Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @baharg çok teşekkürler. 13 yemmuzdaydı görüşme,hala gelmedi pasaport bir yerde hata mı yaptık diye araştırıyorum. Beklemekten başka çare yok sanırım🥺

• @crazycells simdi CEAC ta durum degisti.administrative processing Oldu.daha once bunu yasamis arkadaslar ne kadar surede aldilar acaba pasaporarini??😔

• @ipek1907 Benim de başta AP oldu, ben de çokça endişelenip burda birkaç kere yazmıştım. Benim sürecimde 2 gün sonra issued oldu ve pttye verildi. Sanırım birkaç gün daha beklemeniz gerekecek. Eğer bir olumsuzluk olsaydı size mülakat günü bildirirlerdi.

• Merhaba, bugün randevu mektubu alan oldu mu acaba?

• @Handan, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Merhaba, bugün randevu mektubu alan oldu mu acaba?

En son 26 haziran pazartesi randevu vermişler o günden bugüne kimseye randevu maili atmadılar. Loto talihlilerine veriyorlar galiba.

• @baharg çok teşekkür ederim için rahatladı. 1 ağustosa bilet aldık çünkü.

• @crazycells merhabalar, ikamet adres değişikliğim oldu birde yurtdışına tatile gitmiştim. bunlarıda mı ds 260 a tekrar eklemem gerekiyor. actırmam gerekir mi formu?

• @baharg mülakattan kaç gün sonra pasaportunuzu alabildiniz acaba?

• @ipek1907 Hayir odemedik. Bizim kategoride USCIS fee onceden odenmis oluyor. I-140 dilekcesi doldurdugumizda odeniyor. Sizin de sanirim I-130 doldurdugunizda odeniyor. O yuzden konsoloslukta herhangi bir odeme yapmiyoruz.

• @ipek1907 AP olduktan sonra bugun, yarin Issued olacaktir. Issued oldugunda da pasaportlari PTT ye veriyorlar. Hayirli olsun.

• @uogzh 12 temmuzda mülakatım oldu, 18 temmuzda pasaportum gelmişti.

• Merhaba oncelikle Bu surecte bekleyen ugrasan sabirla guzel gunleri icin bekleyen herkese kolayliklar ve sabir diliyorum benim bir sorum olacak uzun zamandir uyeyim ama cok da firsat bulup yazamadim ve en sonunda yazip gelecek cvp Lara gore daha sabirli olabilirmiyim ona karar verdim en sonunda esimin 12 temmuzda mulakati vardi dosyamizi dikkatlice hazirladik fakat amerikadaki avukatimiz sadece w 2 formu yeter dedigi icin mulakata 1040 forumunu goturmemistik esimin mulakattan bir sari kagitla birlikte pasaportu ile cikti sari renkli evrak ta w2 ve 1040 forumunun yazili oldugu yerler isaretliydi bizden w 2 ve 1040 belgelrininin sisteme yeniden yuklememizi ve pasaportumuzu ptt ile geri gondermemizi istedikleri yaziyordu ayni gun mulakat cikisinda w2 ve 1040 tax return belgelerini sisteme yukledim ayrica da birer ciktisini alip pasaportu gondercegim dosyanin icine koydum hatta daha hizli olsun diye hemen oglen 12 olmadan Çukurambar daki ptt subesinden gonderdim sonrasinda sistemden kontrol ettigimde 14 temmuzda onlara ulastigini gordum sonrasinda visa check status sayfasindan case number ile kontrol ettigimde 17 temmuzda bir guncelleme olmus refused olarak gorunuyor o gunden beri hergun araliklarla kontrol ediyorum fakat hala refused olarak duruyor herhangi bir guncelleme gorunmuyor bilgisi ve fikri olan varmi Bu surec bundan sonra nasil ilerleyecek daha onceki yorumlari okudugumda bunun normal oldugu degisecegi gibi yazilar okudum ama acikcasi neredeyse bir hafta oldu herhangi bir guncelleme olmadi sabirla beklesekde insan yinede stres yapiyor surec nasil olacak ne zaman hayirlisiyla bitecek diye hem esim Hemde Ben biraz stres yapmis durumdayiz tecrubesi ve bilgisi olan arkadaslar varsa ihtiyacimiz var bizi dogru sekilde yonlendirmelerine Tesekkur ederim

• @Kilicyesim burdan devam edebilirsiniz. Sormak istediklerinizi yazabilirsiniz.

• @Samet-Ünlü Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için . Başka bir forumda sıra artık eşimin DQ grubuna gelmişti diye konuştuk ve bu ay randevu dağitmamaya karar verdiler. Beklemeye devam.

• @Handan merhabalar, temmuz ayı için mi randevu dağıtmama kararı verildi? Hangi grupta yazıldı acaba öğrenebilir miyim?

• @ipek1907 325$ ödedik biz ordaki vezneye

• @Handan, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@Samet-Ünlü Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için . Başka bir forumda sıra artık eşimin DQ grubuna gelmişti diye konuştuk ve bu ay randevu dağitmamaya karar verdiler. Beklemeye devam.

Bu bilgiye nereden ulaştınız?

• @liistartsvs Icinizi rahat tutun, refused gorunmesi normal. Pasaportunuzu kargoladiklari zaman issued olarak guncellenecektir. Bu tarz durumlar 3 haftaya kadar surebiliyor. Umarim herhangi bir sorun yasamadan her sey gonlunuzce olur

• @timtim Vize kategoriniz nedir acaba? Ve alinan ucret tam olarak ne ucretiydi?

• @liistartsvs ekstra olarak sizden hangi yıllara kadar olan 1040 tax belgeleri istendi acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |