DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhabalar ds160 formu doldururken karasız kaldığım birkaç durum var. Bu konuda tecrübesi olanların yardımı olursa çok sevinirim.

1. Yeşil pasaportumuz var seçeneklerde hangi seçeneği işaretlemeliyiz. Regular diyen de var. Offical diyen de var. Other işaretleyip special yazın diyen de var.
    2. 17 yıldır aynı holdingde çalışıyorum. ama yapılanmalar gereği aynı holdingin 3 farklı şirketinde süreç içinde çalışmış oldum. Bunları tek tek mi yazmalıyım yoksa aynı şirket gibi mi düşünmeliyim.
    3. hem doktora yapıyorum hem de çalışıyorum. Ama şu an yaptığınız iş veya okuduğunuz okul seçeneğinden sadece birini seçtiğim için okulu yazamıyorum. Son 5 yıl içindeki okul seçenekleri de hep bitirme yılını da girmemi istiyor. o yüzden belirtemiyorum. Belirtmem de avantaj var mıdır?

Teşekkür ederim

• @aslanaslan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

merhabalar ds160 formu doldururken karasız kaldığım birkaç durum var. Bu konuda tecrübesi olanların yardımı olursa çok sevinirim.

1. Yeşil pasaportumuz var seçeneklerde hangi seçeneği işaretlemeliyiz. Regular diyen de var. Offical diyen de var. Other işaretleyip special yazın diyen de var.
    2. 17 yıldır aynı holdingde çalışıyorum. ama yapılanmalar gereği aynı holdingin 3 farklı şirketinde süreç içinde çalışmış oldum. Bunları tek tek mi yazmalıyım yoksa aynı şirket gibi mi düşünmeliyim.
    3. hem doktora yapıyorum hem de çalışıyorum. Ama şu an yaptığınız iş veya okuduğunuz okul seçeneğinden sadece birini seçtiğim için okulu yazamıyorum. Son 5 yıl içindeki okul seçenekleri de hep bitirme yılını da girmemi istiyor. o yüzden belirtemiyorum. Belirtmem de avantaj var mıdır?

Teşekkür ederim

Merhabalar. Öncelikle yazdıklarımın birer tavsiye olduğunu herhangi bir resmi dayanağı olmadığını söyleyerek başlayayım.

1-Other'ı seçip Special (Green) Passport yazın (bundan eminim)
    2-Yerinizde olsam edevlette nasıl gözüküyorsa iş tanımlarınız öyle yazardım. Duruma göre orada açıklardım.
    3-Kesinlikle iş durumunuzu girmenizi tavsiye ederim zira öğrenci olarak gözükmekten iyidir

• çok teşekkür ederim verdiginiz bilgiler icin. yeşil pasaport hakkında sizin dediğiniz gibi yapacağım. iş konusunda da yine e devlete gore doldurucam. Ancak 17 yıldır aynı yerde çalışmama rağmen şirket değişiklikleri nedeniyle sadece 5 yıldır çalışıyorum gibi gorunuyor ve 5 yıl içinde de 3 işyeri değiştirmişim gibi gorunuyor. Çünkü önceki uzun donem çalısmam son 5 yılda olmadıgı ısın yazamıyorum. Açıkçası uzun donem aynı yerde çalışma avantajını bu şekilde parçalı ve karmaşık yazmak biraz canımı sıkmış oldu. Umarım vize görüşmesinde bunu anlatabilirim.

• ⭐⭐

@aslanaslan Birinci sorunuza cevaben ben de yeşil pasaportluyum. Kesinlikle Regular seçmeniz gerekiyor.

• şu an yine ikileme düştüm. Bu çok önemli bir konu mu. İkisinden herhangi birini yazmak neyi değiştirir. Anladığım kadarıyla bu soruya 3 farklı şekilde cevap verip görüşmeye katılanlar vardır.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@Hope-Breaker, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@aslanaslan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

merhabalar ds160 formu doldururken karasız kaldığım birkaç durum var. Bu konuda tecrübesi olanların yardımı olursa çok sevinirim.

Teşekkür ederim

Merhabalar. Öncelikle yazdıklarımın birer tavsiye olduğunu herhangi bir resmi dayanağı olmadığını söyleyerek başlayayım.

1-Other'ı seçip Special (Green) Passport yazın (bundan eminim)

Merhaba. Other seçeneğinden emin olduğunuzu yazmışsınız. Yeşil pasaportlu musunuz ve bu şekilde turist vizesi aldınız mı. Çünkü ben yeşil pasaportluyum ve regular seçerek vizemi aldım. Eğer siz other seçerek aldıysanız bunu belirtirseniz memnun olurum. En azından ne seçersek seçelim farketmediğini anlamış olacağız. Teşekkürler.

• arkadaşlar merhaba, yakın bir tarih için b1-b2 vize mülakat randevum var.
    eylül ayında greencard mülakatım da var. turist vize mülakatına katılmazsam & katılırsam red alırsam GC için problem olur mu?

• ⭐⭐

@FKing, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

arkadaşlar merhaba, yakın bir tarih için b1-b2 vize mülakat randevum var.
    eylül ayında greencard mülakatım da var. turist vize mülakatına katılmazsam & katılırsam red alırsam GC için problem olur mu?

Hayır kesinlikle olmaz. Oğlum 2023 talihlisi. AOS ihtimali için turist vizesine başvurdu red aldı daha sonra dosya transferi ile vizesini aldı çok şükür. Hiç bir sorun yaşamadı. İnşallah turist vizesini alırsınız. Çok iyi bir plan yapmayı unutmayın.

• ⭐⭐

@cnglbhr 30 ocağa güncelledim randevumu teşekkürler bilgi için.

• @Serapp Merhabalar. Vize danışmanlık şirketinde çalışıyorum ancak sonuç olarak karar şahsidir. Ben tavsiyemi verdim sadece.

• ⭐⭐

@Hope-Breaker Anladım. Benim merak ettiğim other seçerek vizesini alan müşteriniz var mı?

• 16 ekim 2023 istanbul müsait arkadaşlar isteyen varsa

• ⭐⭐

@aslanaslan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

şu an yine ikileme düştüm. Bu çok önemli bir konu mu. İkisinden herhangi birini yazmak neyi değiştirir. Anladığım kadarıyla bu soruya 3 farklı şekilde cevap verip görüşmeye katılanlar vardır.

İkileme düşmeyin. Karşınızda regular seçip vizesini almış yeşil pasaportlu biri var 🙂

Daha önce bu başlıkta bu konu çok konuşuldu. Diğerlerini seçince ne olur bilmiyorum ama regular seçerseniz riske girmezsiniz.

• @Serapp tabii ki var. Bu platformda yardımcı olmaktan başka bir çabası olan yok. Eğer emin olmasam genelinde ''benim fikrim'' yazdığım yazıda o spesifik cümleye ''bundan eminim'' yazmazdım 🙂 sevgiler...

• Her ikinize de teşekkür ederim. Ben bu durumda çok da önemli olmadıgını düşünmeye başladım bu sorunun yanıtının. Çünkü umumi pasaportlar U ile başlıyor Yeşil olanlar yani special olanlar S ile başlıyor. Bir şekilde vize memurları bunu biliyordur. Ama şu şekilde bir cevap duymayı çok isterdim bilenlerden. Regular seçmelisin çünkü bu pasaportlar her ne kadar ülkemizde özel kategoride değerlendirilse de karşılık olarak genel pasaporta denktir. Ya da tam tersi bu pasaport her ülkede devlet kadrolarındaki isanlara verilen özel bir pasaporttur ve o şekilde işaretlenmelidir.. Son iki cümleyi tamamen ben uydurdum. Ama gerekçe olmayınca bu kadar bariz bir konuda tecrübelere güvenmek zorunda kalıyorum. Mantık yürütmeye kalktığımda bilgim olmadığı için her seçenek de olur gibi geliyor 🙂

• şubat ayının tamamına randevu açılmış, bilginize

• @demirnaz ben aldım babam için green cardlıyım ülkeye giriş yaptım 5 ay sonrasında

• Merhaba oncelikle @tufank size bir sorum olacakti turkiyede havacilik bolumu 3.sinif ogrencisiyim 2. universite olarakta isletme okumaktayim. Kuzenim amerikan vatandasi bana davetiye yollamak istiyor. Ve bolumum ile ilgili oradaki fuarlari gezip aile ziyaretinde bulunmak istiyorum sizce bunlar yeterlimidir yoksa burada bir ise girip kendimi is sahibi gostermem gerekirmi ayriyetten goruslerinizi bekliyorum tesekkurler

• ⭐⭐

@Hardwell Sabit işte uzun süredir çalışıyor olmak avantaj ancak sadece vize almak için işe girmenize gerek yok. Amacınız turistik bir gezi ve aile ziyareti ise planınızı doğru bir şekilde oluşturmanız ve bunu görevliye anlatmanız gerekiyor. Davetiye mektubu, öğrencilik durumunuzla ilgil belgeler, katılacağınız fuarlara ait destekleyici belgeleri yanınızda götürmenizde fayda var. DS-160 seyahat planında da bu bilgileri yazmanız faydanıza olacaktır. Buraya geri döneceğinize yönelik ne kadar güçlü kanıt var ise vizeyi alma şansınız o kadar yüksek olur. Tabi mülakat aşamasında da bunu iyi ifade ettiğiniz sürece.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.4k

| | | |