DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Biks Konsoloslukların bu konuda bir denetime tabi olup olmadıkları hakkında bir bilgim yok ama, gerek KCC’nin gerekse konsoloslukların yaklaşımı şu şekilde oluyor : “ Bu bir lottery, biz hiç kimseye bir şey için söz vermedik veya taahhütte bulunmadık.” Hernekadar can sıkıcı olsada durum bu malesef…

Yani bu işlerde adalet olsaydı DV2020 - DV2021’liler çoktan US’e yerleşmişti.

• ⭐⭐

@OA-OA Tasimayi KCC araciligiyla yapmak tabii ki DS-260 formunun acilmasi ile oluyor, anormal bir durum yok bu acidan.

• @nicksiz1i Bende aşağı yukarı sizinle aynı durumdayım. Şimdiden dosya taşıma veya AOS ihtimallerini düşünüyorum. AOS için 3 ay bekleme olayı bence en sıkıntılı konu. AOS için neden avukata ihtiyaç duyacağınızı düşünüyorsunuz? Birkaç formu doldurup avukatsız da halledilebilecek bir süreç gibi gözüküyor. Fikirlerinizi almak isterim

• Merhaba,
    Durum takip excel tablosundaki renkler neyi temsil ediyor?

• ⭐⭐

@Kerem-1 Teknik kolaylik olmasi icin, grafik bir yaklasim sadece, sizler icin bir onemi ya da farkli bir anlami yok, tabloyu bu sekilde yonetmek daha konforlu ve hizli olmakta editorler icin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Biks kimseyi kimseye şikayet edemezsiniz bu süreçte.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kerem-1 ilk olarak AOS'da bekleme kuralı diye bir şey yok, 90 gün, yazılı bir kural değil.
    durum, girer girmez başvuru dosyanızı vermenin çok doğru olmayacağı yönünde bir telkin sadece.
    girdikten 3 gün sonra dosyasını verenler dahi aldı vizesini AOS'da.. ama elbette imkanınız varsa 45-60 gün bekleyip o zaman verin.

avukat ihtiyacına gelirsek..
    bütün süreci elbette kendi başınıza yönetebilirsiniz, avukata ihtiyacınız yok özellikle konsolosluktan alacaksanız vizenizi.
    ancak; AOS için evraklarda yapılacak en ufak hata sürecinizi olumsuz etkiler.
    bu yüzden statü değişiklikleri için her zaman bir avukat / danışman tutmanız faydanıza.

• Öncelikle emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.Herkesin bilgiye muhtaç olduğu bu süreçte bu forumun varlığı ve buradaki bilgi paylaşımı paha biçilemez bir değer.2024 talihlisiyim ve forum sayesinde şimdiden yol haritası çizmek ve bu şansı heba etmemek adına epey yol katettim.17 K larda olan bir cn ile şimdiden dosya taşıma yada AOS seçenekleri üzerine araştırmalar yapıyorum.Yeşil pasaport sahibiyim ve amerikan b2 vizem var.Dosya taşıma seçeneği için süreç başladıktan hemen sonra mail atmaya başlamak mı mantıklı current olmayı beklemek mi gerekli.şimdiden bu zorlu süreçte herkese kolaylıklar diliyorum.

• @gucarslan bilgi için çok çok teşekkürler.

• ⭐⭐

@Güvenç Aslinda en onemlisi Ankara'nin 2024 performansini okumak olacaktir takip icin, bir de tabii ki Ocak 2024'de paylasilan CEAC verileri. Siz tetikte olun ve bultenleri ve forumu siki takip edin. Bir yavaslik sezerseniz, yine de sunu soylemeliyim ki, AOS kendinize yapabileceginiz en buyuk iyilik olacaktir. Esenlikler ve basarilar.

• @Kerem-1 Selam, öncelikle sizin de gözünüz aydın. Siz de benim gibi çok beklemişsiniz :)) ben çok uzun süre sonra bu şansı yakaladığım için aksilik olmasın diye süreci avukat ile yürütme taraftarıyım. Eşim ve çocuklarım içinde bir süreç olacak o yüzden. 90 gün kural değil ama statü değişikliklerinden önce o kadar süre beklemeyi tavsiye ediyorlar.

• @lumos cevabınıza teşekkürler aos taki en buyuk problem amerika da kalma süresi eşim çocuklarla birlikte florida da yaşıyor zaten ama türkiyedeki işlerimi ayarlamadan o kadar süre uzak kalmak efektif olmayacak.Ankaranın bu yılki performansı hepimizin yolunu çizecek anlaşılan.Kolaylıklar diliyorum herkese.

• @Güvenç Sürecinizde şimdiden başarılar. Dv2023 kazananıyım. Sayın Adminler her fırsatta AOS imkanı olan herkesin bunu değerlendirmesini sürekli dile getiriyorlar. Her ay açıklanan bülteni mutlaka takip edin ve süreci deyim yerindeyse “koklayın”. Benim Cn 149xx, 2022 verileri doğrultusunda rahat şekilde mülakat alacağımı öngörmüştüm fakat süreç beklediğim gibi olmadı. Aylarca stres ile mülakat beklemek cidden çok zor.

• @lutfitunca Çok teşekkürler.sizi de tebrik ederim deyim yerindeyse son vagonda almışsınız mülakatınızı.Hayırlı olmasını diliyorum.Sizlerin çektiği stres sanırım herkese ders oldu dediğiniz gibi süreci iyi koklayıp aksiyon almak en doğru yol olacak.Mülakatınızda başarılar diliyorum.

• @senaoner dosya taşıma herzaman aklınızda olsun İstanbul veya Ankara'yı seçmeniz birşey değiştirmeyecek. Mülakata ankarada gireceksiniz

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• MERHABALAR,

MÜLAKAT RANDEVU MAİLİ Hangi başlıkla geliyor, mail içeriği nasıl bilginiz var mı? Kullandığım mail sunucusunun hizmetinde bir sorun oldu, mailin geldiğini ancak görüntülenme sorunu yaşandı. Eğer mailin haricinde başvuru numaramızla giriş yaptığımız sayfada açıklanıyorsa sayfanın neresinde nasıl yazıyor. Lütfen bilgilendirebilir misiniz? Panik halindeyim.

• @buraktayiz 2024 kazanani olarak mülakat maili almış olamazsınız. Doğru başlığa yazdiginizdan emin olun ve surecinizi imzaniza tasiyin lutfen

• @misha90 Ahh ya TR den 3700kusur kişi kazanmıştı
    Her ay en az 160 kişi çağırabilseydi keşke, haftada 40 , günde 8 ederdi , bekleyenlerim yarısını sevindirmiş olurdu
    Eylülde de çağırsalar bari vize dediğin kaç günde basılıyor ki zaten yahu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.6k

| | | |