Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@meecittt vatandaşlığınız olduğu için fiziksel olarak orda olma kanıtı istemeyebilirler. Siz KCCye vatandaşlığınızı belirten belgelerle birlikte oraya taşıma talebinizi iletin geri dönüşü onlar sağlayacaktır onay veya şunu yapmanız gerekiyor diye

• ⭐⭐⭐

@Armağan-Yılmaz riskli veya değil konusunda az biraz tutarlı tahmin yapabilmek için en az 2-3 tane dağıtım görmemiz lazım. Bu sayede dosya işleme hızları ne durumda geç submitlerin dosyaları işlendi mi acaba gibi noktaları anca görebiliriz çünkü

• arkadaşlar merhaba. bir süredir süreci takip edebilmiş değilim. case number'ım 600lerde. mülakat tarihi için mail bekliyorum ancak henüz ses yok. google sheets dokümanında da henüz mülakat tarihleri yazılmamış. açıkçası önemli bir gelişmeyi kaçırmış olabilirim diye korkuyorum. forumu okudum ama emin olamadım. mülakat tarihleriyle ilgili bir gelişme oldu mu? tahminen ne zaman mail gelir? teşekkürler şimdiden.

• @cicek Gözünüz aydın 2024 talihlileri için mülakat tarihi cn 2000 lere kadar geldimi acaba

• @Armağan-Yılmaz Merhaba. Durumu anladığım şekilde anlatmak istiyorum. DS260 submit tarihi sadece cut off olan CN'lerde geçerli yani imzama bakın ben sonuçlar açıklandık 2 saat sonra submit ettim ancak case numberım 10000 cut off 4500'de olduğu için sizden önce mülakat alma olasılığım yok. Ancak eğer ki siz mülakat alamadan cut off 10000 olursa bu sefer sizin önünüze geçiyorum. Tabii bu hala bir teori geçen yıllardan çıkarılan bir çıkarım. Eğer ankara hızlı olursa randevu alabilirsiniz. Şöyle bir analojiyle bitireyim. Bir yarışta olduğumuzu düşünün. Siz benden 10 dakika önce koşmaya başladınız (case numberınızdan dolayı) ancak ben de sizden daha hızlı koşuyorum (submit tarihimden dolayı) eğer siz, ben koşmaya başlamadan yarışı bitiremezseniz ben sizden hızlı koştuğum için önünüze geçiyorum. Umarım anlatabilmişimdir 🙂 bol şanslar dilerim.

• @tapsix ilk bülteniniz henüz yeni yayınlandı Ankara genelde bültenin yayınlandığı hafta cuma günü mülakat dağıtıyor ( tabi diğer günler dağıttığı da oldu ), mailinizi kontrol ederken spam kutunuzu da kontrol edin. Mülakat alıp almadığınızı kontrol etmek isterseniz de DV’yi kazandığınızı öğrendiğiniz sayfadan bakabilirsiniz eğer bilgileri girdikten sonra “you have been randomly selected” yazıyorsa mülakat almamışsınızdır.

• @cicek Merhabalar. Case numberınız 2000lerde mi yoksa 200lerde mi? Forumdaki kullanıcıların da faydalanması amacıyla excel dosyasında adınızın bulunduğu satırın en sağındaki notlar bölümüne mülakat tarihinizi ve mülakat mailini ne zaman aldığınızı yazar mısınız? Teşekkürler. Bol şanslar.

• ⭐⭐

@cicek Hayırlı olsun bol şanslar. Artık belge gönderilmiyor.
    Excelde yoksunuz. Lütfen excel dosyasına bilgilerinizi yazar mısınız.

• @Hope-Breaker 😃 Bence başarılı bir anlatım tebrik ederim hocam 😃

• @ferhatdemirhan Teşekkür ederim :))

• @tapsix Umarım en yakın zamanda mülakat alırsınız, ayrıca kendinizle alakalı bilgileri de DV2024 Excel tablosu 'na ekleyip mülakat aldığınızda gerekli güncellemeleri yaparsanız bizler de süreci daha kolay takip edebiliriz. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Hope-Breaker sadece şöyle bir yanlışınız var siz cutoff olmadan mülakat alıp almaması etkileyen nokta değil. Önemli olan siz cutoff olmadan o kişinin dosyasının işlemesinin tamamlanması

• @Emre-Kurtulmuş teşekkür ederim cevabınız için.

• @Emre-Oktay hayır gelmedi 200 lerde ortalama

• Merhabalar, dosya taşımak için örnek mail varsa yazabilir misiniz?

• Abi ilk günden beri belki de yıllardır adminler bas bas bağırıyor heryere koşuyor halen insanlar yardım istiyor ama istedikleri 2 şey var eğer gc talihlisi iseniz excel kayıt ve profilinize bilgileri girmeniz ama insanlar aldıkları yardım karşısında 2 basit şeyi yapmıyor çok ilginç

• Sayın @cicek önceki yıllarda KCC'ye evrak sunumu yapılıyordu. Ancak son yıllarda evrak sunulmuyor. Evraklarınızı mülakat aldığınız elçiliğe mulakat sırasında doğrudan sunuyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray26 aşağıdaki linkte başlıkta detaylı bilgi var. forumda arama yapmaktan çekinmeyin;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864/

• @meecittt

@SeyfettinB arkadaşımız geçen hafta yazmıştı. Buyrun;

MAIL ÖRNEĞİ

Kime: (İlgili konsolosluk mail adresi) veya [email protected]
    Konu: 2024EU000XXXX

Case Number : 2024EU000xxxxx

Principal Applicant : SOYİSİM, İSİM

Preference Category : DV DIVERSITY- ANK/TURKEY

Date of Birth : MM/DD/YYYY

Dear Sir/Madame

My name is…... I won the green card lottery (DV2024) from Turkey via the Europeen region.

(Dosya neden taşımak istediğinizi anlatan kısa bir metin.(orada yaşıyorum/çalışıyorum vs)

So that I kindly request you to transfer my case from US Embassy Ankara /TURKIYE to (ilgili konsolosluk)

You can find my passport pictures and evidence of my ability to remain in the (gideceğiniz ülke) during the duration of the visa process (ülke passportu, ID card, or work permit hangisine sahipseniz) attached.

If you are not the authorized person, I request you to give information about this matter to the authorized person.

I am looking forward to hear your positive response.

Thanks in advance for your time.

(isim /soyisim)
    Tarih

• @rebul59 teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |