Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ibrahimhalılll bu tarz değişiklikler için form açtırmaya gerek yok, ben iş değiştirdim ev değiştirdim formu açtırıp düzeltmedim sorunda yaratmadı

• Bu ileti silindi!

• @ibrahimhalılll kesinlikle actırmayin ben formu gec dolsurdugumdan ds260 forma işsizim yazdım mülakatta ustunde durdu mantıklı açıklama yaptım greencard kazandigimi duyunca sürece odaklandım dedim takilmadi hatta ne is yapacağımı bile sormadı

• Mulakat tarihi verildikten sonra ds260 daki yanlislari duzeltsek bile o yanlislardan red yeme sanmiz var mi es ve cocuk bilgisi haric

• ⭐⭐

@gorkem07 Basit hatalar ret sebebi olmuyor ilk başvuru esnasında yapılan hatalar ve yanlış bilgiler ret sebebi.

• Merhaba arkadaslar dv 2024 kazanan sayisi ne zaman aciklaniyor acaba merakimdan soruyorum.

• ⭐⭐

@tunci Bir sonraki bülten ile birlikte açıklanacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fucho2 yazdığım cümlenin ne kadar doğru olduğunu çok uzağa gitmeden kanıtlayayım.

lütfen sizin iletinizden 3 ileti önceki soruya bakar mısınız? bu ileti yani;

30e404b6-94f9-476f-9a57-3fcb8cc8b513-image.png

bu başlığın ilk iletisinde, cinsiyetinizi dahi değiştirdiyseniz formunuzu açtırmayın demiş olmama rağmen bu soru soruluyorsa, beni kimse sıkça sorulan sorular başlığı açılması gerektiğine inandırmasın!

sanırım şimdi ne demek istediğimi çok iyi anladınız 😉

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • ⭐⭐

@gucarslan İnsanlarımızda okumama, öğrenmeme ve araştırmama alışkanlığı var maalesef.

• ⭐⭐

@tunci, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaslar dv 2024 kazanan sayisi ne zaman aciklaniyor acaba merakimdan soruyorum.

Sayılarla DV2024 ismli bu başlığı takip edin lütfen.

• Merhaba ben DS260 formunu doldururken pasaportum yoktu . Yeni geldi görüşme tarihi verildikten sonra formu açtırıp pasaport bilgilerini yazmam gerekir mi?

• @Serapp Çok teşekkür ederim Serap hanım

• @Serapp O da var ayrıca insanlar cevapları görse bile yine de kendine özel cevap isteyebiliyor emin olmak için

• @ibrahimhalılll dosyanızı actirmayin

• @tunci açıklanacak bültenleri, konsolosluk performanslarını daha da önemlisi YESİLKARTFORUM u takip ve analiz etmek fayda sağlayacaktir

• @gorkem07 aile bireylerinin fotoğraf isim ya da diğer bilgilerinin yanlış bildirilmesi, asıl talihlinin eğitim duzeyinin asgari koşulları sağlamamasi gibi nedenlerle vize alamayanlar oldu

• @Şener-Uysal DV2023 yılında bir talihli çekiliş başvurusunda aile fotoğraflarını yanlışlık ile farklı aile bireylerinde kullanması sonucunda red aldı maalesef. Çekiliş başvurusunda bu tür durumlar ve kişiye ait özel bazı önemli bilgilerin hatalı veya eksik girilmesi maalesef red sebebi olabilir. örneğin evli olduğu halde başvuruda eşini belirtip başvurusuna eklememesi hakeza çocuk sahibi ise aynı şekilde başvuru yapması. Yada baştaki örnekte olduğu gibi fotolarda bilmeden yanlışlık yapması. Yani ciddi bilgilerin doğru şekilde belirtilmemesi %100'e yakın red sebebi olmaktadır. Ancak konsoloslok görevlisi çok nadir de olsa insiyatif alabilir.

• Merhabalar,
    Uzun zaman sonra yeniden birkaç soruyla geliyorum. Aylardır da forumu takip ediyorum her gün ve vesile ile bilgi paylaşan herkesin eline emeğine sağlık tekrardan.

1. Eşim bir sosyal sorumluluk işi kapsamında Aralık 2014'ten Ağustos 2015'e kadar 9 ay kadar Makedonya'da yaşamış. Üzerinden uzun zaman geçtiği için, fiilen Makedonya'da bulunduğu süre zarfı içinde kısa süreli de olsa Türkiye'ye hiç döndü mü hatırlamıyor. Olur da inşallah Ankara'dan mülakat alabilirsek ya da bir yerlere taşıyabilirsek dosyayı, eşim için Makedonya'dan polis belgesi almalı mıyız? Asıl talihli benim, kendim için süreç nasıl işliyor biliyorum ancak asıl talihli dışındaki kişi hangi durumlarda polis belgesi almalı erişemedim. Forumda bu bilgi varsa ve benim sorum mükerrer olduysa kusura bakmayın lütfen.

2. 11 yıl Adana'da İncirlik Üssünde yaşadım ancak DS-260'ı doldururken 1997- 2008 yılları arasında yaşadığımı belirteceğime 2007- 2008 olarak belirtmişim. Adana için formda belirttiğim tarih aralığı 16 yaşımdan sonrasında yaşadığım yerleri göstermeye yeterli olduğu için ve sistemde GAPoluşmadığı için de fark etmemişim. Problem olacağını düşünmüyorum ama mülakat aldıktan sonra formu açtırıp düzeltmeli miyim bilemedim.

3. Önceki sorumla ilişkili bir sorum daha var. Liseyi 4 yıl Eskişehir'de okudum diye beyan ettim formda, 2005'ten 2008'e kadar. Aslında 2005'ten 2007'ye kadar Adana'da okudum ve 2008'de son senemi Eskişehir'de tamamladım. Lise öğrenimimi formda ayırmalı mıyım diye sormuştum daha önce ve formunuzu kimse didik didik etmeyecek; iki türlü de yazabilirsiniz bir problem olmaz cevabını almıştım forumdan. Sanmıyorum ama, olur da yukarıda yazdığım ikamet bilgilerimle eğitim bilgilerimi match ederlerse birbiriyle örtüşmeyecek.
      Tüm bunları eklemeli ve düzeltmeli miyim?
      10 yıldır DV lottery kovalayıp, dört ay Amerika'da yaşamış biri olarak sonunda bu şansı elde edince çok basit sorular için bile teyit alıp emin olma ihtiyacı hissediyorum. Formu üçüncü günde, 9 mayısta submit ettim ve haftada bir Print Application'larımızı kontrol ediyorum inanın mayıs ayından beri bir yerlerde hata yapmış mıyımdır diye. İş yerimde %60 konsantrasyonla falan çalışıyorum. İstemsizce hayatımızın akışını buna bağladık ve çok gerginim. Mükerrer sorularım için kusura bakmayın. Vallahi gerginlikten ağlayacağım 33 yaşında adam ☹

• @mehmetizmirli bu çok ilginç bir olay, acaba bu forum içinden bir aile mi? aradım ancak bulamadım bu tarz bir deneyim. eğer deneyimlerini anlatmışlarsa iletiyi buraya gönderebilir misiniz okumak isterim.

• ⭐⭐

@OzzieOzzy8, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    Uzun zaman sonra yeniden birkaç soruyla geliyorum. Aylardır da forumu takip ediyorum her gün ve vesile ile bilgi paylaşan herkesin eline emeğine sağlık tekrardan.

1. Eşim bir sosyal sorumluluk işi kapsamında Aralık 2014'ten Ağustos 2015'e kadar 9 ay kadar Makedonya'da yaşamış. Üzerinden uzun zaman geçtiği için, fiilen Makedonya'da bulunduğu süre zarfı içinde kısa süreli de olsa Türkiye'ye hiç döndü mü hatırlamıyor. Olur da inşallah Ankara'dan mülakat alabilirsek ya da bir yerlere taşıyabilirsek dosyayı, eşim için Makedonya'dan polis belgesi almalı mıyız? Asıl talihli benim, kendim için süreç nasıl işliyor biliyorum ancak asıl talihli dışındaki kişi hangi durumlarda polis belgesi almalı erişemedim. Forumda bu bilgi varsa ve benim sorum mükerrer olduysa kusura bakmayın lütfen.

2. 11 yıl Adana'da İncirlik Üssünde yaşadım ancak DS-260'ı doldururken 1997- 2008 yılları arasında yaşadığımı belirteceğime 2007- 2008 olarak belirtmişim. Adana için formda belirttiğim tarih aralığı 16 yaşımdan sonrasında yaşadığım yerleri göstermeye yeterli olduğu için ve sistemde GAPoluşmadığı için de fark etmemişim. Problem olacağını düşünmüyorum ama mülakat aldıktan sonra formu açtırıp düzeltmeli miyim bilemedim.

3. Önceki sorumla ilişkili bir sorum daha var. Liseyi 4 yıl Eskişehir'de okudum diye beyan ettim formda, 2005'ten 2008'e kadar. Aslında 2005'ten 2007'ye kadar Adana'da okudum ve 2008'de son senemi Eskişehir'de tamamladım. Lise öğrenimimi formda ayırmalı mıyım diye sormuştum daha önce ve formunuzu kimse didik didik etmeyecek; iki türlü de yazabilirsiniz bir problem olmaz cevabını almıştım forumdan. Sanmıyorum ama, olur da yukarıda yazdığım ikamet bilgilerimle eğitim bilgilerimi match ederlerse birbiriyle örtüşmeyecek.
      Tüm bunları eklemeli ve düzeltmeli miyim?
      10 yıldır DV lottery kovalayıp, dört ay Amerika'da yaşamış biri olarak sonunda bu şansı elde edince çok basit sorular için bile teyit alıp emin olma ihtiyacı hissediyorum. Formu üçüncü günde, 9 mayısta submit ettim ve haftada bir Print Application'larımızı kontrol ediyorum inanın mayıs ayından beri bir yerlerde hata yapmış mıyımdır diye. İş yerimde %60 konsantrasyonla falan çalışıyorum. İstemsizce hayatımızın akışını buna bağladık ve çok gerginim. Mükerrer sorularım için kusura bakmayın. Vallahi gerginlikten ağlayacağım 33 yaşında adam ☹

Merhaba

1. Bu konuyu incelemelisiniz.
    2. Bu iletide uzun süre yaşamış olduğunuz yerleri belirtmeniz gerektiği yazıyor. Mülakat alınca formu açtırıp düzeltirsiniz.
    3. Formu açtırmışken eğitim bilginizi de düzeltirsiniz.

Hassas olmanızı anlıyorum, çok haklısınız. Süreci sıkı takip edin ve bu CN ile Ankara'dan mülakat almanın çok çok zor olacağını düşünerek, dosya transfer işini de düşünmeye başlayın.

Bol şanslar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |