden de kolaymış.

• @tak3517 Günlük çekme limiti var mı 10k dolar bir günde çekebılır mıyım?

• Abd’de yaşayıp Garanti Bankası kullanan ve tanımlı telefonunu abd numarasına çevirebilen var mıdır?

• arkadaşlar binance üzerinden bu tarz bir transfer yapan var mıdır ? tecrübeli olan arkadaşlar bilgi aktarımı yaparsa çok memnun olurum

• ⭐⭐⭐

@diclemre ben abd numaramı ekleyebildim onuda iletişim adresi olarak tanımladım ama ulaşıyorlar mı buradan bilmiyorum daha hiç mesaj veya arama almadım

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@diclemre ben abd numaramı ekleyebildim onuda iletişim adresi olarak tanımladım ama ulaşıyorlar mı buradan bilmiyorum daha hiç mesaj veya arama almadım

ABD numarasına çevirme işlemi nasıl oluyor? Türkiye'de kullanılan hatta mesaj vs geliyor mu?
    Buradaki bir bankada ABD'de alacağımız hat ve numarayı tanımlayabilir miyiz dediğimizde burada imza atmanız gerekir güvenlik nedeniyle dedi. İmza da uzaktan olmuyor. Bunun dışında farklı şekilde yaptı iseniz tecrübenizi paylaşırsanız memnun olurum.

• ⭐⭐⭐

@Ercan-Geçgin garanti bankası profilimden direk amerika numaramı ekleyip iletişim adresi olarak tanımla seçeneğini aktif ettim. Ama dediğim gibi çalışıp çalışmadığı noktasını bilmiyorum henüz herhangi bir arama vs almadım garanti bankasından

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@Ercan-Geçgin garanti bankası profilimden direk amerika numaramı ekleyip iletişim adresi olarak tanımla seçeneğini aktif ettim. Ama dediğim gibi çalışıp çalışmadığı noktasını bilmiyorum henüz herhangi bir arama vs almadım garanti bankasından

Aslında mobil bankacılık kullanılabildiği sürece problem yok. Benim arzum mobil bankacılığı orada aldığım yeni bir hat ile kullanabilmek.

• ⭐⭐⭐

@Ercan-Geçgin garanti bankasında herhangi bir sorun yaşamıyorum numaramı değiştirmeye çalışmamada gerek yoktu çünkü sms vs ihtiyacım yok mobil bankacılığa girerken sadece merak ettiğim için denemiştim oluyor mu diye

• @Ercan-Geçgin garanti degil ama qnb hikayemi yazayim. ABD numaram ikinci numara olarak kayitli, degistirmek istedigimde Trde islak imza ve telefona gelen kodu soylemem i istediler. ABD numarasi yurtdisina kapali oldugu icin asil numarami ABD nosu yapamadim ama TRde iken, Amerika hatli telefonuma QNB appinin indirdim, Turk telefonuma mesaj geldi, onayladim ve su an ABD de Amerika hatli telefonumdan qnb app kullanara, havale, eft, doviz alisi vs yapabiliyorum.

• @Emre-Kurtulmuş Cevabınız için teşekkür ederim. Mobil bankacılık için belli işlemlerde aslında SMS gerekiyor. Fakat standart işlemler yapıldıkça zannediyorum ihtiyaç olmayacak

• @cnpist, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@Ercan-Geçgin garanti degil ama qnb hikayemi yazayim. ABD numaram ikinci numara olarak kayitli, degistirmek istedigimde Trde islak imza ve telefona gelen kodu soylemem i istediler. ABD numarasi yurtdisina kapali oldugu icin asil numarami ABD nosu yapamadim ama TRde iken, Amerika hatli telefonuma QNB appinin indirdim, Turk telefonuma mesaj geldi, onayladim ve su an ABD de Amerika hatli telefonumdan qnb app kullanara, havale, eft, doviz alisi vs yapabiliyorum.

Tecrübenizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Evet bu benim için de sanırım sorun olacak. ABD'de hemen mobil bankacılık kullanmak istiyorum fakat ABD hattı ile pek mümkün görünmüyor sanırım. Yani Türkiye'de ıslak imza atma gereksinimi çok kısıtlayıcı. Türkiye'ye de ABD'ye gittikten ancak bir sene sonra dönerim. Bir çaresine bakacağım artık

• @Ercan-Geçgin Turk telefonum halen aktif, ucak modunda olarak evin wi fi hattina bagli. Wifi calling ile Trdeki herkesi arayabiliyorum. Kontorlu degil bu arada Turk hatti, halen faturali, dolara cevirince TRdeki fatura komik bir rakam olarak kaliyor o nedenle kontore degistirmedim. Turk telefonumda Qnb app vardi ve ABD de sorunsuz kullaniyordum, eft, swift vs. Artik ABD de daha yerlesik olunca, app'i ABD numarasinda kullanmak istedim. TR de olmak gerekiyor bunun icin ya da cunku app i indirince sistem guvenlik icin kod gonderiyorsistemde kayitli numaraya. Aceleniz yoksa, TRye gittiginiz bir sefer halledersiniz, banka aplikasyonlarini TR disinda kullanmak o kadar zor degil.

• ⭐⭐⭐

@cnpist bilmiyorum işe yarar mı ama ben amerika da şirket kurarken zadarma üzerinden aylık 2 dolar a hat almıştım tüm mesajlar vs düşüyor uygulamadan internet olduğu sürece amerikada da şirket hattı olarak tutmayı düşünüyorum bankalara bu numarayı versem link vs ne gönderecekse artık bana ulaşırsa yeterli sanırım.

• @tolgasatir ABD disinda mesaj alma isi ilginc aslinda. Benim ABD numarasi prepaid, yurtdisinda kullanamiyorum ama wi fi baglantisi oldugu zaman bazi mesajlar geliyor, sanirim i-message olarak atilanlar ulasiyor ama data uzerinden olanlar gelmiyordur.

• Tr’de kullanmış olduğumuz hattı hiç kapatmadan orada kullanmak çok mantıklı bir hareket demek ki.

• ⭐⭐⭐

@cnpist bu sanal bir telefon numarası aslında zadarma da bir uygulama sanal hat kiralıyor sana gibi bir durum. uygulama üzerinden geliyor mesajlar aramalar vs .

Benzer Başlıklar

• 16
  • 3
  • 6
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.6k

| | | |