DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ismail-kansız net bişey söylemek zor tabi ama dosyayı göndermeniz ve case numaranıza göre yakınlarda alırsınız diye umuyorum, sürecin başı, bana da bu gece mail geldi, gece gündüz case numarama bakıp neden mail gelmiyor herkese geliyor diye dertleniyordum, ama sabredip rahatlayın, iyi şeyler düşünün, bol bol forumu okuyun, herşey mümkün, bir de bu sayfadan arada kendiniz kontrol edin, bazen mail düşmeyebiliyormuş. Bol şanslar diliyorum. https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx

• @Ahmet2023 Mülakata henüz girmedim fakat giren arkadaşların deneyimlerinden yola çıkarak, küçük bir konsolosluk ve görevliler anlayışlı, ingilizce bilmeyenler için tercümana izin veriyorlar. İlerleyen aylarda dosya taşımayı düşünebilirsiniz.

• @SeyfettinB İlginizden dolayı teşekkürler. Vaktiniz olursa sürecin en başından sonuna kadar anlatırsanız bizlere yol göstermesi açısından sevinirim.

• Tahminimce Ankara Ekim ayına hızlı başlamayacaktır. Çünkü geçtiğimiz günlerde konsolosluğun çok yoğun olduğuna dair bir maili ortalıkta dolaşıyordu bu mail doğru ise ardında çok fazla mülakat verirse çelişkili bir durum olur. Ancak Kasım ayında hızlanacaktır diye tahmin ediyorum ama nasıl bir hızlanma olur bilemem...

• @Ahmet2023 Dosya tasima ve saglik muayenesi deneyimimi forumda paylasmistim. Mulakati da mutlaka detayli anlatirim. Umarim Ankara yuksek performans gosterir de dosya tasima icin ugrasmazsiniz. Greencard sureci ne kadar uzun ve stresliyse dosya tasima x10 kati kaygi ve stress yapiyor. Ama "Approved" sozcugunu duyma umudu her seyi unutturuyor.

• @deep_blue dosyanızı nereye tasimistiniz acaba.

• @bendedimsize Dosyanizi cutt off olmadan elbette taşıyabilirsiniz, bu işlem cutt of olmadığınız için KCC (Kentucky Consular Center) üzerinden yapılabilir ve bunu yapabilmeniz için dosya taşımak istediğiniz ülkede oturumunuz olması gerekiyor, bu kanıtları sunabilirseniz KCC mülakat yerinizi dosya taşımak istediğiniz ülke olarak degistirecektir.

• @gucarslan @crazycells hocam ben bekarım 2014 de boşandım ds260ı doldurken benimle birlikte gelecek diye çocuğum için işaretledim ve çocuk içinde ds formunu doldurdum ama işler değişti çocuk kesinlikle gelmek istemiyor ne yapmalıyım mülakat tarihi gelince ds formunu açtırıp güncellemem mi gerekiyor Yoksa hiçbirşey yapmadan mülakata götürmesem problem yaşarmıyım
    Birde boşanma kararını mahkemeden alınca türkçemi götürmeliyiz ingilizce mi

• @Nurca fakat bazı kaynaklar istenilen aşıları dışarda yaptırdanız bile sağlık muaynesinde yeniden yapıyorlar diyor ikilemde kaldık şimdi

• @Serkan-Kaya Muscat/Umman’a taşıdım.

• @canym hayırlı olsun size 🙂 bende aynı bütün gün gözüm gmail uygulamasında:)

• @SeyfettinB Umarım Ankara'nın performansı iyi olurda dosya taşımaya gerek kalmadan herkes vizesini alır.

• @gucarslan amerikada sponsor bulma durumu nasil oluyor acaba?orda herhangibi bir tanidik,es,dost vs olmadigini dusunursek. insan eksik kalacagini dusundugu yerden bilgi edinmek istiyor

• @eray26 bu konu benim de canımı sıktı bir süre ancak sponsor bulmak uğur beyin de dediği gibi eskisinden çok zor cünkü artık kimse olmaya yanaşmıyor bunun nedeni zamanında insanlarin çevirdigi dalavereler ama bulmak için firmalara veya facebook gruplarına bakabilirsiniz

• ⭐⭐

@efe3535, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan @crazycells hocam ben bekarım 2014 de boşandım ds260ı doldurken benimle birlikte gelecek diye çocuğum için işaretledim ve çocuk içinde ds formunu doldurdum ama işler değişti çocuk kesinlikle gelmek istemiyor ne yapmalıyım mülakat tarihi gelince ds formunu açtırıp güncellemem mi gerekiyor Yoksa hiçbirşey yapmadan mülakata götürmesem problem yaşarmıyım
    Birde boşanma kararını mahkemeden alınca türkçemi götürmeliyiz ingilizce mi

Size bu konuda cevap yazıldı. Lütfen bu iletiyi okuyun:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/378938

• @Cevdet51 Cevdet Bey öncelikle cevabınız için teşekkür ederim fakat tam olarak şunu sormak istemiştim forumdaki bazı arkadaşlarımız dosya numaramız cut-off değilken oturum izni ve vatandaşlığımız yokken KCC ile değil de o ülkenin konsolosluğunu ikna ederek konsolosluğun KCC den dosyamızı alabileceğini söylemişti ben de DV23 mülakatlarını okurken bunu yapan bir kaç arkadaşa denk gelmiştim

• @canym linke girdim vize onay numarası istiyor oraya hangisini girmem gerek

• @canym özelden yazdım size

• @symbi0te bu da ekstra maliyet demek oluyor yani.facebook baya aktif kullaniliyor anladigim kadariyla bu tur islerde.ev tapusu gostermek ne derece isimize yarar acaba?

• @eray26 tüm biri kiminiz tercihen dolar cinsinden ev tapu arsa araba motor vb bireysel mülkleriniz destekleyici nitelik taşıyor nakit her zaman daha ise yarardir ama yine de bu konuda benden daha bilgi olan insanların size yardımcı olmasını tavsiye ederim kendim sadece nakit gösterecrgin icin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |