Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos selamlar, ankara dışında mülakata girecegiz. sıramız 2000 lerde.

• @Cumutey evet ankara dısında mulakat tarihi verildi.

• @cicek Süreciniz hayırlı olsun, güzel şekilde sonuçlanıp mülakat deneyimlerinizi de görmek dileğiyle.

• Şuana kadar sadece ANKARA için bir kişiye mi mülakat tarihi gitti?

• Merhaba bir sorum olacak, dosyam current olmadan dosyamı taşıyarak farklı bir ülkeden mülakat alabilir miyim? Yoksa sadece current olduktan sonra mı mülakat tarihi alabilirim? Teşekkürler

• @eren34 Merhaba current olmadan dosya taşıyabilir, current olduktan sonra mülakat alırsınız.

• Çok teşekkürler
    @sumeyyenur

• @yusufalak yani üye olmayanlar ile illa ki bol bol giden vardır ama tek kişinin forumdan olması görüntü açısından çok can sıkıcı

• @eren34 Current olmadan KCC İle dosya tasıma talebinde bulunabilirsiniz. aynı zamanda konsolosluklada iletişim kurarak dosya tasıma talebınde bulunabilirsiniz ama numaranız current oldugu zaman sadece konsolosluğa dosya tasıma talebinde bulunabilirsiniz. mülakat alabilmeniz içinde current olmanız gerekir

• @fahri26 İyi günler, Confirmation no' nun bulunduğu sayfada zaten önce soyisim akabinde virgülden sonra isim olması gerekiyor. Zaten başvuru yaparken de surname-name-middle name sırasıyla dolduruyorsunuz. Kazandığınızı öğrendiğiniz 'randomly selected' ekranında yukarıda mesajın başladığı yerde Dear isim-soyisim sırasıyla başlıyor alt kısımda case no nun bulunduğu yerde de surname-name olarak başlıyor. Sizin hata yaptığım dediğin yer yanlış anlaşılmadan kaynaklı olabilir mi diye düşündüm, sizde bu dediğimin tersi şeklinde mi ?

• @Revolter Türkiyede formal olarak isim soyisim kullanıyoruz sırasıyla, dikkatsizlikle aynı şekilde düşünülüp karışabiliyormuş ( yapan bir tek benim sanıyordum 😃 )

• @Revolter Evet hepsinde tersi bende işte conformation number yazan yerde önce ismim virgülden sonra soyismim var. Kazandığımı öğrendiğim sayfada dear soyismim sonra ismim yazılı. En altta da ismim soyismim yazılı. Yani ismimin sorulduğu yere soyismimi, soyismimin yazıldığı yere ismimi yazmışım. Böyle hatalar silsilesi olmuş ds 260 formu dahil

• @yusufalak sadece forumda paylasan bur kisi var. Ama onceki senelerde de sadece bir mulakat dagittiklari donemler olmus, 2022 yilinin excelinde gorunuyor.

• @eren34 dosyanizi cutoff icinde olmadan tasiyabilirsiniz ama mulakat alamazsiniz. Mulakat alabilmek icin cutoff icine girmeniz lazim

• Merhabalar,
    2024 green card talihlisiyim ve aynı zamanda L1B vizesi ile yurtdışındaki firmama geçişim söz konusu Eğer L1B vizesi çıkarsa
    gelecek dönemde nasıl ilerlemem gerekir ?

• @fahri26 Daha önceki zamanlardan şöyle bir mesaj gördüm. Umarım bir sorun olmaz.

@crazycells, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@cemyaman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@crazycells kuzenim başvuruyu yaparken isim kısmına soyismini, soyisim kısmına ismini yazmış bu bir elenme sebebi midir, halbuki forumun youtubedeki videosunun linkini attım yine de gözü kaymış yanlış yapmış

sorun yok, daha once bu sekilde isaretleyip vizesini alanlar olmustu.

Yeni bir basvuru yapmadigi surece bu durumu sonradan duzeltmesine izin veriyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Maliciksin44 merhaba,
    bu durumda dikkat etmeniz gereken hangi vizenin önce sonuçlanması kuralıdır.
    eğer, L1B sonuçlanırsa ABD'ye gidip sürecinizi AOS ile devam etmeniz en doğrusu olacaktır. böylece direkt LPR hakkı almış olursunuz.

eğer DV süreciniz önbce sonuçlanırsa, zaten direk LPR hakkı kaznır işinizi orada yasal göçmen olarka devam edersiniz.

• ⭐⭐

@yusufalak Paylasimin olmadigini dusunuyorum. Zamanla degisecektir.

• Selamlar, DS-260 formu doldururken cocugumun pasaportu olmadıgı için travel document seçenegi ile devam etmiştik. Şuan kendisine pasaport aldık. bu durumda bir degisiklik yapmamız gerekiyor mu? dosya actırma, güncelleme vs. gibi. benzer durum yaşayan oldu mu?

Not: konsolosluk dokumanlarına baktıgımda başvuru için talihlinin pasaportunun olması zorunlu, ona bağlı olanlar için gerek yok tarzında bir bilgi okumuştum. Ama bu durum için geçerli olan bir bilgi mi bilemiyorum.
    Teşekkürler.

• Son yıllarda Türkiyeye verilen greencard sayısının azalmasının sebebi olarak: Amerikaya Meksika üzerinden kaçak geçen Türklerin sayısındaki artış oldugu ile ilgili bir bilgi aldım. Bu dogru bir bilgi midir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |