Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells check hesaba bagli degildi. Direkt olarak nakti ceke cevirmistim.
    Sanirim ben de bahsettiginiz bilgiyi bir yerlerde okumustum ama bulamiyorum. Paylasabilirseniz cok sevinirim.

Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@egedem I-130 formu ile ilgili sorular içinde söyledi:

@crazycells check hesaba bagli degildi. Direkt olarak nakti ceke cevirmistim.
    Sanirim ben de bahsettiginiz bilgiyi bir yerlerde okumustum ama bulamiyorum. Paylasabilirseniz cok sevinirim.

Tesekkurler.

Suradaki 9. sayfaya bakabilirsiniz:
    https://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-130instr.pdf

yok ettiklerini soyluyor. USCIS'ten geri gelmeyebilir check. Bankanizla konusup bir yol bulmaya calisin, 500 kusur dolara yazik olmasin.

• @crazycells evet malesef oyleymis. En azindan bir nushasini tutuyorlarmis, onu alabilirsem bile kafi. Ustune ustluk bir de simdi 30 dolar returned check fee odedim. Bu fee’nin alindi onayi geliyor mu bir bilginiz var mi? Ikinci paketim de hazir...gondermeden once beklemeli miyim returned check fee’nin ellerine ulasmasini?

Cok tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells evet malesef oyleymis. En azindan bir nushasini tutuyorlarmis, onu alabilirsem bile kafi. Ustune ustluk bir de simdi 30 dolar returned check fee odedim. Bu fee’nin alindi onayi geliyor mu bir bilginiz var mi? Ikinci paketim de hazir...gondermeden once beklemeli miyim returned check fee’nin ellerine ulasmasini?

Cok tesekkurler.

tam emin degilim, alindi onayi gelmiyor olabilir. Bence riske girmeyin, cover letter'a bu durumu ekleyin. En azindan returned fee'nin odendigini bilsinler. Olmadi bir tracking number vs. bilgisi de ilistirirsiniz.

• @crazycells sonunda USCIS customer service ile anlaşılır bir diyalog kurmayı başardım. Öğrendiklerimi ihtiyaç olanlar için de buradan paylaşmış olayım; dediğiniz gibi returned check fee'nin onayı gelmiyormuş ve yeni başvuru yapmak için bu onaya ihtiyaç da yokmuş.
    İkinci bir konu da, başvurum çek yüzünden reddedildiği için işleme tabi tutulmamış, bu nedenle ikinci başvurum da yeni bir başvuru niteliğinde oluyormuş. Yani, 'daha önce bir başvuruda bulundunuz mu?' sorusunun cevabı hayır.
    Customer service'e güvenip, bu bilgiler ışığında yeni başvuru yapıyorum.
    Gelişmelerden haberdar ederim.

Tekrar çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells sonunda USCIS customer service ile anlaşılır bir diyalog kurmayı başardım. Öğrendiklerimi ihtiyaç olanlar için de buradan paylaşmış olayım; dediğiniz gibi returned check fee'nin onayı gelmiyormuş ve yeni başvuru yapmak için bu onaya ihtiyaç da yokmuş.
    İkinci bir konu da, başvurum çek yüzünden reddedildiği için işleme tabi tutulmamış, bu nedenle ikinci başvurum da yeni bir başvuru niteliğinde oluyormuş. Yani, 'daha önce bir başvuruda bulundunuz mu?' sorusunun cevabı hayır.
    Customer service'e güvenip, bu bilgiler ışığında yeni başvuru yapıyorum.
    Gelişmelerden haberdar ederim.

Tekrar çok teşekkürler.

paylasim icin tesekkurler.

• Uscis e gönderilecek belgeler arasında ingilizce olarak yazılan evrak listesinde doğum belgesinin eşim ve kendim için göndermem gerektiği yazıyor Türkçesinde sadece kendim için ( Greencard sahibi eş ) yollayacağım yazıyor. .Eşim için doğum belgesinin orjinalini yollamam sıkıntı ,çünkü konsolosluğa tekrardan vermemiz gerekecek. Eşim çin vatandaşı olduğu için bekarlık belgesinin orjinalini avukat aracılığıyla çıkarıyorum maliyeti 600 $ Noter onaylı İngilizce çevirisi yada fotokopisini yollamam yeterlimidir ? Teşekkürler. @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevermore I-130 formu ile ilgili sorular içinde söyledi:

Uscis e gönderilecek belgeler arasında ingilizce olarak yazılan evrak listesinde doğum belgesinin eşim ve kendim için göndermem gerektiği yazıyor Türkçesinde sadece kendim için ( Greencard sahibi eş ) yollayacağım yazıyor. .Eşim için doğum belgesinin orjinalini yollamam sıkıntı ,çünkü konsolosluğa tekrardan vermemiz gerekecek. Eşim çin vatandaşı olduğu için bekarlık belgesinin orjinalini avukat aracılığıyla çıkarıyorum maliyeti 600 $ Noter onaylı İngilizce çevirisi yada fotokopisini yollamam yeterlimidir ? Teşekkürler. @crazycells

USCIS hicbir belgenin orjinalini gondermeyin, sadece kolayca tekrar cikarttirabileceginiz belgelerin kendilerini gonderebilirsiniz, diger belgelerin ise fotokopilerini gondermelisiniz.

Sizin icin nufus kayit ornegi cikarttirip godnerebilirsiniz, esiniz icin ise dogum belgesinin fotokopisini gonderin. (eger ingilizce degilse once ingilizceye cevirtmelisiniz...)

• Evliliğiniz kanıtlayacak belgeleri ,sadece fotoğraflar ( Nikah,Stüdyo,Aile arasında ve başbaşa son 2 yılda çekilmiş fotoğraflardan seçip) olarak sunsak yeterli olur mu? whatsapp konuşmaları falan gerekli mi ?

Nüfus dairesinden yerleşim yeri kayıt belgesinin ingilizce çevirisi bir kanıt olabilir mi ? ( aynı adreste yaşadığımızı gösterdiği için)

Sgk'dan verilen provizyon belgesi benim sigortamdan yararlandığını gösteriyor o işe yarar mı ?

Teşekkürler şimdiden herkese.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Evliliğiniz kanıtlayacak belgeleri ,sadece fotoğraflar ( Nikah,Stüdyo,Aile arasında ve başbaşa son 2 yılda çekilmiş fotoğraflardan seçip) olarak sunsak yeterli olur mu? whatsapp konuşmaları falan gerekli mi ?

Nüfus dairesinden yerleşim yeri kayıt belgesinin ingilizce çevirisi bir kanıt olabilir mi ? ( aynı adreste yaşadığımızı gösterdiği için)

Sgk'dan verilen provizyon belgesi benim sigortamdan yararlandığını gösteriyor o işe yarar mı ?

Teşekkürler şimdiden herkese.

Resmi bir sart ya da kisitlama yok, ne kadar cok belge olursa bence o kadar iyi olur.

Ayni adreste yasamak tabii ki kanitlardan biri olabilir. Ayni sekilde sigortanizdan yararlandigi da...

• Bu ara bu konu başlığını rahatsız edeceğim yarın uçuşum var yanıma almam gereken evrakları merak ediyorum 🙂
    Sabıka kaydı gereklimidir ? Eğer sabıka kaydı gerekliyse İngilizce , Edevlet çıktısı olur mu ? Uscis e yollayacağımız evraklar içinde ( GEREKMİYOR SANIRIM , sadece ön yazı örneğinde Police Record yazdığı için soruyorum)
    Nüfus kayıt örneğimin çevirisinide koymam gerekiyor sanırım . (Nüfüs Müdürlüğünden damgalı aldım)
    Bu çeviri işleri , Houston'da pahalımıdır. Hazır Türkiyedeyken yaptırsam iyi olur mu?)qrqrqwrq

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevermore Sabika kaydini pakete koymaniza gerek yok.

USCIS'e gonderdiginiz butun dokumanlar ingilizce olmali. Maalesef ceviri ucretlerinden hic haberdar degilim ama konsolosluktan direkt ingilizce almaniz en uygunu olabilir, bilginize.

• Crazycell tekrar Merhaba ,

1. Evlilik cüzdanını çevirtmek yerine konsolosluktan Uluslarararası evlilik kayıt örneği (Formul 😎 alsam yeterlimidir. Nüfus Kayıt örneğinide ordan alacağım .

2. I130 Part 2 'de Class of admission var. Date of admission Kısmı var. GC visanın üstünde bulamadım nerede yazıyor ?

3. Part. 4 'te "If the beneficiary's native written language does not use Roman letters, type or print his or her name and foreign address in their native written language." Eşim Çinli istanbuldaki evimizin adresini Çince mi yazıcak anlamadım bu kısmı ? 🙂

• 4 ) Uscis'ten indirdiğim orjinal formlarda yukarda expire tarihi 07.31.18 , formları güncellememişler sanırım.

1. Boş bıraktığım yerlere , N/A yazmam gerektiğini formların üstünde bilgi olarak göremedim. Yazılı olmayan bir kuralmıdır ? Çünkü Middle Name kısmına bile N/A yazdım 🙂

2. Part 9 ' a ihtiyacım yoksa o sayfayı yollamasam olur mu ?

Teşekkürler cevaplar için. Biriktirip sormak istedim. Düzenlemeyi beceremiyorum , safariden girdiğim için olabilir mi? herkeste mi öyle.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Crazycell tekrar Merhaba ,

1. Evlilik cüzdanını çevirtmek yerine konsolosluktan Uluslarararası evlilik kayıt örneği (Formul 😎 alsam yeterlimidir. Nüfus Kayıt örneğinide ordan alacağım .

2. I130 Part 2 'de Class of admission var. Date of admission Kısmı var. GC visanın üstünde bulamadım nerede yazıyor ?

3. Part. 4 'te "If the beneficiary's native written language does not use Roman letters, type or print his or her name and foreign address in their native written language." Eşim Çinli istanbuldaki evimizin adresini Çince mi yazıcak anlamadım bu kısmı ? 🙂

1. bence de yeterli olur. ama ikisini de gondermeniz bir sorun yaratmaz.

2. class of admission - DV1 , date of admission ABD'ye girdiginiz gun

3. o sorunun mantigina gore isim ve soyismi cince, adresi de turkce sekilde yazmaniz lazim. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

4 ) Uscis'ten indirdiğim orjinal formlarda yukarda expire tarihi 07.31.18 , formları güncellememişler sanırım.

1. Boş bıraktığım yerlere , N/A yazmam gerektiğini formların üstünde bilgi olarak göremedim. Yazılı olmayan bir kuralmıdır ? Çünkü Middle Name kısmına bile N/A yazdım 🙂

2. Part 9 ' a ihtiyacım yoksa o sayfayı yollamasam olur mu ?

Teşekkürler cevaplar için. Biriktirip sormak istedim. Düzenlemeyi beceremiyorum , safariden girdiğim için olabilir mi? herkeste mi öyle.

4.yenisini siteye koyana kadar bunu da kabul ederler.

5.hayir, sadece soruyu gordugunuz ve cevabi olmadigi anlasilsin diye yapiyorsunuz. Cevaplamayi unutmadiginizi bilsinler yani.

6.o son ek sayfalari diyorsunuz degil mi, bence sonuncusunu bos olsa da gonderin, unuttunuz sanmasinlar. Bu tur sureclerde herhangi bir seyi mumkun oldugunca "farzetmemelisiniz", sorun cikma ihtimali olacak her seyin onune gecmeye calisin ki surec uzamasin gereksiz yere 🙂

safari kismini bilmiyorum ama arkadaslara iletecegim. sayfayi yenileyip editlemeye calisabilirsiniz.

• Herkese tekrar merhaba;

24 Mayıs 2018'de NOA1 elimize ulaştı, şu anlık bir sorun yokmuş gibi gözüküyor. NVC kısmı için beklemedeyiz. Erken hazır olmak adına bundan sonraki süreçleri de araştırdım, bazı sorularım olacak:
    -Planlarımıza göre, Amerikan vatandaşı eşimin Amerika'da yaşayan -Amerikan vatandaşı- amcası bize sponsor olacak. Bu durumda I-864 Affidavit of Support formunu amcasının "I am the only sponsor" olarak doldurması gerekiyor değil mi?
    -Eşimin amcasının bize sponsor olması durumunda, eşimin değil sadece amcasının tax return'leri istenecektir değil mi?

Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Herkese tekrar merhaba;

24 Mayıs 2018'de NOA1 elimize ulaştı, şu anlık bir sorun yokmuş gibi gözüküyor. NVC kısmı için beklemedeyiz. Erken hazır olmak adına bundan sonraki süreçleri de araştırdım, bazı sorularım olacak:
    -Planlarımıza göre, Amerikan vatandaşı eşimin Amerika'da yaşayan -Amerikan vatandaşı- amcası bize sponsor olacak. Bu durumda I-864 Affidavit of Support formunu amcasının "I am the only sponsor" olarak doldurması gerekiyor değil mi?
    -Eşimin amcasının bize sponsor olması durumunda, eşimin değil sadece amcasının tax return'leri istenecektir değil mi?

Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar,

I am the only joint sponsor olarak doldurmasi gerekiyor. Suradaki konuya bir bakin isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

Evet, sadece joint sponsorun belgelerini gondermesi yeterli olur diye dusunuyorum, fakat ne olur ne olmaz esinizin de formlarini hazir edebilirsiniz.

• Herkese merhaba;

Sürecimiz hakkında bir update vermek isterim.
    21 Mayıs 2018'de NOA1 elimize ulaşmıştı. 19 Kasım 2018 tarihinde de nhiayet USCIS onayımız geldi (Sanırım NOA2 deniyor). Dosyalarımızın NVC'ye gönderildiğini belirttiler. NOA mektubunda yazana göre, NVC bundan sonraki adımlar için bizimle irtibata geçecekmiş. Anladığım kadarıyla bir 'immigrant visa number' verilecek bize ve sonraki adımlara devam edeceğiz. Bu haberin ortalama ne kadar sürede geleceğine dair bir bilginiz var mı?

Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Herkese merhaba;

Sürecimiz hakkında bir update vermek isterim.
    21 Mayıs 2018'de NOA1 elimize ulaşmıştı. 19 Kasım 2018 tarihinde de nhiayet USCIS onayımız geldi (Sanırım NOA2 deniyor). Dosyalarımızın NVC'ye gönderildiğini belirttiler. NOA mektubunda yazana göre, NVC bundan sonraki adımlar için bizimle irtibata geçecekmiş. Anladığım kadarıyla bir 'immigrant visa number' verilecek bize ve sonraki adımlara devam edeceğiz. Bu haberin ortalama ne kadar sürede geleceğine dair bir bilginiz var mı?

Şimdiden teşekkürler.

gozunuz aydin, surecinizin ayrintilarini bu baslik yerine su konuya tasiyabilirseniz sevinirim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |