DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @samsa nasıl bir takvimleri var fikrim yok açıkçası. Son 2 randevu slotlarını geçen hafta açmışlardı. Şimdi nasıl olur bilemem ben 25 gün beklemiştim hiç açılmadan. Belli bir rutin de yapmıyorlar yani

• @ob16222 anladım teşekkürler.

• Bugün ödemeyi yaptım ve 16 Ağustos için randevu aldım fakat 2 günde süreci hazırlamak imkansız olduğu için sonrasında iptal ettim.
    Inanılmaz hızlı olmak zorundasınız. Neyse ki önceden kartımı yurt dışı kullanım dahil her türlü işleme açmış ve de kredi kartı bilgilerimi ezberlemiştim.
    Şimdi sadece randevu ekranının açılması kaldı.

• @samsa imkansız dediğiniz toplanması gereken evraklar ise ben 2 saatte hepsini halletmiştim tabi kişiden kişiye göre değişir bu durum toplamanız gereken evraklar basit şeyler hepsini e devletten alabilirsiniz. Eğer tarafınızdan spesifik bir evrak istenmediyse kişiye özel. Umarım iptal ettiğinize pişman olmazsanız. Eğer sağlık randevusu için söylüyorsanız , mülakata girip daha sonrasında sağlık raporunuzu gönderme şansınız vardı. Yine de siz bilirsiniz kafanızda vardır illa ki bir plan.

• @ob16222, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@samsa imkansız dediğiniz toplanması gereken evraklar ise ben 2 saatte hepsini halletmiştim tabi kişiden kişiye göre değişir bu durum toplamanız gereken evraklar basit şeyler hepsini e devletten alabilirsiniz. Eğer tarafınızdan spesifik bir evrak istenmediyse kişiye özel. Umarım iptal ettiğinize pişman olmazsanız. Eğer sağlık randevusu için söylüyorsanız , mülakata girip daha sonrasında sağlık raporunuzu gönderme şansınız vardı. Yine de siz bilirsiniz kafanızda vardır illa ki bir plan.

Bulunduğum şartlar bunu gerektiriyordu. Sağlık olsun.
    Illahi birileri yine iptal eder vs gün açılır.

Gelir belgesi I-134 e mail yoluyla gönderilse ve buradan çıkarılsa konsolosluk aşaması için sorun olur mu?

• @samsa, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@ob16222, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@samsa imkansız dediğiniz toplanması gereken evraklar ise ben 2 saatte hepsini halletmiştim tabi kişiden kişiye göre değişir bu durum toplamanız gereken evraklar basit şeyler hepsini e devletten alabilirsiniz. Eğer tarafınızdan spesifik bir evrak istenmediyse kişiye özel. Umarım iptal ettiğinize pişman olmazsanız. Eğer sağlık randevusu için söylüyorsanız , mülakata girip daha sonrasında sağlık raporunuzu gönderme şansınız vardı. Yine de siz bilirsiniz kafanızda vardır illa ki bir plan.

Bulunduğum şartlar bunu gerektiriyordu. Sağlık olsun.
    Illahi birileri yine iptal eder vs gün açılır.

Gelir belgesi I-134 e mail yoluyla gönderilse ve buradan çıkarılsa konsolosluk aşaması için sorun olur mu?

i134 amerika da yasayan nisanlinizin doldurmasi gereken bir belge siz doldurmuyorsunuz. E-mail yoluyla gönderebilir sorun olmaz

• Merhaba, PTT registration receipt ne oluyor? Ben ödemeyi yapıp teslim adresini seçtim us-visa üzerinden, bunun haricinde bir şey yapmam gerekiyor mu? Gelen mailde şöyle yazıyor.

"PTT registration receipt, Each passport holder applying for a visa must register their passport pickup location with Turkish Post (PTT) before coming to the Embassy by using the provided link or calling +90-850 390 2884 (or 703-520-2490 from inside the United States). Failure to register your appointment at this web site will delay your entry at the Embassy gate on the day of your interview"

• Arkadaşlar ben sağlık muayenesine gittim, aşıları oldum, akciğer filmim çekildi, kan alındı ama doktora kullandığım ilaçları söyledim ki bunlar psikolojik ilaçlar ve kolumda 17 yaşımdan kalma kesik izleri var doktor bana bazı sorular sordu intahar düşündünmü başkasına zarar vermek aklına geliyormu gibilerinden bende hayır dedim çünkü benim psikolojik hastalığım sadece deprersif ve iki uclu duygu durum değişikliği ani sevinç yada ani üzüntü gibi. Doktor beni psikiyatriye yönlendirdi 1 hafta sonra psikiyatriye randevu verdiler. Unganlar kliniğindeki bayan bana dedi ki; psikiyatriden gelen raporu sağlık dosyanıza ekleyeceğiz ve hemen ardından zarfı bizden alabilirsiniz dedi. Ama ben şimdi bir yandan tedirginim bir yandan umutluyum. Ya olumsuz bir sonuç çıkar diye ama bir yandan da oradaki bayan dosyanıza hemen eklenecek diyince bunun bir formalite muayenesi olduğunu düşündüm. Kafam çok karışık ve daha önce benim gibi aynı durumu yaşayan yada bilgisi olan varsa lütfen cevap yazarsa çok sevinirim.

• 17 ayin sonunda nihayet noa2 aldım ☺️ bundan sonraki adımlar nedir, hangi belgeleri hazırlamam gerekiyor şimdiden hazırlaya bilirmiyim vs. ayrıca suan Brezilyadayim ve vize surem doldu ama hala buradayım burda federal polis sorun yok dedi kaldiginiz gun kadar para ödersiniz dedi, ama bu mesela vize mülakatında sorun cikarirmi bana baska bir ülkede fazla kalmak, ve sanırım burdan adli sicil kaydında almam gerek bunun apostille olması gerekiyordu turkiyeye donmeden alacağım buna benzer deneyimleriniz ve bilgilerinizi benimle paylasirsaniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim 🙏
    NOA1 /11 MART 2022
    RFE/ 23 HAZIRAN 2023
    RFE RESPOND/ 2 AGUSTOS 2023
    NOA2/ 15 AGUSTOS 2023

• K-1 vizesinde mülakata ABD vatandaşı nişanlım ile katılabilir miyim ? Bunun daha kanıtlı ve ilişkimizi gerçekçi gösterebilmek için bir artısı var mı ?

• @Emir-1 hayır katılamazsanız. Sizinle içeri dahi giremez eğer kendisinin halletmesi gereken bir işi yoksa. O vakitte de Amerikan vatandaşlarının işlemlerine bakıldığı bankoya yönlendirirler.

• @Handan-krks şimdi toplamanızın bir anlamı olmayacak elçilik gitmenize yakın en güncel tarihli olanları istiyor , tarafınıza gönderecekleri PDF dosyasında hangi evrakları toplamanız gerektiğini söylüyorlar, 1 seneden fazla farklı ülkede kalırsanız adli sicil kaydı lazım o ülkenin. Apostilli olmasına gerek yok , yetkili kurum İngilizce vermiyorsa sadece tercümesi yeterli. Bazı ülkeler için 6 ay bu süre. Brezilya için ne kadardır fikrim yok. Ve evrakın geçerlilik süresi 6 ay elçilik için o yüzden dönmenize yakın alın adli sicil kaydını ilgili ülkeden. Tebrikler tekrardan

• @samsa Yeniden randevu bulabildiniz mi? Yakın zamanda hiç randevu açıldı mı?

• Okey o zaman online alabilirim çünkü Brezilya sadece 3 aylık veriyor sanırım buraya gelmeden online olarak alabilirim. Çok heyecanlıyım umarım bir an once diğer islemlerde hızlanır NVC ve ANKARA gibi

• @Handan-krks ülkeye göre farklı olabilir detaylara çok hakim değilim. Bununla ilgili bir websitesi var Amerika’nın orada bütün detayları yazıyor ancak ismini hatırlayamadım şu an ezberim de yok. Oradan bakıp daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Travel state gov tarzında bişeydi. Belgenin İngilizce dilinde veya tercümesi olduğuna emin olun yeterli.

• @ob16222 cok teşekkür ederim bilgi ve yardım için 🙏

• @Handan-krks siteden muhakkak bakın ve gerekli evrakı talep edin , kendimden örnek vereyim yurtdışında yaşadığım ülke için , adli sicil kaydının haricinde herhangi bir vergi borcumun olmadığına dair o ülkeye ait farklı bir belge daha istemişlerdi ve mülakat günü dosyamı teslim ettiğim de görevli o evrakı sormuştu. Sormazlar almayayım diye düşünmeyin soruyorlar 😃 Brezilya 3 aylık veriyor diye belirtmişsiniz umarım bu evrakın geçerlilik süresidir. Çünkü daha uzun süre kalıp sadece 3 aylık periyot ile ilgili bilgi veriyorlarsa mülakat gününde bunu daha detaylı açıklamanız gerekebilir. Son takdir memura ait tabi ki ben sadece problem olabilecek bişeyi söylüyorum ekstra tedbirden zarar gelmez. 🙂

• Tamam bu dediklerine dikkat edeceğim mutlaka, evet belgenin geçerlilik suresini kast ettim 3 ay geçerli turkiyedeki gibi altı aylık bir geçerliliği yok.

• @samsa Rica etsem; Konsolosluğun mulakat için sizden istedigi belgeleri yazar mısınız🙏

• @melike-iyigun, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@samsa Yeniden randevu bulabildiniz mi? Yakın zamanda hiç randevu açıldı mı?

Açılmadı maalesef, siz hangi aşamadasınız?

Benzer Başlıklar

• 1480
  • 3
  • 116
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.2k

| | | |