Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Houstonwehaveproblem Ben ilk isimi bu sekilde buldum. Kapi Kapi dolaşarak çünkü ABD icinde deneyimim yoktu ve sirketler buna biraz takildilar. 7. ayin sonunda durum daha farklı oldu tabi.

Houston'dayim bu arada.

• @ozzy22 Merhaba, Hangi sektorde islere baktiginizi bilmiyorum ama Linkedin' uzerinden de ayni sekilde filtleyerek bakabilirsiniz. Iyi sanslar dilerim.

• İş durumu, çocuklarınız varsa onlara yönelik eğitim olanakları, iklim çevre koşulları, güvenlik, gelişmişlik düzeyi vd. bir çok faktör sizin öncelik sıranıza göre seçeceğiniz şehri belirleyecektir

• Oncelikle cok haddim degil ama daha 21.gunum Chicago Naperville'deyim suan eyalet sehir yada suburb secerken en onemli sey bence ne beklediginiz . Sosyal bir insanim ve buyuk dowtown istiyorum mu diyorsunuz yoksa daha sessiz sakin olsun cocugum var benim deyip okul puanlari mi oncelik buna karar vermek gerekiyor tabi birde iklim mesela ben buraya geldim kislari oldukca sert biliyorum ama benim onceligim okul puanlari ve suc oranlariydi kucuk bir suburb burasi 150.000 nufusu var uluslararasi hava alanina 45 dk mesafede Turk konsoloslugu 1 saat mesafe gibi artilari oldugu gibi cok sosyal toplu tasima kullanacak biri icinde uygun degil ornegin gerci tren var chicago merkeze 1.5 saat suruyor ama sehir icinde eve gitmek icin yada markete mutlaka araba lazim.
    Toparlarsam bence en onemlisi oncelikleri belirlemek ve bu sekilde filtrelemek gidilecek yeri sonra asagidaki siteler gibi yerlerden arastirma yapmak tabi tanidiginiz yoksa ornek veriyorum kuzeniniz varsa burada onun bulundugu sehire gidelebilir tabi ki ilk olarak.

https://www.niche.com/places-to-live/rankings/

• Yaşanacak eyalet ve şehrin seçimi konusunda şu siteye göz atmanızı tavsiye ederim:

• @ozzy22 Kendi yasadigim eyalet icin inceledim ve gercek durumdan farkli veriler var 🙂 Massachusetts icin guvenilir diyemem

• @datanist Yanıt için teşekkürler. Tek bir kaynağa bağlı kalmak zaten pek mantıklı değil 🙂

• Toplu tasimanin yaygin oldugu boston ve newyorktan baska bildiginiz sehir varmi?

• @vecihi Chicago var.

• @vecihi Seattle icin de fena degil diyorlardi ama arastirmanizi oneririm. Boston’da yasadiginiz yere gore degisir ama genel olarak yaygin diyebilirim.

• @vecihi San Francisco. Ama cogunlukla toplu tasima pis ve tuhaf tiplerle dolu.

Ote yandan aylik $81’a tramvay, cable car ve otobusleri sinirsiz kullanabildiginiz bir ulasim paketi var. $17 daha odeyip $98’a hem Muni (ustte saydigim araclari) hem de metroyu San Francisco icinde bir ay boyunca sinirsiz kullanabiliyorsunuz.

Dar gelirli, engelli veya yasli iseniz de $81’lik paket icin ciddi indirim almaniz/ucretsiz kullanmaniz mumkun.

Ayrica 18 yas ve alti olan gencler icin Muni (bu ornekte cable car haric) ucretsiz.

Dolayisiyla toplu tasima fazlasiyla ulasilabilir ve uygun.

• @Haliax verdigin bilgi cok degerli tesekkur ederim.Fakat kimle.konustuysam toplu tasimalar hakkinda iyi konusmuyor,sizinde belirttiginiz gibi genelde tuhaf tipler kullaniyor. Biran once araba surmeyi gelistirmem gerekiyor.Kendi konforum.ve guvenligim acisindan.

• @dogibakan biz de ailecek baya bir araştırdıktan sonra Floridaya karar kılmıştık. Hala da bu kararımız doğrultusunda ilerleyip Aralık ayı içinde Florida, Tampa'ya gideceğiz. Eyalet olarak TX ve FL dan baska bir eyalet ilk olarak dusunmemistik.
    Sehir olarak Orlando ve Tampa ile Miami'nin kuzeyinde kalan Boca Raton bolgesini arastirabilirsiniz. Boca Raton ve cevresi cok guzel, nezih olsa da yasam maliyetleri ve en onemlisi fırtına sezonunda bolca tokat yemesi bizim icin degerlendirme disinda kalmasina sebep oldu.
    Orlando cok guzel bir sehir, hatta gidecegimiz Tampa'dan da guzel oldugunu dusunmekteyim imkanlar acisindan. lakin denize 1,5 saat arac surerek ulasacaksam ne isim var benim Florida'da dedigimiz icin orayı da eledik biz sahsen. Buradaki maksat gidelim yuzelim degil, denizi görmek 🙂 hayatimi deniz kiyisinda gecirmis, surekli denizle hasir nesir olmus biri olarak denizden uzakta yasamama takintim var. Benim gibi bir durumunuz yoksa Orlando guzel secenek olabilir. Tampa yanlis hatirlamiyorsam FL'nın en temiz sehri secilmisti. Gayet guzel bir sehir. Amerikanin en iyi kumsallarina 30 dk mesafede. Kira ve yasam maliyeti Boca Raton'a gore dusuk Orlando'ya gore bir tık yuksek. Tabi bu durum sehirde hangi bolgede yasadiginiza gore degisir. Ilk etapta sadece internet uzerinden arastirma ile ve orada yasayan arkadas, tanidiklara sorarak hareket edebildigimiz icin net bir karar vermek zor. Su an icin bizim hedefimiz Tampa'da clear water ve westchase bolgeleri. Ev buluruz bulamayiz.... bazi seyler de gitikten sonra sekillenecek. Soylemeden gecmeyim Tampa secmemizdeki en buyuk sebeplerden biri de 1940 tan beri direk olarak hicbir kasırganın sehri vurmaması. 40-50 mil ile sıyırıp geciyor. Bu bizim icin onemli bir kriterdi, aklinizda bulunmasi acisindan soyleyim.

• ..........

• @ruzgars İlk tercihim mesleğimle ilgili iş olanaklarının fazla olduğu ve tanıdıklarımın yaşadığı bir şehir olurdu.

• @Şener-Uysal Bence yeni gidenler için bakılması gereken en önemli husus bu. Olaya romantik yaklaşınca insan florida veya california'nın güzel şehirlerine gitmek istiyor ama yeni giden ve sınırlı sermayesi olan kişiler için buralar genelde pek mantıklı olmuyor.

• @ozzy22 Katılıyorum size. İlk giriş sermayesi çok önemli ve genellikle çok sınırlı bütçelerle gidiliyor maalesef

• @Ömer-Şerif-BAYAZIT Orlando'da aile için Lake Mary ve Dr. Phillips aileiler için çok iyi şeklinde bir kanıya varmıştık biz 7 ay sonunda. Siz de muhakkak araştırmışsınızdır zaten.

• ..........

• @Ömer-Şerif-BAYAZIT orlandoda yasayan Okan serbes youtuber var.O bir kac videosunda bashediyor. Esinizin kapali olmasi sorun yaratamaz,bildiginiz uzere amerikada bu tarz ayrimci davranislarin buyuk cezasi var. Hatta bu ayrimcilik kozunu kullanip pozitif ayrimcilik saglamaya calisanlarin oldugunu okumustum
    Lutfen icinizi rahat tutun bu konuda,esiniz ve siz guzel bir baslangic yapacaginizdan eminim.

Ayrica florida telegram.grubuna girip,orlandoda ikamet eden arkadaslara ulasabilirsiniz.

Iyi gunler

Benzer Başlıklar

• 89
  • 99
  • 3
  • 56
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |