Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ashtrem eb3vize.com disindaki diger EW kategorisi sponsorlarla ilgili sorulariniz icin su basligi kullanmalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2375/eb-3c-ew-green-card-süreci-danışmanlığı-konusunda-sorular-ve-uyarılar/

Sorularinizi da o basliga aktardim, lutfen o konusmalara ilgili basliktan devam edin.

• @Ashtrem

Selamlar, bunun sebebi PWD sürecinin ilk adım olarak başvuranlardan bağımsız yürümesi.

Burada firma, çalışma bakanlığına ortalama geçerli maaşın belirlenmesi konusunda talep gönderiyor ve ihtiyaç duyduğu kontenjanı belirtiyor. PWD'nin sonuçlanması yaklaşık 6 ay. Siz bu süre zarfında kontenjana dahil olabiliyorsunuz. Hatta kontenjan dolmadıysa PWD belli olduktan sonra bile dahil olunabiliyor olabilir muhtemelen. Örneğin ben 1 Ağustos ta dahil oldum ama pozisyonun PWD başvurusu 5 Mayıs. Sorduğunuzda arkadaş da muhtemelen Canton Ohio için dahil olmuştur. Onun başvurusu Şubat ayıydı, 25 Temmuzda da PWD süreci sonuçlandı. Kontenjan da, vakit kaybetmek istemeyenler tarafından (en az 3 ay kazanacakları için) Temmuz sonu gibi dolduruldu.

• @dpdemir siz eb3 uzmanlık gerektirene başvurdunuz sanırım. Ben de 4 yıl işletme okudum. Bu da bu kapsama giriyor mu acaba bilginiz var mı? Ya da bilen başka biri de olursa cevaplayabilir çok memnun olurum

• @emre911 teşekkür ederim aklıma takılan her şeyi soruyorum 😊

• @crazycells tamamdır

• @emre911 Çok iyi açıkladın ağzına sağlık

• @emre911 teşekkür ederim aklıma yatmaya başladı

• @Ashtrem

Evet, 4 yıllık fakülte bitirenler ve alanında en az birkaç yıl iş tecrübesi olanlar Professional kategorisinde başvurabiliyor. Fakat burada şöyle sorunlar var. Bu pozisyonlar doğası gereği tek ya da nadiren maksimum birkaç kişilik açılabiliyor. Ayrıca firmanın neden sizi istihdam etmeye çalıştığını devlete ispat etmesi, tüm masraflarınızı karşılaması, verdiği ilanlara başvuru olmaması, ve tüm bunlar olurken yıllarca, en az 2-3 sene sizi beklemesi gerekiyor. Eğer özellikle Türkiye üzerinden başvuracaksanız bu yöntem maalesef pek sağlıklı değil ve olabiliyesi çok zayıf. ABD üzerinde çalışma vizeniz varsa ve Adjustment of Status ile basvuracaksaniz mantıklı olabilir.

Şöyle söyleyeyim, 7 sene üzeri tecrübem, C2 civarı İngilizcem var. Halihazırda Avrupadan bir şirketle freelance iş yapıp Türkiyenin en büyük firmalarından birinde çalışıyorum. Ek olarak yazılımcıyım ve mühendislik diplomam var uluslararası geçerliliği olan. Yine de girmedim Professional topuna. Tanıdık, akraba vs olsa ya da start up vs olsa ya denetimlerden patlarsınız ya da size verilecek maaşa onlarca başvuru gelir ABD vatandaşlarından öyle patlarsınız 😃

Unskilled'ın avantajı, ABD de rağbet görmeyen, sürekli işçi açığı olan pozisyonlar olması. Burada siciliniz temizse, yaşınız gençse, 1 yıl o maaşa razı olup çalışma sözü verirseniz ve bir de üzerine belli bir düzey İngilizceniz varsa Amerikan kapitalizmi için biçilmiş kaftansınız. 1 yıl sonra zaten istediğiniz işte çalışabilirsiniz. Benim eşim de sizin durumunuzda, onun üzerinden başvurduk o sebeple. Ben eş durumundan alırsam direkt kendi işimi yapabilmiş olacağım.

• @emre911 teşekkür ederim aydınlatıcı bir metin olmuş. Ellerinize sağlık.

• @Ashtrem şu andan böyle bir şey söylemek mümkün değil maalesef.

• @Ashtrem hiç sorun değil. istediğiniz zaman sorularınızı sorabilirsiniz. Şu anda ilan aşamasındalar. Muhtemelen Ekim ayı içinde LC başvuruları yapılacak.

• @Ashtrem neden ret olduğuna ve sonucun ne olduğuna göre değişir. Şu andan olamamış bir case üzerinde yorum yapmak çok sağlıklı olmaz. Ama elbette sizin Green Card alabilmeniz için her türlü adım atıyor olacağız.

• @Ashtrem eb3vize ile başlattım

• @Ashtrem Hayır kardeşim ben J-1 ile çalışmaya gelmiştim sonra bana sponsor olmak istediler

• @Ashtrem @eb3vize-com cevaplamış zaten. Aynen katılıyorum. Size tavsiyem eb3vize.com üzerinden randevu oluşturup bir görüşme sağlarsanız aklınızdaki tüm soruları cevaplandırırlar.

• @eb3vize-com bunu yazili olarak sozlesmenizde belirtiyor musunuz ? Kesin olarak calisma alanlarini ,avukatin gorevlerini sizin saglayacaginiz destegin sinirlarini.Cunku yazili olan herseyin taahutu olur ki bir sikinti oldugunda hukuki olarak haklarimiz sakli kalsin

• @Henry-bloor evet bunların hepsi sözleşmede belirtiliyor.

• @eb3vize-com o zaman sıkıntı yoktur.Gelen kisilerin hem sizin yapacaklarinizin sinirini hemde basvuranlarin ne kadarlik bir destek alabileceklerini bilmek ve ona gore iliski kurmak onemlidirm.Yoksa beklentiler bawka yere gider hem o hemde siz madur olursunuz yanlis anlamadan dolayi

• açıkcası bizde başvuranların sonucunu bekliyoruz. olumu olursa kayıt olacağız.

• @Ashtrem avukatlık firmasını mı soruyorsunuz, yoksa aracı firmayı mı? herhangi bir aracı firma ile çalışmadım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

38

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |